Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek anyummal, ha...

Mit kezdjek anyummal, ha idegesít, de ha szólok neki, megsértődik?

Figyelt kérdés
Más városban tanulok, ezért telefonálni szoktunk. De az utóbbi időben csak 2 dologról tud velem beszélni, a tanulásról meg a barátomról. Az elsővel kapcsolatban basztat, hogy tanulok-e eleget, mit tanulok, értem-e, tanuljak, mert megbukok, ugye most is épp tanultam, szóval eléggé zavaró, mikor nem vagyok óvodás, tisztában vagyok vele, hogy tanulnom kell, és azt is tudom, mit mennyit hogyan, nincs rá szükségem, hogy ezzel idegesítsen folyton. A barátommal meg nem régóta járunk, vele kapcsolatban meg mindig arra lyukad ki, hogy ne legyek terhes, meg szerelmes vagyok-e, meg el tudom-e vele képzelni a jövőmet, könyörgöm... 1hónapja járunk, annyira meg nem vagyok hülye, hogy védekezés hiánya miatt terhes legyek. Már mondtam neki többször, hogy értelmes emberi lény vagyok, tudom, mit csinálok. De akkor folyton előhozza ezeket, ugyanúgy. Ma kifakadtam neki, hogy TUDOM, nem vagyok hülye, erre megsértődött, hogy jó, ha én mindent tudok, akkor felesleges is beszélnünk és lecsapta a kagylót. Tudom, hogy aggódik értem, ezt meg is mondtam neki, de nagyon túlzásba viszi, miért nem képes a saját életével foglalkozni, ahelyett, hogy az enyémen görcsöl? Mit tudok vele kezdeni? 20/L
2011. nov. 10. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukák bizony ilyenek. Nem azért csinálja, mert hülyének, vagy óvodásnak tart, hanem mert szeret téged. Ritkán találkoztok, hiányzol neki, aggódik érted, hisz akárhány éves vagy, mindig a gyereke leszel, akit anno ő taníthatott az élet nagy dolgaira. Rosszul esik neki, hogy már nem ő a középpontja az életednek és próbál részesedni belőle. Miről tudnál még beszélgetni vele ezeken kívül? Kérdezd meg tőle, hogy van, milyen napja volt, igen, anya már tanultam, de mondd, történt mostanában valami érdekes? Elhiszem, hogy idegesít az állandó kérdéseivel, de neki sincs jobb ötlete arra, hogy beszéljen veled. Ha pedig megsértődik, mert leszólod morcosan, hogy hagyjon már végre békén ezekkel, akkor csapja le a kagylót, mert nagyon rosszul esik neki, hogy mellőzve van és hogy így beszélsz vele. Egy anyának nagyon nehéz megélni azt, hogy a gyereke már kezd önállósodni, és nincs rá akkora szüksége, próbáld ezt megérteni, beszélni vele, avasd be egy kicsit valami másba, mondjuk hogy milyen a könyvtár, vagy a szaktársak, vagy akármi. Csak beszélj vele, nem kell egyből puffogni, ha ugyanazt kérdezi, neki sincs jobb témája, de mégis szeretne beszélni veled és tudni, hogy vagy.
2011. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bánomisén ***** válasza:

Semmit. Neki kell arra rájönnie, hogy ha normális kapcsolatot akar veled, akkor nem csak erre a két témára kell korlátozni a beszélgetéseket.

Te is kérdezgetheted egyébként az otthoni dolgokról, meg a saját életéről, elfoglaltságairól, akkor eltereled a figyelmet magadról. Beszéltesd :-)

2011. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Félt téged, ennyi, az anyukák hajlamosak ilyesmire :)
2011. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!