Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért reagálnak így?

Miért reagálnak így?

Figyelt kérdés

Nálunk (szüleim) mindig is elég konfliktusfelvállaló volt a légkör. Előfordultak veszekedések, néha paprikásak is, de a végén valahogy minden esetben kompromisszumot kötöttek vagy bocsánatot kértek egymástól. Gyerekként se zavart különösebben, főleg, hogy néha már-már burleszk kategória volt, amikor a veszekedés közben humoros be-beszólogatásokkal "oltották egymást", néha valamelyik hűdemérges fél el is röhögte magát.


Ebben nőttem fel, gondolom a konfliktuskezelést is hozta magammal. Férjemmel szintúgy nem térünk ki, még akkor se, ha nálunk is paprikásabb a vita. Viszont ő is partner és utána mindig megnyugtatóan rendezzük sorainkat. Ebben egymásra is találtunk, hogy inkább öt perc kiabálás, de legyen megnyugtatóan rendezve a dolog, minthogy a szőnyeg alá söpörjük a gondokat. Haragot ezért nem is szoktunk tartani.


Szüleim korábban és most is simán vitatkoznak előttem/előttünk, bár a közös nevezőt se takargatják.


Legutóbb a férjemmel pont a szüleimnél tett látogatás alatt vesztünk össze valamin. A szüleim próbáltak közbelépni, hogy ne veszekedjünk. Mondtam, hogy egyrészt nem fogjuk megenni egymást, másrészt a két személyes vita hadd ne legyen négy személyes, lerendezzük rövid időn belül.


Most a vitás helyzeteket emeltem ki, természetesen nem azt jelenti, hogy akár a szüleim, akár mi napi szinten vitatkoznánk, néha előfordul.


A szüleim is 30 éve élnek boldogan egymás mellett, a vitáik nagy része is vagy az én nevelésemmel voltak kapcsolatosak (sajna adtam rá okot, főleg kamaszként :)), vagy csip-csup dolgok, mint a "ne oda tedd a bögrét, mondtam már".


Nem értem, hogy ha náluk se okozott fennakadást ez, akkor miért próbáltak közbelépni nálunk?

Azt ők is láthatták, hogy egy konkrét témán vitatkoztunk, nem válással fenyegetőztünk vagy személyeskedtünk.


2011. nov. 9. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm.

Én kamaszként, azt gondolom, hogy a szüleidben egyszerűen csak "segíteni akarás" van, amikor beleavatkoznak egy vitába. Én is akartam már kibékíteni embereket, nem sikerült, volt, hogy jobb lett volna ha bele se avatkozok... de ez a " jobb lett volna" ez csak akkor derül ki, hogy ha előtte ugye beleavatkoztam a témába.

Biztos a te szüleid is azt hiszik, hogy ha beleavatkoznak, akkor megoldhatják helyettetek a problémát...ez olyan mint a testvér vitáknál. Egy szülő mindig beleavatkozik, és elcsitít.

De itt, még ha nem is tud, akkor is meg akarja próbálni...ha testvéreknél sikerült biztos itt is fog alapon.

Szerintem.

2011. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szülői "ártalom". Amiatt léptek közbe, mert talán ők nem tudták, hogy nálatok hogyan "zajlik" egy vita, és biztos nem akarták, hogy elmérgesedjen köztetek a helyzet:)


Nálunk is ez szokott lenni!:)

2011. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ők nem látják magukat kívülről, lehet hogy fel se tűnik nekik amikor Ők veszekednek.

A Ti vitátok viszont megijeszti Őket. Szerintem ha párod és közted nézeteltérés van, azt négyszemközt rendezzétek ezentúl.

2011. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Négyszemközt próbáltuk rendezni, de becsődültek a konyhába és belefolytak. Pont ezért próbáltuk kérni, hogy vigyék ki, amiért bejöttek és hadd intézzük ketten.
2011. nov. 9. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Senkinek sem tetszenek a saját hibái, ha kívülről látja őket. Ettől függetlenül jól csináljátok.
2011. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tényleg érthetetlen, mert ők se fogják vissza magukat, ha náluk vagyunk.

A skála terjed a "te vény szatyor"-tól (mondjuk kívülállóként rendre szakadunk a veszekedéseiken a beszólásaik miatt :)) pl az alábbi konkrét esetig:

Egyszer anyám szerintem nem kapott elég figyelmet (de), ezért próbált kunyerálni. Apám épp reggeli után olvasgatta az újságot, amikor anyám elé állt:

- És mit fogsz te csinálni, ha én egyszer meghalok?? (gondolom a helyes válasz az lett volna, hogy "összeomlok")

Apám ráérősen leeresztette az újságot, ránézett anyámra és rezignált arccal közölte:

- Tisztességgel eltemetlek.


Anyám vérig sértve elviharzott, mi fuldokoltunk a röhögéstől.


Ez nálunk is jellemző, hogy ha valamelyikünk játszmázni kezdene, nem veszi fel a másik, így ki se tud alakulni komolyabb nézeteltérés.

Ha van, akkor konkrét ügyről van szó, amiben nem értünk egyet. De mondom, kísértetiesen ugyanúgy megy nálunk, mint a szüleimnél.

2011. nov. 9. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!