Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jún.3. vasárnapján van az...

Jún.3. vasárnapján van az Apák Napja. Hogyan ünneplitek?

Figyelt kérdés
3 és 5 éves unokáimmal szeretnénk megköszönteni apukájukat.Milyen ötleteket tudnátok adni?
2009. máj. 26. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem ünneplem, az én apám az eddigi életemet úgy megkeserítette, hogy legszívesebben le is tagadnám, hogy ő az apám.
2009. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

szintúgy....

de ha ti nagyon akarjátok, esetleg egy közös fagyizás örömet okozhat apunak és a gyerekeinek is. Vagy vegyetek neki egy üveg pezsgőt (ha szereti). Amúgy apukákról is vannak szép idézetek ugyanúgy, ahogy anyukákról is.

2009. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en gyermekeim mindig rajzolnak, barkacsolnak valamit az apukajuknak. Az a legjobb ajandek.
2009. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát én eddig csak irónikusan, vagy pejoratív felhanggal halottam emlegetni ezt az apák napját,, tényleg van már hivatalosan is??


Én is apa vagyok, de én nem ünnepeltetném magam emiatt

2009. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Az amerikai eredetű apák napja közel egyidős az anyák napjával, s bár Magyarországon nem tudott gyökeret ereszteni, a világ számos országában egyenrangú társa a család többi tagjának ünnepével.



Az anyák napja eredeti elgondolása, hogy évente egyszer a templomban tisztelettel adóznak az anyáknak. Egy ilyen misén vett részt Sonora Dodd, amikor felöltött benne a gondolat, hogy az apákról is hasonló misén illene megemlékezni.



A szervezőmunkát követően 1910. június 5-re, Sonora özvegyen maradt – és gyermekeit egyedül nevelő – apja születésnapjára tűzék ki az első ünnepet. Az időpontot nem sikerült tartani, a csúszás miatt az esemény június harmadik vasárnapjára tolódott ki, ami ma is az ünnep egyik legelterjedtebb dátuma.


Az Egyesült Államokban az ünnep nem ér fel az anyák napja népszerűségéhez, de nem sokkal marad el mögötte. Magyarországon viszont szinte teljesen ismerten az apák napja, pedig már kétszer is megkísérelték a honosítását. A két világháború között egy gyermekszervezet, a Szívgárda igyekezett az ünnepet a magyar köztudatba átültetni, amelyet összekötöttek Szent József tiszteletével. A rendszerváltás után több próbálkozás is született, mindezidáig áttörő eredmény nélkül. Aki mégis úgy érzi, az apáknak is kijár az ünneplés, június harmadik vasárnapján ne feledkezzen el róla!

2009. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meglepném egy közös fotózással, akkor legalább ennek a napnak az emlékei bekerülhetnek egy albumba, esetleg a falra :)
2009. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen adnék ötleteket, de rossz a kapcsolatom a családommal, apámmal meg főleg szóval fogalmam sincs milyen egy ilyen családi nap... nekem sosem volt ilyenben részem.


Esetleg ha édesszájú süthettek neki tortát, vagy vehettek neki valamit amit együtt adtok át az unokákkal. Vagy elmenni egy napra kikapcsolódni valahová, az tényleg jó ötlet.

Vagy megvenni neki amire régóta vágyott, esetleg készíteni valamit.

2009. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Noha a saját "apámról" én se tudok sok jót mondani, 15 éve nem is láttam - akkor is úgy vélem, hogy azok az apák, akik valóban törődnek a családjukkal, miért ne érdemelnének egy ünnepet az anyák napja párjaként. Fontosnak tartom, hogy nők és férfiak egyenlő arányban osztozzanak az otthoni teendők, gyermeknevelés örömeiből és terheiből, és az apák napja kifejezhetné, hogy "legyen apa a család része"

Nagyon szép, hogy eszetekbe jutott ezt megünnepelni - szerintem akármit találtok ki, az apuka már ennek önmagában örülni fog! :)

2009. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Rajzoljanak neki valamit, vagy saját készítésű ajándékot adjanak neki szerintem. Én kimegyek a temetőbe az apukámhoz, és viszek neki piros virágot, mivel az volt a kedvenc színe:(
2009. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szomorú dolog ez,hogy ilyen nehéz itthon meghonosítani ezt az ünnepet.Én rengeteg jó,törődő apukát ismertem,amíg tanítottam.Mindig figyelmeztettem a gyerekeket apák napja előtt,készüljenek!Sokan megértették,milyen fontos dolog ez!Hogy mennyire tartják még ma is,azt bizony nem tudom.

Köszönöm az ötleteket! Várom a továbbiakat...

2009. máj. 27. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!