Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztetek már olyat, hogy a...

Éreztetek már olyat, hogy a saját szüleitek egymásnak többet jelentenek, mint mi (azaz a gyerekeik) nekik?

Figyelt kérdés

Az anyám borzasztóan tud viselkedni néha, apám mégse szól rá egy rossz szót sem. Ha összeveszek anyával, és apa ezt hallja, akkor mindig neki ad igazat, még ha esetleg úgy is gondolja, hogy ez nem így van.

Apám dolgozik ugyan, de nem keres olyan hűde nagy összeget, mégis a fizetésének egy nagy részét cigire költi. Itthon nem segít semmit, ha mondom neki, hogy otthagytad a vizes törülközőt a fürdőben, akkor közli, hogy majd te kiteríted. Sokat járnak el a barátaikhoz bulizni is, ilyenkor természetesen drága pia dukál, vagy ha ők jönnek hozzánk akkor nagy vendéglátás. De ha én kérek valamire nagyobb összeget, akkor az a válasz, hogy most nincs pénze, hóvége van stb. Apám rendszerint anyához küld, hogy nekem nincs pénzem, kérjél anyádtól. De amikor mondom, hogy de szükség lenne rá, mert megyek valahova vagy vmit sürgősen kell vennem, akkor előhalássza a pénztárcáját és láss csodát, van benne pénz. A szobám nagy részét nagymamámtól kaptam(bútorok, szőnyeg, tv stb.), holott ha nem járnának el ennyit, meg nem költenének ennyi felesleges dologra, akkor ők is meg tudnák venni nekünk az ilyen dolgokat. Másik nagymamámtól kapok havonta 5000 Ft-ot(törődést azt kevésbé!), rendszerint ezt és az ösztöndíjamat tudom magamra költeni, ebből veszek ruhát, dezodort, cipőt, ha szükség van rá. A szüleimtől nagyon ritkán kapok. Ha kérek is, az a válasz rá, hogy miért, neked nincs pénzed? Hozzáteszem 20 éves vagyok és tanulok.

Kérlek írjatok véleményt erről, mert már teljesen kiakadtam. Másoknál is így működik ez?

Köszönöm annak, aki végig olvasta!


2011. aug. 23. 08:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
20 évesen már illik elkezdeni a saját lábadra állni, nem felróni, hogy ennyi év után még szeretik egymást. Mert ez elég ritka, majd te is megtapasztalod, hogy az ilyet becsülni kell. Baromi önző vagy szerintem.
2011. aug. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%

Azt ne felejtsd el, hogy már 20 éves vagy, tehát 18 éves korodtól nem kötelesek eltartani. Mégis van fedél a fejed felett, nem kell rezsit fizetned, és enni is kapsz. Van ösztöndíjad, támogatnak a nagyszülők. Nem vagy te olyan rossz helyzetben,és nincs olyan rossz sorsod, mint ahogy beállítod.

Én annakidején megelégedtem volna azzal ha a szüleim etetettek és lakhatást biztosítottak volna nekem, hogy tudjak továbbtanulni.

2011. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

Jo emberek, nem latjatok hogy a lany tanul?

Amikor valaki egyetemet vagy foiskolat vegez, oda kell alljon a tanulashoz, ugy ahogy kell, ha el akarja vegezni rendesen. Tehat nem jut ido meg energia munkara is.

Igenis a szulokben kene legyen annyi becsulet, hogy adjanak neki penzt, ha szukseges, foleg hogy magukra tudnak kolteni jol.

Jobban kene tamogassak a lanyukat, nem olyan hulye urugyeket bekopni, hogy honap vege, nincs penz, s amikor mondja a lany hogy surgos, akkor mar elokerul a penztarca.

Megis mit kepzelnek? A lany meg tanulo. Hiaba mult el 18 eves, a szulonek tamogatni kell a gyermeket ilyen esetben.


Kerdezo: Szerintem annyi marad, hogy ezt a szuleiddel megbeszeld, ugy ahogy ide leirtad nekunk.

Ha meg ugy gondolod az idodbe belefernek alkalmi munkak, amikkel megeri foglalkozni, akkor valald, azzal a feltetellel hogy ne hanyagold a tanulast. Ezt a feltetelt jol jegyezd meg, aranyszabaly!

Milyen szakon tanulsz? Azert kerdem, mert lehet valalhatsz a szakoddal kapcsolatos alkalmi munkat, pl.

Legy ugyes!


26L

2011. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%
már ne haragudj felnőtt vagy,menj dolgozz suli mellett,lehet,örülj,hogy szeretik egymást,amúgy nincs jogod beleszólni mire költik a saját pénzüket,ők keresik meg,és oda mennek ahova akarnak,ja és gondolj bele valószínüleg együtt élik le az életüket még jó,hogy fontosak egymásnak,ne nyafogj dolgozz,képzeld 22 éves vagyok tanulok,mellette dolgozunk, a férjemmel van egy kisbabánk,külön élünk,nem kérek pénzt a szüleimtől,ők adnak ünnepekre,21 éves koromig eltartottak és meg is becsültem,sajna a szüleim elváltak mindent megadnék érte ha még együtt lennének
2011. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%

nézd, az ő pénzük, miért ne költhetnék magukra

te már felnőtt vagy, lehetőséged van elmenni diákmunkát keresni és akkor több jut

én is dolgoztam végig 16 koromtól, és mellette csináltam két diplomát

figyelj, sztm a szüleid próbálnak arra ösztökélni, hogy a saját lábadra állj, megjegyzem nagyon helyesen

nem bántásból írom, de sztm gáz, hogy 20 évesen a szüleidet pumpolod és meg vagy sértődve amiért magukra költik a pénzt

az meg egyesen vérlázító, hogy pénzt fogadsz el egy kisnyugdíjastól...ne viccelj már, gondold már át még egyszer amiket írtál és belátod, hogy nincs igazad

felneveltek, most úgy gondolják, hogy ők is megérdemelnek egy kis nyugit pihenést és szórakozást, ez így teljesen rendben van

amikor 20 voltam én fizettem be a szüleimet nyaralásra a diákmelóból, mert úgy gondoltam megérdemlik /nem kell Balira vagy Hawaiira gondolni egy fejenként 50.000-es buszos görög út volt/


az a baj, hogyha várod a sült galambot, túrót kapsz a füledbe

ez a mai magyar valóság

2011. aug. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
48%

Munkát?


Csak nekem tűnt fel, hogy a kérdezőnek eszébe sem jut munkát keresni, csak háborog hogy nem kap pénzt?

2011. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%

Én a leírásból nem vettem észre,hogy szeretnék egymást.Max jól összeszoktak és összetartanak.Most ezen mi zavar?

Ha a pénz része zavar,akkor arról kellett volna kérdést feltenni.

2011. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de húszévesen igazán érettebb lehetnél ennél. Van lakásod, eltartanak, és amire kell, arra adnak pénzt.

Egyébként meg ők keresnek, tehát ők döntik el, mire költenek és mire nem. Ha cigit vesz, akkor cigit vesz, ez az ő dolga. Ahogy az is a te dolgod lesz, hogy ha keresel majd, mire költöd. A másik dolog, hogy a gyereknek "tudni kell, hol a helye". Neked nincs jogod nevelni apukádat akkor sem, ha olyasmit csinál, ami nem tetszik. Az az ő lakása, az ő dolga, mit csinál. Az is, ha vendégeskedik és az is, ha sokat költ rá.


Tudom, milyen helyzet, bár az én szüleim utálják egymást, és ez sokkal rosszabb. Speciel én amikor meguntam, leléptem otthonról, először kollégiumba, de a második évben már összeköltöztem a barátommal. Ebben a lakásban teljes jogú felnőtt vagyok, az van, amit én mondok. És én sem viselem el, ha valaki,legyen az akár az anyukám, amikor meglátogat, bele akar szólni, hogy kiterítem-e a törölközőt vagy nem. Mondjuk ő ezt tiszteletben tartja, ahogy én is azt, hogy amikor meglátogatom őket, akkor ott mint a gyerekük leszek, akinek semmi joga nincs megmondani, mit és hogy csináljanak. Gondold ezt át.

22N

2011. aug. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
59%
Ja és még egy: az az ideális, ha a szülők többet jelentenek egymásnak, mint a gyerekeik nekik. Elvileg, jó esetben ugyanis ők egy szerelmespár, bármilyen fura belegondolni.
2011. aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%

Nevetségesnek tartom az olyan hozzáállást, hogy "18 elmúltál, tartsd el magad!".... És ez hogy megy azoknál, akik ezt válaszolják? 18 éves koráig úgy ahogy jónak látom eltartom, cserébe szót kell fogadnia azt csinál amit én mondok, azután a 18. szülinapja után hátradőlök a karosszékben, hogy jó, ezen is túl vagyok? Most már nem vagyok köteles gondoskodni rólad....?! Nonszenz.


Ahhoz, hogy ez így működjön mindenkinél, ahhoz eleve önállóságra kell nevelni a gyereket, és felkészíteni arra, hogy jó, akkor ettől fogva dolgozol, vagy pedig továbbra is az én szabályaim szerint élsz annyi pénzből, amennyit adok... Ha továbbtanul, akkor az is egy közös döntés kellett legyen, ezzel a szülő vállalta még pár évre az eltartást...


Más kérdés, hogy mit vár el a gyerek, nem túlzottak-e az elvárásai...


Hát ha az apa elfüstöli a fél fizuját, és valóban sokat költenek barátokra, az elég gáz. Lehetséges, hogy jól átlátja ezt a 20éves kérdező. Na de mit is csinálnánk a helyében? Én ha ettől az őrületbe mennék, akkor inkább keresnék munkát, akárhogyan is. Ha a szülők úgy látják, elegendő pénzt adnak neki, akkor úgysem lehet nagyon meggyőzni őket, állandóan vitázni, hisztizni, idegeskedni meg nem érdemes. Túlélni egy darabig, aztán lelépni és a saját életet szebben alakítani...


De annyira nem látom rossznak a helyzetedet!

Ha a szüleid egymásnak többet jelentenek, mint te nekik, az valahol jó is. Talán önálló embernek tekintenek és nem telepednek rád. Másnál pont ez a probléma... Az már önmagában nagy kincs, hogy a szüleid egymásnak jelentenek valamit!!! Hidd el! Nem tökéletesek, cigiznek, meg haverkodnak, meg apuci lusta. Tényleg lusta? Nem lehet hogy neked kevesebb dolgod van és beleférne, hogy kicsit többet segíts nekik, hisz ha mindketten dolgoznak...?!

Na szóval nem látom annyira rossznak a helyzetedet! Van önállóságod, tanulhatsz, vannak lehetőségeid... Élj vele!

2011. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!