Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a volt férjem nem fizet a...

Ha a volt férjem nem fizet a gyerekek után gyerektartást, mit csinál a bíróság, lecsukják? érdemes egyáltalán bíróságra menni?

Figyelt kérdés
Semmilye nincs, amin végrehajtsanak.
2011. nov. 8. 10:25
 1/10 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Nincs értelme. Megszűnt a méltányossági alapon való kifizetés ? A barátnőm az ikrei után kap az államtól.
2011. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Az miért lenne neked jó, ha lecsuknák?

Próbálják tiltani a fizetéséből, és közben az államtól igényelheted addig is, hogy előlegezze meg.

2011. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Évek óta nem fizet, és szerintem se lenne jó, naná hogy nem lenne jó, de írta itt valaki hogy lecsukták több évre egy ismerősét ilyesmi miatt, ez lehetséges? Akkor fölösleges belekzdenem az egészbe, mert lecsukatni nem akarom.
2011. nov. 8. 10:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Semmi nincs, se munka, se pénz, se tulajdon, kötelezhetik közmunkára, vagy ilyesmi?
2011. nov. 8. 10:46
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha nincs miből vonni/végrehajtani, akkor egyszerűen sajnos nem tudnak mit tenni, csak az állami előlegezésben bízhatsz.

Az azért elég szélsőséges eset, hogy lecsukjanak valakit emiatt.

2011. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a követelőzőt teheted:


ha van bírói papírod a gyerektartásról, akkor bemész a gyámhivatalhoz, és elmondod, hogy az apa nem fizet. És mivel semmi munkája, vagyona, így nem is fog. Ilyenkor megítélik a megelőlegezett gyerektartást, 3 évre, ami még egyszer 3 évvel meghosszabbítható. De! És itt van, amit kérdeztél: mivel az apa nem tesz eleget a bírói döntésnek (fizetés), így fel kell őt jelentened a rendőrségen, majd küldik az idézést, hogy mikor kell bemenned. A rendőrök továbbadják, és az apa a bíróság elé kerül vádlottként tartás elmulasztása miatt. Általában nem súlyos az ítélet, próbaidő esetleg.

2011. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A próbaidő mit takar?

Na meg ha nem fizet, mert nincs neki miből, akkor azt miért csukják le egyáltalán? Akkor aztán főleg 0 az esély, hogy fizessen meg a gyerekeknek sem jó.


Milyen esetben ítélhetnek ilyet? Mi az a durva eset? Ha csúnyán is bánik a gyerekekkel, vagy mi?

2011. nov. 8. 15:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem apám nem küld. azért nem küld, amiért a te exed sem, mert nem tud. Elmentünk bíróságra, olyan papírt kaptunk, hogy "a saját létfenntartását veszélyeztetné a pénz részemre való átadásával" (jelzem nevetséges 5ezer forintról van szó). Szóval ilyen esetben nem érdemes szerintem. Többe kerülne neked.
2012. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi...

és nem előlegezi meg az állam? elvileg 3 évre igen

2012. febr. 7. 18:32
 10/10 anonim válasza:

Én hasonló cipőben vagyok. ELmondom, mit sikerült véghezvinnem:

- feljelentettem a rendőrségen, onnan továbbküldték az anyagot az ügyészségre, aki visszautasította az egészet, mert az embernek nincs munkája (persze van, csak nem hivatalosan), és abból ugye nem tud fizetni.

- végrehajtást kértem a bíróságtól, hátha a végrehajtó talál valamit, bármit, mégha csak 10ezret is (bankszám,a munkanélküli járulék, stb).... semmi nincs a nevén, semmilye sincs, csak a fogkeféje az anyjánál. Az azonban nem derült ki, hogy életvitelszerűen hol lakik, mert az anyjánál nem, hanem az élettársánál valahol a nagy Magyarországon... de ezt senki nem vizsgálja, ez irreleváns.

- a helyi gyámhivatalnál kérheted az állam általi megelőlegezést. Ezt egy jogerős bírósági határozattal, a végrehajtás behajthatatlanságáról szóló határozattal a kezedben. Ha ez nincs, szóba sem állnak veled a gyámhivatalban. A végrehatás kb. 1 év!!

A megelőlegezés azért jó, mert ebben az esetben az exednek az állam felé vissza kell fizetnie a pénzt, és ez az állam által behajtható. Ezt azonban a gyermek 20 éves koráig kérheted, utána már mehetsz panaszra, nem jár semmi. Én ebből már kifutottam.

Az exem jelenleg közel másfél millióval tartozik, és semmilyen hivatalos mód nincs arra, hogy az összeg behajtható lenne.

Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert!

2012. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!