Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Ketté nem...

Most mit csináljak? Ketté nem szakadhatok.

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz a születésnapom. Már hetek óta megbeszéltük, hogy a páromnál leszek (ott mindig felöltődök, szeretem azt a várost, az embereket, minden).

Múlt héten voltam otthon is (a családunk helyzetéről annyit, hogy apukám SM-es, elvesztette a munkáját, anyukám alig keres minimálbér fölött, egyik hónapról a másikra élünk szűkösen-én egyetemista vagyok-) A hangulat rossz volt, milyen is lett volna? Kétségbeesettek, tehetetlenek, ott vannak negyvenakárhány évesen és kilátástalannak látnak mindent. Örültek nekem, most egyedül én vagyok nekik támasznak. De rengeteg pénzbe kerül hazautaznom ezért csak karácsonykor készülök legközelebb.

Ma felhívott anyukám, hogy hétvégére valaki hazavinne ingyen, tehát fele utat kéne fizessem csak.

Ez azt jelentené, hogy nem találkozom a párommal, nem töltődök fel, sőt! Egész héten stresszes voltam, államvizsgázom, kemény ez az év...


Szemét leszek, ha nem megyek haza, miközben apumat épp most fektetik be? Csalódott lenne a párom is, hiszen készült...

nem tudom mit tegyek...


2011. nov. 10. 08:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Menj haza, és vidd a párodat is.

Apukád mellett is ott tudsz lenni, anyukád is fog látni, szülinapozni is tudsz, és a párod sem lesz csalódott.

2011. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Te inkább a barátoddal lennél, mint hogy a nagybeteg apukáddal, akit te szeretsz a világon a legjobban?


A barátod mit áldozna fel akkor, ha veled hazamenne a hétvégére?


Nekem ezt tudnom kell, ahhoz, hogy tisztán lássak.

Mert te akár azt is kockáztatnád, hogy ne lásd többet apukádat. (nem ismerem a betegséget, és nem akarlak megrémíteni, de ha kórházba kerülne apukám egy súlyos betegséggel, biztos mindent megtennék, hogy annyit legyek mellette, amennyit lehet, mert realizálódna bennem a tény, hogy nem fog örökké élni apukám. Tudom, ezt alapból is tudni kéne, de mégis sajnos ilyen dolgok kellenek, hogy úgy igazán rájöjjön az ember)


Én is megértelek, hogy szükséged lenne kikapcsolódásra, a barátodra, a saját és családi gondok miatt. Én is szerelmes vagyok, tudom, mennyire megnyugtató tud lenni egy ölelés, a sok-sok rossz dolog után.

Ezért érdekelne, hogy a barátod mindezért, most amikor tudja, mennyire szükséged lenne rá, de családodnak is, miért nem ajánlja fel, hogy menjetek együtt haza.


Én biztos megkérném a barátomat, és ha nemet mondana, gyorsan rájönnék hol a helyem, hol van rám igazán szükség.

2011. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ha már 5 éve együtt vagy a pároddal, akor nem hiszem, hogy annyira pótolhatatlan lenne ez a hétvége, /sok hétvégétek lehtet már és lehet még/ és biztos megértené a párod, ha az apukádat választánád inkább.

Nekem is most vasárnap lesz a szüli napom, a 38-adik, és hidd el, bármit, megadnék azért, ha a barátom helyett inkább az apukámmal ünneplhetném, de sajnos ő már 10 éve halott.

2011. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Apukád fontosabb,utána a lelkiismereted is nyugodtabb lesz.Nem akarok gonosz lenni,ne adj isten,de ha szegénnyel történne valami és te nem is láthattad,mert te a barátoddal akartál feltöltődni,soha nem bocsájtanád meg magadnak!
2011. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!