Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások,...

Egyetemisták, főiskolások, vettetek fel diákhitelt?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy sokan vannak akik vettek fel diákhitelt, vagy gondolkoznak rajta hogy vegyenek- e fel? Aki felvett nem bánta meg? Én jelenleg ezen gondolkozom, ha minden kötél szakad, muszály leszek felvenni. Írjatok tapasztalatokat :)
2011. márc. 18. 13:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Felvettem, mert muszáj volt, nálunk tényleg olyan gondok voltak otthon, hogy hó végén volt, hogy ki se bírtuk fizetni maradéktalanul a számlákat. Én annyit tanácsolhatok, hogy csak akkor vegye fel valaki, ha ez tényleg létszükség. Sok hallgató azért veszi fel idióta módon a d.hitelt, hogy ebből bulizzon, mekizzen, iszogasson, vásárolgasson, pedig nem erre való, hanem ara, hogy ki tudd fizetni a kolit, albérletet, tömegközeledésre bérletet, telefonszámlát., egyetemi jegyzeteket. Ha a tanulmányok lehetővé teszik, diákmunkát kell vállalni és a létező összes szociális támogatásra beadni az igénylést, a diákhitel utolsó lehetőség legyen.
2011. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Felvettem, megbántam. Idegesitett, hogy egy idö után havi 15-20eFt törlesztésnél is még évröl évre nött a hitelem. Igy fogtam magam és kifizettem egyben az egészet.


Nem tenném a helyedben, csak ha nincs más kiút.

2011. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én még mielőtt felvettem megbántam. De kellett a pénz na.
2011. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sajnos én már 2.5 éve de inkább 3 mert ez a 6. félévem költségtérítésesen vagyok. És még kb 200 e ft-ra volna szükségem ezen az éven, hogy csináljak egy nyelvvizsgát és hogy még kifizessek egy 60.e ft-os tandíjat e mellett pedig telszámla, gyógyszer, bérlet stb....
2011. márc. 18. 13:16
 5/22 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló!! Te mennyi idő után kezdtél el törleszteni és milyen összeget vettél fel összesen ha szabad kérdezni?
2011. márc. 18. 13:19
 6/22 anonim ***** válasza:

én felvettem,mert kolit nem birtam,albérleteztem,ahhoz pedig nem volt elég a diákmunkából befolyó kb 50ezer,plussz szociális támogatás 10-15ezer között,otthonról pedig semmi támogatást nem kaptam


nem bántam meg,fizetem szépen lassan amennyivel muszáj,most valami 6ezer a havi törlesztője,melóm van fix,teszem félre szépen havi 50ezret,és egybe befizetem 1 év múlva (azért nem havonta fizetem,mert akkor rosszabbul jövök ki)


nekem megérte,elég jó dolgot tanultam,nem bölcsésznek mentem,hogy munkanélküliként tengődjek majd...jó befeketetés volt


és tényleg nem vették figyelembe más hitelnél (lakás)

2011. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%

Ne vedd fel. Nővérem felvette és nagyon nagyon megbánta. Tök magas a kamat, alig győzte visszafizetni évek alatt, pedig azonnal elkezdett dolgozni, ahogy elvégezte a fősulit.

Igazából nem ismerek olyat, aki ne bánta volna meg.


KB. 300 ezret össze tudsz kaparni diákmunkával is vagy részmunkaidős állásokkal.

Esetleg szüleid nem tudnak kisegíteni néhány 10 ezerrel vagy kölcsönadni?

2011. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Akkor vettem fel, amikor elindult az egész story. havi 21eFt-ot. talán 5-6 évig folyósitották. igy jött össze, több, mint 1,5m Ft. (ha jol számolom). Elsö pár évben szép volt minden, pár ezer Ft-os törlesztö. Természetesen nött szépen is a hitel. Tavalyra a részlet elérte a 20eFt-os összeget is. Nah, ekkor mondtam, h elég.
2011. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
De 200 e ft-ot csak nem olyan vészes felvenni nem? Csak erre az évre kellene a pénz, jövőre meg 100% hogy dolgozni fogok, ha nem is a diplomámmal de akármit elvállalok, és jobbik esetben lehet hogy jövőre max decemberre ki is tudnám fizetni.. akkor meg még a kamat sem lenne olyan sok. Nemtudom mennyi most a kamata...
2011. márc. 18. 14:01
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

aki 20ezres törlesztőt ir,az elfelejtette odairni hogy ehhez társul egy 200ezer feletti kereset is...mert kereset arányosan számolják a részletet...


ha most felveszed a 200at,fizetned végzés után 3 hónappal kell elkezdeni,ami október ha jövö nyáron végzel...6-7ezres törlesztővel fizeted,kb 230-240ezret kell majd visszafizetned,ami szerintem teljesen jó...


ha 2 év után nem fizeted vissza,akkor utána a fizetésedhez mértem fizeted (de minimum a minimálbér után,akkoris ha nem dolgozol),a fizu x %-a,ez rajta van a diákhitel...de a 20ezres törlesztőhöz olyan fizetés van hogy nem fog számitani a 20ezer...


én felvenném,egy nyelvvizsga többet ér mint az a 30-40ezres kamat majd ha dolgozol...

2011. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!