Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házastárs a házastársa után...

Házastárs a házastársa után örököl, ha vannak gyerekeik?

Figyelt kérdés
Adott Apu és Anyu. Apu elvált, előző házasságából van két gyereke. Apunak és Anyunak van két közös gyereke is, házasok. Apu meghal, végrendeletet nem ír. Örököl-e Anyu Apu után valamit, vagy csak a gyerekek? Konkrétan egy házról van szó, ami Anyu és Apu közös tulajdona volt. Hogyan oszlik meg az örökség?
2011. nov. 11. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom.

A közös tulajdon apai része négyfelé oszlik, a négy gyerekre, az anya részéhez a két előző házasságból származó gyerekenek nem jár.

Az anyai része a háznak anya tulajdonában marad.

2011. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az apa tulajdon része a gyerekeké anyudé marad a saját 50%-a a házból.
2011. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Ha jól tudom, akkor a ház fele oszlik el a gyerekek és közted egyenlő arányban. Tehát tied marad a fél ház+ a másik felének a 20%-a.


De nem vagyok jogász, ez csak halovány emlék, az egykor tanultakból :)

2011. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát a Férj részéből a Feleség egyáltalán nem is kap semmit?
2011. nov. 11. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan tulajdonjogát az örökhagyó (apa) gyermekei öröklik. Az anya (túlélő házastárs) erre a tulajdonrészre holtig tartó haszonélvezetet örököl. Élete végéig lakhat a házban, amit a tulajdonosok csak akkor használhatnak ha azt nekik a haszonélvező megengedi.
2011. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na itt most már többféle verzió van... Az egyik gyerek vagyok egyébként nem a feleség, csak szeretném, ha édesanyám minél nagyobb részt kapna. Nem új a dolog egyébként, majd' egy évtizedes, szóval ne gondoljatok ilyen örökségvadásznak. :)
2011. nov. 11. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
apudé a ház fele. ezt öröklik a gyerekei, tehát mind a négy gyereke fejenként 1 8ad részben lesz tulajdonosa a háznak. anyud nem örököl semmit apud házrészéből, viszont haláláig haszonélvező lesz. természetesen az örökségedről lemondhatsz anyud javára ha szeretnél
2011. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5 és 7-es jól írja.

A gyerekek apud 50%-án osztoznak, anyud "csak" a haszonélvezeti jogot kapja meg rá.

2011. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A feleség a saját részét megtartja, a férj része meg az ÖSSZES gyereke között egynlö mértékben öröklödik. (Az lényegtelen, hogy az adott házasságból származnak a gyerekek vagy sem). Viszont a feleségnek a férj házrészére automatikusan haszonélvezete van, onnan kitenni nem lehet.
2011. nov. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, közben kinyomoztam hivatalos forrásból is, tényleg csak az elhunyt gyerekei örökölnek, a házastársa nem. De úgy van, ahogy elmondtátok és a haszonélvezeti jog meg rajta van. Tiszta minden, köszönöm! ;)
2011. nov. 12. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!