Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a gyerekek, akik zűrös...

Azok a gyerekek, akik zűrös családban élnek, miért térnek rossz útra? Csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert nagyon gyakran hallom azt, hogy zürős, rossz társaságba került fiatalok azt mondják, azért jutottak ide, mert "menekülni" próbáltak az otthoni helyzet előtt.

Én magam is elég rossz körülmények között nevelkedtem, hosszu lenne leirni azt a sok borzalmat, amit átéltem.A lényeg az, hogy miután minden áldott nap volt "valami" a családdal, semmi kedvem nem volt ahoz, hogy még én is valami sz*rságba keveredjek, egyszerűen annyira kivoltam lelkileg, hogy semmi másra nem vágytam, mint arra, hogy magamra huzzam a paplant és aludjak, ne gondoljak semmire.

Mindig elnézegetem a tipikus rocker/goth/züllött/rosszfius "keménymagot" akik lázadnak a sz*r életük ellen, de valójában az annyuk szoknyája alatt ülnek. Vagy rosszabb esetben a börtönben, mindig bajba kerülnek, aztán ugyanazt a magyarázatot adják.Aki igazán rossz körülmények között él, annak szerintem semmi kedve viháncolni meg rosszalkodni..Nincs igazam?Mit gondoltok erről?


2011. okt. 21. 19:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*anyjuk
2011. okt. 21. 20:00
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanígy gondolom, ahogy te. De persze nem látunk bele más lelkébe, és nem tudhatjuk ki hogyan dolgozza fel ami történt vele. Példa: Ez az eset megtörtént velem is és egy barátnőmmel is. Nem szeretném konkrétan leírni, hogy mi, a lényeg, hogy mindkettőnk családjában megesett. Eltelt egy kis idő. Én a suliban, barátokkal vidám voltam, elvoltam, jól éreztem magam, mert ott direkt nem akartam gondolni az otthoni dolgokra. Barátnőm hosszú ideig nagyon magába roskadt és iszonyúan antiszociális lett. Később mondta el, hogy ezért. Akkor nem értettem, mondván ez velem is megesett, mégsem vagyok ilyen. Aztán anyámmal beszéltem erről és ő mondta, hogy nem tudhatom ő ezt hogyan dolgozza fel. Azóta én is így gondolom. 20L
2011. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Teljessen egyetértek veled,nekem is rossz gyerekkorom volt,és mégis kievickéltem a kakiból.Szerintem a felelőtlen emberek magyarázzák tetteiket ezzel.
2011. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

De most ne keverjük össze az úripubikat akiket nem küldenek el nyári munkára meg táborba és unalmában nem tud mit kitalálni azokkal akik tényleg rossz körülmények közül valók. A kamaszok lázadnak, nekik minden rossz ez alap. Tehát nem is azt kell nézni.


Továbbá, nekem is van ismerősöm aki nagyon tré dolgokat élt át mégis a legjobb ember akit ismerek, imádom és a legjobb barátom.


Ez személyiségfüggő is. DE: az hogy alapvetően valaki zűrös családból jön azért veszélyes, mert azt gondolja normálisnak, h pl lopunk, hazudunk, verekszünk. Neki az az alapállapot, nem tanították meg a jó és a rossz fogalmára, h mi ts-ilag elfogadott, v nem elfogadott. Nőnek mint a gaz és az utánzás, vagyis a legősibb tanulási forma segítségével elsajátítják azt a viselkedési formát amit otthon látnak.


Az h valaki drogos lesz-e, mert mondjuk bántalmazzák otthon az pedig alkati kérdés, van aki alapból hajlamosabb depresszióra és kilengésekre, van aki nem.

2011. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nagyjából az játszik bele, hogy örülnek, hogy találnak egy olyan közösséget, ahol (akár látszólag) befogadják, ahol úgy érzi, hogy tartozik vhova, ahol meghallgaták, ahol törődnek vele. Főleg ha ráadásul még depresszívabb alkat is, valószínű, hogy a kívülállókat fogja megtalálni először...
2011. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, én most a gyermekvédelem bugyraival ismerkedem, látok egy-két példát ezekre az élethelyzetekre...

Az, hogy Te hogy élsz meg valamit és milyen megoldást találsz arra, hogy túléld, az nem az, amit bárki más is választana. Az, hogy Te más kiutat találtál rá, az jó dolog, és legyél büszke rá, nem mindenki képes rá.


Egy olyan gyerek, aki azt tapasztalja, hogy otthon nem szeretik, az nagyon jó mentsvárt talál akár egy rossz társaságban. A drogokkal, alkohollal lehet felejteni, egy darabig reménykedni hogy a szülőt majd érdekelni fogja...

2011. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"az hogy alapvetően valaki zűrös családból jön azért veszélyes, mert azt gondolja normálisnak, h pl lopunk, hazudunk, verekszünk."


Szerintem ebben nincs igazad. Nem egy burokban élnek 20 évig, hanem a nagyvilágban.

Az én családom is tipikusan a lopós, verekedős, veszekedős stb. kategoriába tartozik, én mégsem csinálom ezt, mert tudom, hogy ez nem normális dolog.Nem azt mondom, vannak olyan dolgok, amiket "sajnos" átvettem tőlük, ezeken tényleg nehéz változtatni, de azért nem minden ilyen.

Amugy köszönöm a válaszokat.

2011. okt. 21. 20:20
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van abban, hogy mindenki másképp dolgozza fel, de ez nekem akkor is furcsa...
2011. okt. 21. 20:21
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen de értsd meg, hogy te vagy az üdítő KIVÉTEL, ami tényleg nagyon klasz, de a legtöbben sajna rosszul dolgozzák fel a ilyesmit. Plusz még te sem tudhatod, h milyen problémáid lesznek később párkapcsolati/gyereknevelési téren, mert rossz a mintád. Kívánom, h azokat a nehézségeket is ilyen bölcsen old meg!
2011. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez sok mindentől függ. De valamilyen szinten törvényszerű, hogy egy olyan gyerek, aki otthon kevés figyelmet kapott, olyan társasághoz csapódik, amelyik megadja neki a figyelmet, még akkor is, ha általuk csak negatív figyelmet ér el (a társadalom szemszögéből), illetve minél inkább kirí a többségi társadalomból, annál több elismerést kap az adott "baráti" társaságtól. Egyszerűen könnyebb így elismerést kivívni, mint mondjuk tanulással.
2011. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!