Mikor van apák napja?

Figyelt kérdés
készültök ilyen alkalmakra valamivel apának?
2010. okt. 27. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Úgy tudom Ivó napján, de ezt most komolyan írom.
2010. okt. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Anyám szerint a május 1. vasárnapját kivéve minden nap! :) (nem készülünk semmivel amúgy)
2010. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
az első jol mondja...
2010. okt. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Én is úgy tudom, hogy Ivó napján, vagyis május 19-én.
2010. okt. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Június harmadik vasárnapján van.
2010. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a május 19 meg a június 3. vasárnapja az nem pont ugyanakkorra esik... akkor mikor is van???
2010. okt. 28. 17:18
 7/7 A kérdező kommentje:

Megkerestem, ne mondja senki, hogy a Googli nem a barátom :-)

Az apák napja egy világi ünnepnap, Magyarországon június harmadik vasárnapján ünneplik. (Vannak, akik – viccesen – május 19-ét, Ivó napját tartják apák napjának.) A 20. század elején kezdték el megtartani az anyák napja párjaként. Az apaságot és a szülői szerepet ünneplik ilyenkor. Ilyenkor emlékeznek az apákra, nagyapákra és a többi férfi elődre. Az apák napját világszerte számos különböző időpontban ünneplik. Ezen a napon általában ajándékot adnak az apáknak, és ilyenkor a család általában együtt van.


wikipédia

2010. okt. 28. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!