Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy teher van a lelkemen....

Nagy teher van a lelkemen. Félek. Mit tegyek most, hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

lassan betöltöm a 19et, lány vagyok.

Leérettségiztem, és kozmetikus szakmát tanulok már 3 hónapja. Az elején érdekelt, de aztán 1hónap után éreztem hogy valami nem stimmel, nem volt jó bejárni gyakorlatra sem. Mára ez odáig fajult hogy rájöttem: a szakmát nem érzem magaménak, kimondottan gyülölöm, már ennyi idő után, rosszul megy az elmélet, egyszerűen nem köt le, nem tudnék benne dolgozni és nemhiszem hogy menne bukdácsolás nélkül.

Az első dolog ami örömöt okozott az volt, hogy beneveztem az amatör sminkversenyre:) Szerdán lesz, a munkám egyedi, kreativ vagyok és a smink mindenkinek bejön.

Most érett meg bennem hogy váltani akarok, ott szeretném hagyni a kozmetikát és sminkesnek szeretnék tanulni, ez az álmom, ezt csinálnám szivvel-lélekkel.

Találtam is 1 sulit, egy neves sminkmester tanitana, persze fizetős.

Mindenki hülyének néz, hogy nem vagyok normális és ez csak hiszti. De aki ezt nem érzi az nemis érti mi van bennem most. Apám kifizetné a sulit, és mondta a mester hogy sok munkalehetőség van, segiteni is tud majd stb.

De anyám elhord minden hülyének, hogy biztos nem lesz melom, és az az én hibám lesz mert gyökér vagyok hogy ezt akarom. És az én felelősségem és ha munkanélküli leszek ők nem foglalkoznak velem.


El vagyok keseredve szivem szerint mennék! Otthagynám a kozmetikát és nekivágnék, ez egy 10hónapos képzés. de már beleültették a bogarat a fülembe és félek.


A kozmetikát gyülölöm, nagyon rosszul tnaulok, janurában szakmai vizsg amég semmitsem vettem, nem köt le, nem szeretem. A sminkelés az álmom, úgy terveztem hogy elvégzem azt és ha tudok melózni a keresett pénzből elvgézek még 1 szakmát vagy akár 2t is, igy több lábon állhatnék.


Meg apám mondta hogy jólenne valamit kezdeni magammal miközbe a sminkeset végzem, mert az csak heti 3alkalom, és mellette melózhatnék. De mit dolgozhatnék? Mert dolgoznék szivesen.


De félek, döntenem kéne, de félek hogy lehet tényleg elvégzem és nem lesz munkám és az az én hibám lesz:(

Senki sem érti meg, csak a párom. Neki minden érzésemet elmondhatom, nem vet meg, nem nevet ki, megérti, próbál segiteni, biztat. Anyám azonban csak fenyeget mondván ha baj lesz ebből az az én hibám lesz,és őt nem érdekli ha nem szeretem a kozmetikát, csináljam.


De egyszerűen nem megy a kozmetika az nem! 2év hosszú idő, kitudja lehet ha elvégezném nem lenne lehetőségem arra hogy menjek sminkes képzésre, addig faterral is sokminden történhet,lehet nem tudnám finanszirozni...és 2évet elpocsékolni arra ami nem is nekem való az nem oké.

Mindenkinek nagy örömmel és vággyal mesélem a sminkes sulit de mindenki hülyének nevez és letörli a mosolyt az arcomról, senki se áll mellettem csak barátom mondja hogy menjek, próbáljam meg. Hiszen arra se lenne garancia hogy a kozmetikába el tudok helyezkedni, alkalmazottként pedig nem keresnék ott se sokat, saját üzletre nem lenne keretünk, és főleg hogy nem is szeretem...értelmetlen.



Ez a vágyam, de mindenki kicsúfol, nevetnek rajtam, szánalmasnak, és butának neveznek. Sminkes szakmára vágyom és akár mnellette más szakmára is, de már félek:(

Anyám ilyet szól "Te h*lye idióta vagy, azthiszed okos vagy, abból fogsz éhendögleni, egy senki leszel (gúnyosan: ) de nembaj majd leszel munkanélküli szerencsétlen, és nem fogsz elhelyezkedni mert te azt akarod csinálni ami az álmod, szánalmas, azt is megunod és ugyse jön össze"


Ez elkeserit, kérlek ne nevessetek ki, aki megért segitene? És MILYEN MÁSIK SZAKMÁT VÉGEZHETNÉK A SMINKES MELLETT? MIT TEGYEK? NAGYON KÖSZI


2011. nov. 13. 13:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
bocsi igen hosszú:( de ezt barátomon kivül senkivel se tudom megbeszélni... ő meg szerintem már unja szegény:( mert sokszor elsirom magam mert kétségbe vagyok esve, és félek, szegény meg csak vigasztal.
2011. nov. 13. 13:29
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy tudod e, de a sminkes es a kozmetika szakma nagyon osszekotodik. Ha sminkes lennel, kb ugyanazt kellene tanulnod amit most. Miert nem folytatod tovabb a kozmetikai iskolat, es mellette tanulhatnad a sminkelest, profin es amator modon. Egy sminkelo nem csak felkeni az anyagot, kb ugyanugy meg kell tanulni neki azt amit egy kozmetikus tud. Kozmetikaval tobb eselyed van hosszu tavu munkat talalni, mint csak sminkelos papirral.
2011. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
és nem vagyok 1 lusta mihaszna lány, mert szivesen melóznék alkalmi munkát a sminkes képzés mellett, hogy megmutassam igenis képes vagyok egyedül fejlődni, és lekössem magam. de a kozmetika minden lerombol bennem, ha rágondolok görcsbe van a gyomrom. Bátyámnak is meséltem ezt h otthagynám a sulit a sminkesre erre ő " te nagyon h*lye vagy "
2011. nov. 13. 13:32
 4/23 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem vágj bele,borzasztó olyasvalamit tanulni amit utálsz.(én közgázra járok,érdekelt mindig is ,és most is érdekelne ,de nincs hozzá semmi érzékem,úgyhogy érettségi után egész más pályára megyek.)

és azt sem garantálja semmi,hogy kozmetikusként megtudnál élni.

rossz,hogy anyukád így áll hozzá de ne vedd fel magadra,inkább adjon ez is erőt ahhoz megvalósítsd az álmod,amit szeretnél.

diákmunkát mindig lehet találni amúgy,nézz körül biztos találsz valamit.

vagy hogy esetleg anyud is megnyugodjon végezd el a kozmetikus képzést és a sminkest is.és akkor ott lesz a kezedben két végzettség.

2011. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
sajnos a kozmetika mellett nem tudnám végezni a sminkest mert a kozmetika heti 5alaklom, és legtöbbször 3-4kor végzek, a sminkes meg nem jó mellette az kora délutános. suliból nemtudok hiányozni mert igazoltan is az órák 20%os hiányzása után kitesznek
2011. nov. 13. 13:34
 6/23 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 lehetőséged van, és a jó hír, hogy mind a 3 ban szerepel a smink. Tehát ne engedj, azt mindenképpen csináld, mert most alapozod az életed, ha olyan szakmát tanulsz meg, amiben nem érzed jól magad, egész életedet elbaszod. Tény az is, hogy csak sminkelésből kevesen élnek meg, főleg most, főleg itthon. 1 smink+fodrász(+körmös): sokkal jobbak az esélyeid, pl akár egy esküvőre elhívnak, ha nem csak egy dolgot csinálsz meg rajtuk, hanem többet. A hajukat és a siminket is rendbe teszed. 2. Tanuld a sminkes sulit, és mellette végezd el a kozmetikust ugyanebből kifolyólag,de ezt ajénlom a legkevésbé. 3. Tanulj mellette angolt, azotán húzzál el külföldre, ahol még van pénze az embereknek sminkeltetni!!!! (én tuti ezt csinálnám, de ott is jó azért ha van mellette még egy fodrász v vmilyen szakma.)


EGyszóval csak sminekésből elég nehéz megélni, mindeképpen találj még ki mellé valamit.


SOk sikert!

2011. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
utolsó persze, mindenképp szeretnék mellé még 1 szakmát! csak olyan kéne ami nem olyan tömegszakma féleség, és érdekes és nem hosszú képzés
2011. nov. 13. 13:42
 8/23 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló írta, a kozmetikus és sminkes szakma nagyon közel áll egymáshoz. Én a helyedben elvégezném a kozmetikus képzést, mert két év alatt azért több dolgot megtanulsz, mint egy 10 hónapos gyorstalpalón, és kiegészítésként jöhetne a sminkes tanfolyam. Ha azt mondanád, hogy könyvelőnek tanulsz, de állatorvos akarsz lenni, akkor tényleg érthető lenne, hogy miért váltanál, de gondolom így nehezebb elfogadniuk. Annak meg ne dőlj be, hogy neves oktató tartja, meg segít elhelyezkedni, mert ez nem így van, csak a markukat tartják. Vagy kérdés, hogy egyszerű, mezei sminkes akarsz-e lenni, akik esküvőkre, szalagavatókra vállal munkát, vagy a krémjében szeretnél benne lenni, reklámfotózáson segédkezni, stb. Mert az utóbbi sokkal nehezebb, az előbbi meg úgy szokott lenni, hogy 'majd a kozmetikus megcsinálja. Remélem érted, mire gondolok, nem megbántani szeretnélek. Én nem hagynám ott, összekapnám magam, és még ha rossz is, akkor is végigcsinálnám. Egy sulit már én is ott hagytam (pénzügy-számvitel), és helyette építészmérnöknek tanulok. Teljesen más a kettő, így elfogadták a döntésemet, de nekem is nagyon nehéz volt. Én nem hülyézlek le, teljesen átérzem a helyzeted, de szerintem gondold át nagyon. Sok sikert!
2011. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én simán belevágnék (csak nekem pl pocsék a kézügyességem).


Javaslom, hogy amíg tanulod, vállalj (és hirdesd!!) ingyen sminkelést, így tudsz gyakorolni különböző arctípusokon, hiszen ez nagyon gyakorlati szakma és kellemetlen, ha egyszer majd nem tudsz mit kezdeni egy addig ismeretlen arctípussal/színkombinációval.

Ezzel egyrészt gyakorolsz, másrészt a későbbiekben szájhagyomány útján terjeszthetnek, illetve fizetős vendégekké is válhatnak. Tekintsd amolyan befektetésnek.

(Mondjuk én pl szívesen lennék kísérleti nyúl :))


Marketinggel kapcsolatos anyagokat saját szakállra tanulj netről (kismillió anyag van fent), ugyanis nagyjából ezen áll vagy bukik minden szolgáltató sikere. Ha jó marketinged van, akkor határ a csillagos ég. Anélkül meg jó szakemberként is éhen lehet halni.


Nyelveket kezdj el tanulni, minél többet, minél intenzívebben! Hosszútávon jó lehet, ha pl külföldi sminkes rendezvény van, illetve nem vagy országhatáron belülre szorítva, vagy itt is tudsz itt élő külföldi vendégeket/turistákat fogadni.


A helyedben biztosan a fenti forgatókönyvet követném, az ellendrukkereknek meg tojnék a fejére.


A sminkes szakma választásánál két szempont alapján dönts csak:

- van-e hozzá megfelelő kézügyességed/tehetséged/színérzéked?

- valóban szívből, szenvedélyből tudnád-e csinálni?


Ha mindkettőre igen a válasz, akkor tedd fel a szemellenzőt és minden mást zárj ki a gondolataidból!


(Ha szeretnél még beszélgetni, nyugodtan írj privátban.)

2011. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

értelek utolsó. DE a kozmetikában világosan leszögezték nekünk hogy csak alap nappali sminkelést tanitanak azt is csak 1-2 órában, mert ez kozmetika nem sminkoktatás:S


És ez a sminkképzés egyébként oktat még test-arc festést és csillámtetoválást is

2011. nov. 13. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!