Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni a fiamat...

Hogy tudnám rávenni a fiamat a tanulásra?

Figyelt kérdés
Igaz, már nem tanköteles, elmúlt 18 éves. Egyszerűen semmivel nem lehet rávenni a tanulásra, általánosban még úgy ahogy 2-es 3-assal átment mindig, 9.-től minden félévkor és év végén bukott, a pótvizsgán valahogy átrúgdosták. Soha nem tudott oda figyelni, sokszor láttam, amikor még alsós volt, csak ült, nézett ki az ablakon és mindenfelé járt az agya, csak oda nem, ahova kéne. Ha tanul is valamit, azt csak úgy tudja, hogy bemagolja szórol szóra, volt, hogy elolvastattam vele történelemből 2 oldalt 10x, hangosan, és semmit nem tudott belőle elmondani. Nagyon rossz feje van, ha be is magolja, 2-3 nap után már csak a felét tudja. Már próbáltam azt, hogy nem adok neki zsebpénzt ha nem tanul, azt mondta jól van, és elkezdett hétvégente dolgozgatni. Próbáltam azt, hogy kap egy motort, ha tanul, erre azt mondta, hogy annyit nem ér a tanulás, inkább dolgozik egy kicsit és vesz magának. 2 hét múlva már haza is állított valami nagy krosszmotorral. Most már ott tartunk, hogy hazajön, ledobja a táskáját, ebédel, és már megy is motorozni. Járt pszihológushoz is régebben, azt mondta a pszihológus, hogy nincsen semmi baja, csak nem akar. Ha rajta múlna már ki is iratkozott volna az iskolából. Májusban fog vizsgázni, kb 130 tételük lesz, amikor ezt megtudta akkor kijelentette otthon, hogy ezt ő biztos nem fogja megtanulni, ne nézzük hülyének, és úgy sem tudná, ha akarná sem. Mit csináljak? Mindent próbáltam már, de semmi. Van valaki hasonló helyzetben?
2011. nov. 10. 18:36
1 2
 1/11 King of Reptoids válasza:
51%
mond meg neki ha nem tanulsz elvisz a mummus
2011. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvastattál vele egy szöveget és nem tudott belőle semmit megjegyezni, akkor ő nem lusta hanem buta. Ezen elég nehéz segíteni.
2011. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szüleink azt mondták:

Vagy tanulsz, és addig itthon megkapsz mindent, vagy:

Elmégy dolgozni, a fizetésed felét leteszed az asztalra, mert attól kezdve nincs ingyen kaja, ingyen fűtés stb.

Választhatsz.

2011. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első: elfelejtettem írni, hogy gyökerek válaszára nem vagyok kíváncsi.

Második: tudom, hogy buta, én is utáltam tanulni, és ugyan ilyen nehezen ment, csak én nagyon szorgalmas voltam, állandóan a könyv fölött ültem. Ő is szorgalmas mindenben, egyedül a tanulásban nem. Mindent elég neki egyszer mondani, egyből megcsinálja. Szerintem az lehet a baj, hogy annyira megtetszett neki a munka, hogy fontosabbnak tartja a tanulásnál, meg a pénz is motiválja.

2011. nov. 10. 18:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Tudom, hogy ez téged bánt, de semmi értelme olyasmire kényszeríteni, amit nem akar, mint látod, csak az idő megy el felette, eredmény meg szinte semmi.

Majd amikor "megjön az esze" (bocsi a kifejezésért), rájön, mennyivel nehezebb munka mellett tanulni ahhoz, hogy ha "valamire vinni akarja". Persze az is meglehet, hogy egész életében jól meg fog élni azzal a "tudással", amit az életből szed össze magának.

Hidd el, nem minden a papír, sokszor semmit sem ér.

2011. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előbbit a harmadik írta. /Látod, én jártam iskolába, számolni mégsem tudok! :))/
2011. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát próbálkozok még, ha nem megy akkor mehet dolgozni. Köszi a válaszokat.
2011. nov. 10. 19:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy gyökér vagyok, de biztos intelligensebb a fiadnál. Alig tanulok mégis jobban megy, mint neki 100 óra után. Tanuljon ki valami szakmát.
2011. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A páromnak van egy nagyon idevágó mondása: Amit nem akarok, azt nem csinálom.


És sajnos ez pont az a kategória, hogy neki kéne felfognia, hogy nem neked tesz szívességet a tanulással, hanem önmagának könnyíti meg a későbbi életét.


" elolvastattam vele történelemből 2 oldalt 10x, hangosan, és semmit nem tudott belőle elmondani"

Ebből (mindenfajta rosszindulat nélkül!!!) azt szűröm le, hogy funkcionális analfabéta, magyarul nem érti, mit olvas! Próbáljatok szakemberhez fordulni.

2011. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

20:19 most kérdezd meg, hogy kit érdekel.

Utolsó, járt pszihológushoz fél évig, és nincs semmi problémája. Érdekes, soha nem olvas semmit, mégis 5-ös helyesírása van, és nagyon szépen beszél, ha egy idegennel beszélget, mindenki azt gondolja róla, hogy biztos jó tanuló. Amikor mondom, hogy állandóan bukdácsol el sem hiszik.

2011. nov. 10. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!