Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben is rossz dolog...

Ilyen esetben is rossz dolog hazudni?

Figyelt kérdés

Férjemmel a válása után ismerkedtem meg, a válásuknak egyszerű oka volt, nem tudták már elviselni egymást, harmadik személy nem játszott be.

Ennek ellenére az exfeleség valami közellenségnek tekint - annak ellenére, hogy ő bőven pörgeti a pasikat, tehát magányos se lehet. A konkrét motivációjára nem jöttem még rá, szerintem épp milyen hangulata van.


Konzekvensen nem reagáltam a provokációkra, az utóbbi időben aránylag szélcsend van, néhány év alatt kicsit megunhatta. Egyébként az agresszív támadás és a tövig benyalós stílus között váltakozott (egyszer lek..vázott, máskor ajándékokat küldött...) Szerintem simán zakkant a hölgy.


Viszont folyton érdeklődik utánam, ami zavar. Férjemet megkértem, hogy hírzárlat, semmi köze a magánéletemhez vagy bármilyen, hozzám kapcsolódó dologhoz. Főleg, hogy szeret bekavarni és visszaélni információkkal.


Néhány hónapja kaptam egy állást, de két hónap után közös megegyezéssel elköszöntünk egymástól a munkahelyemmel, nem tudtunk közös nevezőre jutni a főnökkel. Amikor megkaptam az állást, a férjem elkottyantotta neki. Amikor megszűnt a munkaviszonyom, mondtam a férjemnek, hogy lakat a száján, nem hiányzik egy rosszindulatú ellendrukker.


Egyik nap találkoztak (nagykorú közös gyerek miatt néha elkerülhetetlen) és ismét kérdezősködött rólam, a férjem lányos zavarában egyszerűen menekülőre fogta, mondván siet.


Itthon kérdezte, hogy ilyenkor mégis mit mondhatna? Mondtam, hogy semmit, hazudjon. Tétje nincs, a hölgynek meg baromira semmi köze az én dolgaimhoz, a férjemhez is csak annyi, amit a közös gyerek miatt néha meg kell beszélni, vagy ha emiatt találkoznak.


Férjem az őszinteség szobra, kicsit megütközött azon, hogy hazugságra akarom rávenni.

Tényleg én vagyok hülye, vagy ebben a helyzetben valóban megengedhető a hazugság?


2011. nov. 10. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is "megengedhető" a hazugság ilyenkor,bár a legegyszerűbb az lenne,ha férjed kijelentené neki,hogy semmi köze hozzád,hozzá vagy kettőtök magánéletéhez.

csak a gyerekhez és kész.


ismerős helyzet az én páromnak is van két még kiskorú lánya,az exe meg egy hárpia...

2011. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem kérném hazugságra semmi esetre sem. Inkább arra tanítanám meg őt, hogy egyszer s mindenkorra legyen férfi a talpán és határozottan közölje az ex-el, hogy az új életéhez neki semmi köze, csak a gyerek az, ami kettőjüket valamilyen szinten összeköti és pont. Azt is mondhatná a párod (bár nem lehet olyan talpraesett ezek szerint), hogy hívja fel a tudakozót....
2011. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én nem kérném hazugságra a férjem, és nem is hazudnék a férjed helyében, mást viszont megtennék: nemes egyszerűséggel közölném az exszel, hogy bizony neki ehhez semmi köze. ennyi, gond letudva, és hazudni se kell. no és ha megsértődik? ígyis-úgyis hisztizik, nem?
2011. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem mindig rossz a hazugság, de tényleg mondhatná, hogy nem akar erről beszélni.
2011. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogyha tudnad, hogy a II vilaghaboruban:


Hruscsov, Sztalin meg Roosevelt mennyit hazudott meg egymasnak meg kemkedett egymas utan el sem hinned...


Jatekelmelet letezik az eletben. Ahhoz meg a hazudas hozzatartozik...

2011. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, a női problámamegoldás.. Gondolom az őszinteség, mint opció fel sem merült, mindenáron be kell iktatni egy teljesen felesleges pluszt, a hazugságot. Ugyanazt elmondhatja a férjed, amit te itt nekünk: semmi köze hozzá. És ennyi. Vagy ennyire papucs az őszinteség szobra még most is, visszamenőleg is, hogy egy ilyen mondat ki nem jön a száján..?

Érzelmiintelligenciája a hölgynek béka segge alatt, azért volt ez a hektikus viselkedésmód feléd. Hát ha én valamire harapok az, az infókkal való visszaélés, alátevés a másiknak, hazugságok, féligazságok terjesztése, uszítás.. Nagyon nem szép dolog, s bár a törvény ezt nem bünteti, én szoktam. Történet utóélete nagyon érdekelne - hogy fest a szituáció ma, meglett-e mondva a megmondandó szimplán, egyszerűen?

2012. dec. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!