Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Ketté nem...

Most mit csináljak? Ketté nem szakadhatok.

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz a születésnapom. Már hetek óta megbeszéltük, hogy a páromnál leszek (ott mindig felöltődök, szeretem azt a várost, az embereket, minden).

Múlt héten voltam otthon is (a családunk helyzetéről annyit, hogy apukám SM-es, elvesztette a munkáját, anyukám alig keres minimálbér fölött, egyik hónapról a másikra élünk szűkösen-én egyetemista vagyok-) A hangulat rossz volt, milyen is lett volna? Kétségbeesettek, tehetetlenek, ott vannak negyvenakárhány évesen és kilátástalannak látnak mindent. Örültek nekem, most egyedül én vagyok nekik támasznak. De rengeteg pénzbe kerül hazautaznom ezért csak karácsonykor készülök legközelebb.

Ma felhívott anyukám, hogy hétvégére valaki hazavinne ingyen, tehát fele utat kéne fizessem csak.

Ez azt jelentené, hogy nem találkozom a párommal, nem töltődök fel, sőt! Egész héten stresszes voltam, államvizsgázom, kemény ez az év...


Szemét leszek, ha nem megyek haza, miközben apumat épp most fektetik be? Csalódott lenne a párom is, hiszen készült...

nem tudom mit tegyek...


2011. nov. 10. 08:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigylésre méltó a helyzeted, de a szüleidnek szükségük van rád....
2011. nov. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnál a pároddal együtt menni apudékhoz?

Kellemeset a hasznossal. Nem lennétek végig kettesben, de ha apud SM beteg, akkor tényleg elkel a szeretet és a törődés minden oldalról. Anyudnak is szüksége van rád.

2011. nov. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Menj haza a mamáékhoz! Szüleidnek szükségük van rád, az ő életükben te vagy az, aki a "feltöltődést" biztosítod nekik, ők belőled merítenek erőt!

Hidd el képes vagy rá, meg fogsz lepődni mennyi erő, energia van benned.

Ne hagy őket cserben, bármennyire is másfelé húz a szived.

2011. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
menj haza a szüleidhez, a pároddal együtt. Ő sosem megy hozzátok?
2011. nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy gondolom, hogy az életben van fontossági sorrend. Ha belegondolsz, neked hogy esene, hogy valaki, akit szeretsz téged tenne háttérbe, csak azért hogy valahol máshol feltöltődjön?

Édesapád most olyan helyzetben van, ami a fontossági sorrend elejére került, messze fontosabb mint hogy a párod csalódott lesz-e vagy sem... Ez számomra nem lenne kérdés.

Az élet produkál olyat, amit előre nem látunk. Ez most egy ilyen helyzet. Vagy neked fontosabb a saját szülinapod, saját feltöltődésed, a párod csalódottsága egy kórházi dolognál??? Ha ez így van szomorú, nem is értem miért kell valakinek ilyenben kérdést kiírnia, hisz nem vagy már pólyás....

2011. nov. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Vagy neked fontosabb a saját szülinapod, saját feltöltődésed, a párod csalódottsága egy kórházi dolognál??? Ha ez így van szomorú, nem is értem miért kell valakinek ilyenben kérdést kiírnia, hisz nem vagy már pólyás...."


Nem, nem fontosabb...el sem hiszitek mekkora teher van rajtam. A héten mindennap elsírtam magam, pedig én aztán sosem. Csak úgy érzem beleroppanok ebbe az egészbe, főleg ha néha nem csinálok vagy gondolok "valami másra". Az egyetemen nagyon stresszes, ezzel nem rághatom a szüleimet van elég gondjuk nélkülem is. Otthon meg ha hazamegyek akkor a hitetlenséget, nincstelenséget, tehetetlenséget látom...nagyon fáj.

Persze, hogy szeretnék segíteni, meg minden...csak már nekem is sok.


Egyébként nincs fontossági sorrend személyi szempontból, apukám viszont most mindennél fontosabb nekem, fáj őt így látni...

2011. nov. 10. 08:46
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lenne az ideális, ha a pároddal mennél haza a szüleidhez. Vagy pedig beszéld meg vele, hogy ő mit szól ehhez a helyzethez.
2011. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ő nem tud jönni a szüleimhez.

Azt mondta csináljam ahogy nekem a legjobb.

Kérdeztem mit tenne a helyeben, azt mondta felhívna engem...:)


A másik, hogy péntek éjjelre érnék haza, vasárnap reggel kéne vissza induljak. A fele út is elég sok pénz. Ez szól még ellene.


oké, önző dolog magamra gondolni ebben a helyzetben, csak lassan én is úgy érzem nincs tovább...:(

2011. nov. 10. 09:01
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj haza a szüleidhez. Nem tudnád megbeszélni a pároddal, hogy tegyétek át a következő hétvégére a szülinapod ünneplését? Én még őszintén elmondanám a páromnak, hogy mennyit őrlődök, és hogy nem akarsz senkit sem megbántani, de most a szüleidnek van rád nagyobb szükségük, de ez nem jelenti azt, hogy a párod nem lenne neked fontos.
2011. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

NE sirasd el magad..akkor mit foglsz csinálni, ha az élet tényleg nagyon kemény próba elé állít???

Más egyetem mellett még dolgozik is, mert muszáj,mert a szülei ugyanúgy nem tudnak neki segíteni mint a te szüleid. Nem vagy semmivel rosszabb helyzetben mint sokan mások. Szedd össze magad!

Nem is voltál még igazán gondban, hány ember tudna neked itt mesélni az életéről és boldogan cserélne veled.

Nem bántalak, ne hidd, csak rázd meg végre magad és tégy az alábbi idézet szerint:(nem vagyok vallásos,de az idézet nagyon is idevág)


"Uram add, hogy nyugodtan elfogadjam azt, amin úgysem tudok változtatni. És adj bölcsességet, hogy meg tudjam különböztetni, min tudok és min nem tudok.."

2011. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!