Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor van Apak napja?

Mikor van Apak napja?

Figyelt kérdés
Koszonom a segitseget!
2009. máj. 9. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag Április elsején, de ez sztem nemigaz.
2009. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon június 3. vasárnapján van.Remélem tudtam segíteni.
2009. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Csak azt nem ertem, hogy miert nem tartjak olyan nagyra ezt a napot, ugyanugy mint az Anyak napjat! Az apak is erdemelnek ennyit!

Igaz nekem mar nincs apukam, de a lanyomnak van :)

2009. máj. 9. 10:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi júniusban tartjuk (június 3. vasárnapján) . Igaz, hogy nálunk nem szokás, mármint Magyarországon, de mi évek óta ünnepeljük. Sok apát látni nap mint nap játszótértől elkezdve sok helyen, akik megérdemlik :o) szerencsére. (idén június 21 lesz, meglepheted a párodat, család is kezdhet ilyen szokásokat)
2009. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Régebben egyébként, mikor másik országokban elkezdték ezt a hagyományt, először nem volt jó fogadtatása, sok viccnek és gúnynak volt az alapja, ezért is nehezebb talán bevezetni, elfogadtatni. Előítéletek. Persze hozzá kell tenni, hogy régebben ugye sok apának a családfenntartó szerepe teljesen anyagiakra volt korlátozva, és nem vették ki részüket a gyermekek neveléséből. Persze azóta ez szerencsére sokat változott, de a mai napig szerintem sokan nem éreznék úgy az apák, hgoy megérdemlik, ezért lenne gúnyos az ünneplés. Viszont sokan megérdemelnék.
2009. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Június az tuti...
2009. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!