Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 év körüli otthonélő egyetem...

20 év körüli otthonélő egyetemisták?

Figyelt kérdés
Dolgoztok egyetem mellett?Ha nem,akkor kaptok néha valamennyi pénzt?A ruháitokat ki finanszírozza?
2011. nov. 10. 21:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
A ruháimat tanulmányi ösztöndíjból finanszírozom.
2011. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
31%

Még szép, hogy dolgozom. Persze nem annyit, hogy a tanulás rovására menjen, hiszen a szüleim és szerintem is az az első. De azért már nem 10 éves vagyok, hogy minden igényemet a szüleim finanszírozzák. Ruha tökéletes példa, én veszem

21L

2011. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%
Hugom 20 èves, főiskolàs. Amikor tud, megy dolgozni. Mostansàg màr a kajàba is be-be segít. Sajnos ilyen vilàgot élünk...
2011. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
22 éves vagyok. Mostanában (kb. két hónapja) kezdtem el dolgozni, eddig heti 2-3 nap, 9-6/8, 450-es órabér plusz napi bevétel 5%-a, mivel eladó vagyok egy plázában. Eddig jobbára az ösztöndíjamból és a szüleimtől néhányszor kapott kajapénzből spóroltam általában a saját szórakozásaimra (smink, színház, ruhák), de néha kifizettek a szüleim pár dolgot. Főleg olyan dolgokat, amikre tényleg szükségem volt (kabát, csizma, pulcsi), de egyebeket is. De a nagy részét nem ők állták.
2011. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
66%
22 éves egyetemista vagyok, anyukám annyival támogat, hogy több adag főtt kaját csomagol nekem hétvégén, így majdnem egész hétre megvan az ebédem. A kolit, utazást, sulis cuccokat, tisztálkodószereket és ruhákat én állom a tanulmányi ösztöndíjamból és abból a kis árvaságiból, amit apukám után kapok. Ha nem lenne ennyi "bevételem", akkor biztosan dolgoznék, és nem szívnám anyu vérét.
2011. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%
A ruháimat ösztöndíjból veszem, pénzt kapok szülőktől heti 5 ezer ftot (5 napot vagyok koliba), ezenkívül minden más költséget én állok
2011. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
62%
Az albérletet, rezsit és a szórakozást az ösztöndíjamból állom. A ruhákat, és a megélhetést egy saját kis vállalkozásból, és a diákhitelből. Ha megszorulok, a szüleim pótolnak.
2011. nov. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
63%

Nem dolgozom. Másodéves orvosis vagyok, esélytelen dolgozni anélkül, hogy a tanulmányom ne romoljon. Remélhetőleg negyed-ötödévtől már nem ilyen húzós. Viszont havi 100ezer forint bevételem van gyermektartásból, ezt édesanyám kapja (havi 10ezer "zsebpénzt", és kb. 20 kajapénzt ad), és fizeti a rezsi/közös kaja stb rám eső részét.

20/L

2011. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
59%

Nem dolgozom, nappalis vagyok, sajnos időm nem engedi.

A pénzt itthonról kapom.

Soha nem éreztem magam emiatt kényelmetlenül, mert anya mindig azt mondja, hogy ő szégyellné magát, ha nem tudná finanszírozni legalább ennyiben a tanulmányaimat.


Persze saját pénzből, ösztöndíj tudok venni dolgokat, de ez édeskevés, örülök, ha a karácsonyt kifutja.

2011. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
80%

Itt mindenki ösztöndíjas egyetemista? Mennyi ösztöndíjat kaptok, hogy így meg tudtok élni belőle?


Nálunk nagyon kevés diák kap, és valami minimális összeget. :/


Én egyetemre járok, idén államvizsgázok. Nem a szüleimmel élek, hanem már a férjemmel. Így többnyire, mikor nincs munkám, akkor Ő tart el. Utálom ezt mondani, mert sok ember elítéli azt a nőt, akit a férje tart el..

Amikor találok munkát, akkor dolgozok, de sajnos ez elég ritkán jön össze.. nagyon kevés munkahely tolerálja azt, hogy iskolába járok.

Már csak kevés van hátra az isiből, és utána végre én is dolgozhatok! :)


23/L

2011. nov. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!