Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezt viszonozni?

Hogyan tudnám ezt viszonozni?

Figyelt kérdés

Két hét múlva államvizsgázom és ennek megfelelően feszült és ideges is vagyok. Sajnos néha a férjemen csattan, de még magamat is nehezen tudom elviselni.


Már többször elnézést kértem tőle a pikírt viselkedésem miatt, de mondta, hogy semmi gond, ilyenkor ez normális, majd elmúlik, ha túlleszek a vizsgán.


Vele értelemszerűen kevesebb időt tudok tölteni, mert a jegyzetek felett görcsölök egész nap. Most nem dolgozom, de a férjem is lebeszélt a munkakeresésről, amíg a vizsga nincs meg, mondván akkor egyikre se tudnék rendesen koncentrálni.


Kérés nélkül, úgy, hogy ő viszont dolgozik, takarít, főz, írószerekkel kedveskedik (párszor kiborultam, hogy nem tudom összefogni mivel a lapokon hányódó tételeket, vagy kifogyott a tinta a nyomtatóból - másnap reggel hozott mindenből).


A tévét lehalkítva nézi, mondván nem akar azzal ingerelni, hogy ő szórakozik, amit nyilvánvalóan én is szívesebben csinálnék, mint a statisztikai adatokat rendezgessem egy adott tételhez.


Kaját tesz elém, mert észrevette, hogy a stressz miatt hajlamos vagyok elfeledkezni arról, hogy egyek - tényleg kiszolgál. Főzni gyakorlatilag nem enged, hogy szerinte ezzel se menjen az időm, inkább tanuljak.


Ha puffogós hangulatban vagyok, akkor egyszerűen arrébb vonul, de nem veszi fel -tudja, hogy nem neki szól, csak ideges vagyok a vizsga miatt.


Nagyon hálás vagyok neki, hogy ennyire figyelmes és segítőkész, de közben bűntudatom is van, hogy ez most nagyon egyoldalú, én épp besárkányosodtam az idegességtől, ő ennek ellenére kedves velem, pedig valóban nehéz most elviselni engem. Mint említettem, néha már magamat is idegesítem...


2011. nov. 12. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Tényleg hálás lehetsz neki, ritka az ilyen türelmes, megértő ember.

Szerintem vizsga után, amikor kicsit fellélegezhetsz, lepd meg egy utazással kettesben, ahol Te kényezteted Őt, minden tekintetben.

2011. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valami szexuális ajándékot találj ki xD
2011. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is nemrég államvizsgáztam, és bevallom, én nem tudtam napi 12 órában tanulni, úgyhogy felüdülés volt, néha elugrani a boltba, főzni, még mosogatni is.


Napi 2-3 órába simán belefértek ezek a dolgok.

Szerintem erre hivatkozz te is, ha tényleg kellemetlenül érint, hogy kiszolgál.

Bár ha te mégis a hatékony tanulásra tudod az így megspórolt időt fordítani, akkor ha levizsgáztál, akkor viszonozd neki, de ne csak 1-2 napig, hanem mindig. :)

2011. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vizsgák után hívd el vacsorázni,wellneselni,süss tortát,és kényeztesd.És mondd meg neki,hogy hallja,hogy nagyon szereted és nagyon hálás vagy,hogy ilyen férjed van.
2011. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

12:10 - nehezen tanulok, nem azért, mert hülye vagyok, hanem baromira nehezen koncentrálok, a figyelmem olyan, mint egy szétszalad ménes.

Tehát a bruttó tanulási időm ha két óra, abból kb másfél óra azzal megy el, hogy "figyelj már oda, ne kalandozz el", így lesz nettó fél óra tanulás. Ha kizökkenek, akkor ismét baromi sok idő "összeterelni a ménest".


A férjem ezt tudja rólam, korábban, vizsgaidőszakban volt, hogy direkt felkértem "őrnek", hogy ne engedjen felállni a jegyzetek mellől, mert simán ellógtam a tanulást. Gondolom, hogy a korábbi élmények miatt próbál minél többet az anyag mellett tartani.


Ha sikerült összpontosítanom, akkor 1-2 olvasással megjegyzem az anyagot, de rettentő sok idő, amíg tényleg tudok fókuszálni.


Rá korábban irigykedtem is, mert ő koncentrálva képes volt hetekig napi 12-14 órát tanulni úgy, hogy tényleg csak inni/enni/Wc miatt állt fel, esetleg öt percet szemet pihentetni, átmozgatni magát. A 14 órából jellemzően összesen 1 óra volt mással töltve nála (tisztálkodás, evés, stb), szórakozással napi 1 órát töltött, a többi alvás.

2011. nov. 12. 12:51
 6/9 A kérdező kommentje:

*szétszaladT


Na, erről beszéltem :)

2011. nov. 12. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélem Nekem is ilyen férjem lesz!:D Az utazás szerintem is jó ötlet! Vagy egy wellness hétvége! Vagy ha ezek nem, akkor teljesítsd minden kívánságát az államvizsga után.:D
2011. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igaz, már eljutottál az államvizsgáig, így lehet nincs szükséged tanulástechnikai tanácsokra :) de, azért leírom saját tapasztalatomat.

Érdekes módon én hatékonyabban tanultam, ha tudtam, hogy nincs egy egész napom tanulásra.

Mert ha van, akkor én is elkalandozok, jaj éhes vagyok, jaj rendet teszek, jaj átöltözöm...Még utánanézek ennek, és annak.. De mindenki ismeri ezeket az ürügyeket. :)

És így ment el a nap, nagyon kevés tanulással.

Viszont ha volt dolgom, pl edzés délután, vagy munka, akkor tudtam, hogy csak a délelőttöm van tanulni, 12-re végeznem kell, és akkor csodálatos módon nem is kalandoztam annyira annyit. :)


Hajrá az államvizsgához, ha ilyen lelkiismeretes vagy, nem féltelek :)

2011. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon jó tanácsot adtál! Pontosan így van, ahogy mondod. Nagyon nincs kedvem hozzá, de muszáj, ezért addig tologatom, amíg már fáradt is leszek. A határidők tényleg sarkallnak.

Megpróbálok időhöz kötött feladatokat kitalálni magamnak, hogy kénytelen legyek összekapni magam és jobban pörgetni az anyagot.

2011. nov. 13. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!