Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan enyhíthetném gyermekein...

Hogyan enyhíthetném gyermekeink közötti ellenségeskedést? A „gyerekek” 14 év felettiek és nem egykék.

Figyelt kérdés
Egy éve költöztünk össze. Sajnos nem kezdődött jól a kapcsolatuk, gyermekeim egy-két hibát elkövettek, aminek köszönhetően könnyű mindent rájuk fogni. Párom gyermekei NAGYON féltékenyek édesapjukra, ezért „taktikusan” támadják őket. A párom szinte mindent elhisz nekik, mert az édesanyjuk helyett is vigyázni szeretne rájuk. Már nem tudom vele megbeszélni, mert mindig rossz vége lesz, gyermekeimet fenyegetik a gyerekek. Engem elfogadnak, itt szeretnének tudni, de őket „élősködőknek” tartják és gyermekeim már nem szeretnének engem ebbe belevonni.
2011. okt. 10. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehéz erre így tanácsot adni. Minden esetre, ha Téged befogadtak a párod gyerekei, akkor talán meg lehetne velük beszélni, hogy ha továbbra is együtt szeretnének élni Veled, akkor el kell hogy fogadják a Te gyerekeidet is, mert Neked azért mégis csak ők a fontosabbak amellett, hogy a párod gyerekeivel együtt szeretnéd a családot egybe tartani.

Persze nem tudom, milyen hibái vannak a csemetéidnek, mert lehet, hogy más is nehezen viselné el azokat. Így az is fontos, hogy a sajátjaiddal is meg tudd oldani ezeket a problémákat.

Azon kívül talán sokat kellene beszélgetni velük a nagy családok életének szépségéről, példákat kellene erre keresni a valóságban, és mondjuk volt egy film is, ahol egy sok gyerekes apuka és egy sok gyerekes anyuka került össze, ha jól emlékszem egy világító tornyot vettek meg és azt próbálták meg otthonná alakítani. A gyerekek viszont annyira nem jöttek ki egymással, hogy már a különválásig jutottak, végül aztán mégis nagy béküléssel, egyetértéssel végződött a film. Sajnos nem tudom a címét.

2011. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Gyermekeim eleinte figyelmetlenségből nem vették észre, hogy nem a saját zokniuk van hozzájuk rakva (lányaimmal egy méretű lábunk van, így régebben közös zoknis fiókunk volt), ezért nagy sértődés volt a másik részről. Későbbiekben ha valamit nem vettek észre egyből, inkább elhallgatták, nem akartak konfliktust.

Gyermekeim nagyon szeretik a páromat, átölelték, közvetlenek voltak vele, amit szintén nehezen viseltek a gyermekei. Ma már nem ez jellemző a kapcsolatukra.

Mivel édesanyjuk nem igazán volt velük ilyen közvetlen, így az én "baráti" közeledésemmel sem nagyon tudtak mit kezdeni.

2011. okt. 10. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!