Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalt anyukák, apukák!...

Tapasztalt anyukák, apukák! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Páromnak az előző kapcsolatából van egy iszonyatosan elkényeztetett 9 éves lánya. Születése óta mindent megvettek neki, semmit nem tiltottak. 2 hetente szombat-vasárnap van itt, de mindenkinek 10 perc után már a plafonon vannak az idegei. Az anyukája akinek csak tudja lepasszoja. Most az őszi szünetben ez 4 napig nem sikerült és már hisztérikus rohama volt, hogy a SAJÁT lánya napokon kersztűl a "nyakán lóg". Követeli, hogy érte menjünk és vigyük (1-szer hozta át a 2 év alatt és akkor is közölte, hogy elba...tuk az egész napját, mert 30 perc kiesett az életéből) A 2 szülő semmiben nem tud megegyezni, nekem szinte semmibe nincs beleszólásom. Ha a párom nagyon kiakad (nagyjából minden gyerekes hétvégén ez van), akkor megiszik 1-2 sört és így nekem "kötelességem" vasárnap este hazavinni a gyereket, mert ő már nem vezethet. Foglalkozni a leányzóval én sem tudok nagyon sokáig, mert mindig mindenen hisztizik. (társasjáték, rajz, kifestő, minden!!!) Már napokkal előtte görcsbe van a gyomrom a következő hétvégétől. Nekem nincs saját gyerekem, semmi tapasztalatom ezen a téren, nem tudom mi a kötelességem, mi a jogom, teljesen tanácstalan vagyok.
2011. nov. 10. 09:31
1 2
 1/16 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Jogod van békében élni a saját otthonotokban.Új nevelési rend kell,meg kell tanulnia a párodnak is nemet mondani.Ha az anyukának ez nem tetszik nem viszi hozzátok.Szerintem akkor is vinné.A saját gyerekem hisztijét úgy kezelem,hogy amíg nem hagyja abba semmit nem kap (vacsora,segítés az ágyazásnál stb.)de az enyém kisebb és jól haladok.ha idegen gyerek jön hozzánk előre szolok a szülőnek,hogy úgy fogom kezelni mint a sajátomat ez megfelelő nekik is.
2011. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Miert valasztottal gyerekes part? Most eld a valasztott eletet, vagy arrebb allsz. Mit akarsz anyukatol? A parod sem tudja keelni a helyzetet, csak iszik ra egy-kettot. A gyereket megneveled, ravezeted, hogy mikor nalatok van, milyen viselkedes van tole elvarva, megkovetelve es elfogadva. Na de ugy latod, az apuka sem ezt teszi. Ne anyukat szid, szipojozd, paroddal ulj le beszelgetni.
2011. nov. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos ennél már jobban elfajult a helyzet. Nem egyszer volt olyan, hogy a normális kaját nem volt hajlandó megenni. Csak pizza meg McDonald's-os étel. Talán 1 alkalommal rá tudtam venni a párom, hogy ne ugorjon neki egyből. Olyan visítozás, ordítozás, hiszti volt kb. 30 percen keresztűl, hogy már azt hittem a szomszédok át fognak jönni. A gyerek torka szakadtából kiabálta, hogy mi éheztetjük, meg már fáj a hasa az éhségtől, és jaj szédül meg minden. (pesze egyik percről a másikra) Közben meg ott volt a millió kaja előtte. (rántott hús, sajt, sültkrumpli, rizi-bizi, paprika, paradicsom stb, többféle rostos üdítő)
2011. nov. 10. 09:54
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni, hogy mit fogadtal el, mivel elfogadtad a parodat es tudtad, hogy van egy gyermeke! Viszont attol, hogy te vagy a felesege, nem vagy koteles a gyermekevel foglalkozni, tehat az erzelmeket nem kell osszekeverni a gyermeknevelessel, mivel szerintem ez az oka a hasonlo kapcsolatban eloknel. Elfogadod, hogy odamegy es ezido alatt termeszetes, hogy ellatod a gyermeket, de mar a nevelese nem rad tartozik, a sajat szulei feladata! Ezt kell a paroddal es a gyermek anyjaval tisztaznod, mivel ez igy helyes. Nem szivtelenseg, mivel a gyermek neked szot fogadni nem fog, az apjahoz megy, tehat toltsek egyutt ezeket a napokat, errol a parodnak kell gondoskodnia, hogy megfelelo programot keszitsen. Nincs olyan, hogy a plafonra masztok egy ekkora gyermek viselkedesetol, mivel csak neveles kerdese az egesz, ez pedig a parod feladata, mivel nalatok tartozkodik, igy koteles elfogadni a hazi rendet pl.
2011. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rengetegszer leültem a párommal ezt megbeszélni. Csak annyi a válasza, hogy nem tud mit tenni.
2011. nov. 10. 09:55
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

1. A férjed nem köteles elfogadni a gyereket hétvégére, ha nem bir vele - mert ugye a biróság az anyának itélte, ezért alapvetöen NEKI kellene a gyereket nevelni.

2. A gyerekért másodsorban a férjed a felelös, neked nem sok közöd van hozzá. Tisztázd vele, hogy vagy ö (az apa) fegyelmezi a gyereket, vagy hazaküldi, vagy ha egyikre sem hajlandó, akkor amikor a gyerek jön, akkor arra az idöre te máshol leszel. (pl. szüleidet meglátogatod, stb.)


NEKEM nincsnek a gyerekkel szemben kötelességeid ( max. annyi, hogy nem állsz az apa meg a gyerek közé), jogaid annyi van, mint amennyi minden háziasszonynak a vendég gyerekkel szemben - tehát megkövetelheted, hogy vagy úgy viselkedik, ahogy neked megfelel, vagy nem vagy hajlandó a vendéglátót játszani.

2011. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
NEKEM = NEKED
2011. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%
Ha hisztis, az nem mindig nevelési hiba, lehet, hogy egyszerűen gyenge idegzetű. Válás után nem is csodálom. Ilyebűnkor, ha leszoktatod a Mcdonaldsról, majd lesz hiszti másért...Vállaltad az apjával együtt, nem ríni kell, hanem próbálni nevelni, szót érteni vele. Nem idegen, ő már a családtagod, ha nem is vérrokon. A mostohalányod. Hajrá, neveld.
2011. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Jogos az anya kérése, ha heti 1-2 nap szeretne pihenni, főleg, ha ilyen a lány. Nem egyedül vállalta, gondolom. Hogy "apu" meggondolta magát, arról nem tehet, azért még neki is jár szabadidő. Apu foglalkozzon a gyerekével, mert 1. sorban az ő feladata, vagy fizessen egy bébiszittert maga helyett, ha neki még arra a kis időre is nyűg a nyakán a lánya. Szépek vagytok így együtt, gratulálok!
2011. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Minél előbb vidd el a gyereket - illetve az apja beszélje meg az anyjával és igen jó lenne, ha ebben legalább egyszer dűlőre jutnának, mert ez a gyerek érdeke - egy gyermek pszichológushoz vagy inkább - pszichiáterhez. Nagyon-nagyon durva az, ahogyan ő viszonyul a dolgokhoz, nagyon durva magatartási és egyéb pszichés gondjai vannak. Nem a te dogod, hogy engedd, hogy tönkretegye az ti közös életeteket.


Ilyen viselkedés nem a gyenge idegzet jele, hanem a súlyos neveletlenségé, és nyílván a vérig sértett mama szítja a háttérből.


Amikor ott van a gyerek, akkor azok a szabályok érvényesek, amelyket te és a párod szabtok magatoknak. Egy gyerek ehhez alkalmazkodik, és pont - nem pedig fordítva! Éppen azért is hisztizik ilyen durván, mert soha senki sem szabott neki kőkemény szabályokat, nem voltak szülei, ha úgy vesszük, magyarul azt sem tudja, hogy mit szabad és mit nem.


Teljesen mindegy, hogy mit és mennyire ordít, nem kell foglalkozni sem vele, sem a szomszédokkal. Ha átjönnek, vagy a nyakatokra küldik a rendőrséget, akkor szépen udavarisasn meg kell mondnai, hogy a gyerek hisztizik. Nyugodtan jöjjenek be és nézzék meg. Él és virul, pusztán kezelhetetlenül hisztériázik.


Kőkemény kontroll, alkalmazkodásra kényszerítés az első időkben a gyerek felé, és minden szabály konzekvens betartása. Amint hisztizik, azonnal elfordulni tőle és IGNORÁLNI!


A lehető legrosszabb az, ha ordítani kezdesz vele, vagy az apja, mert akkor elérte, amit akart. Tudom, hogy nagyon erős idegzet kell ahhoz, hogy egy ilyen gyerekkel ne ordítson az ember, de muszáj.


Ha nem bírtok vele, akkor pszichiáter, de minél előbb. Ha az anyja nem egyezik bele (nyílván ott trat be nektek és a volrt férjnek, ahol tud), akkor forduljatok a bírósághoz. Az apának is teljes jogú nevelési joga van, tehét ő maga is elmehet a gyerekkel egy szakihoz, ha ő úgy látja jónak - csak ehhez a párodnak is akarnia kell azt, hogy a sarkára álljon.

2011. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!