Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Körülbelül fél éve rendszerese...

Körülbelül fél éve rendszeresen van afta a számban, jó esetben csak egy, rossz esetben kettő, három. Maximum egy-két nap telhet el úgy, hogy ne legyen semmi. Ez utalhat valamire?

Figyelt kérdés

A háziorvosm annyit mondott, hogy antibiotikumozzam, és már igen sok kúrán vagyok túl, de még mindig semmi.

A fogorvosom szerint nem mosok fogat (dehogynem! és mindig el is dobom a fogkefét, nehogy visszafertőzzem, vagy ilyesmi), és szájvizezzek (szájvizezek).

A bőrgyógyásznál is jártam már kétségbeesettségemben, aki felírt rá egy ecsetelőt, de az meg nagyon csípte - ennek ellenére csináltam, de nem tűnt el.


Szerintetek mért lehet ez? Herpeszem vagy ilyesmim sose volt még. Nagyon aggaszt, mert nagyra duzzadnak és nagyon fáj, és nagyon undorítónak érzem magam miatta :(


Akinek van valami ötlete (kezelésre vagy okra) az légyszíves írja meg.. nagyon hálás lennék! Köszönöm


2011. máj. 29. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel az afta mibenléte nem tisztázott, az orvosok a mély vagy felszínes tudásuk, valamint vérmérsékletük szerint kezelnek mindenfélével, ami eszükbe jut. Tüneti kezelések léteznek, de végleg nem szabadulsz tőle meg. Ott lakik benned, és egyszer csak előurgik.

Ha egyszer rájössz, hogy neked mitől jön elő nagyhirtelen, akkor már nyeregben vagy, mert ki tudod iktatni az életedből az okozóját. Nekem attól jött elő, ha almát ettem. Mosatlant, mosottat, súroltat, fertőtlenítettet, mindegy.

Érdekes, a főtt-sült alma nem hozza ki. Figyelj jól, ha szerencsés vagy, hamar kiderül a kiváltó ok.

2011. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, és nem csak kézzel fogható oka lehet, hanem egy élethelyzet, betegség, stressz is odavarázsolja azt a hólyag hólyagot!

Előző

2011. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 29. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!