Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Időről időre felkerül a téma:...

Időről időre felkerül a téma: te is érzed úgy néha, h a családod inkább teher, mint áldás?

Figyelt kérdés
Nálunk a szüleimmel, ha fáradtak vagy idegesek semmit nem lehet megbeszélni. És fáradtak vagy idegesek a nap 75%-ban. A fennmaradó részben alszanak:) Mi a megoldás?
2011. aug. 13. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez a siető, stresszes világ.
2011. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim a nap 99%-ában nem figyelnek ránk, soha nem is figyeltek (már nagy vagyok, így annyira nem érdekel, de gyerekkoromban nagyon rossz volt). Még ha nem fáradtak, akkor sem érdekeljük őket. Az az 1%, ami a mai napig megmaradt, az az, hogyha idegesek, akkor velünk kötekednek, minket csesztetnek kb azért is, hogy kint felhős az ég. Ma anyám már hajnali 4-kor rákezdte, aztán ha bunkón válaszolok, még én vagyok a szemét szerintük. Sajnos a szülő téma az a megszoksz vagy megszöksz kategória. :( Mást nem tehetünk, megváltoztatni nem lehet őket. A fő dolog az, hogy elkerüljük azt, hogy minket sértsenek, hogy mi szenvedjünk, hogy nekünk essen lelki bántódásunk az ő rossz természetük miatt. Mert a lelki sebeket még az elköltözés is csak lassan gyógyítja.

19/L

2011. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
na én nem leszek ilyen szülő :) érdekes, amit a sebekről írsz. Mert bármilyen sérelem ért, simán feldolgoztam. Amit a szüleim okoztak, nem tudatosan, de tudatalatt még mindig foglalkoztatnak.
2011. aug. 13. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, érzem.

Mivel apám alkesz, ezért nem könnyű. Anyám már nem él lassan 7 éve, de ő is sajnos szeretett a pohár fenekére nézni. Nem bántottak fizikailag, de lelkileg nem volt könnyű állandóan ittas szüleimmel együtt lenni.

Annyira nem is törődtek velem, de nem baj, 16 évesen már legalább érett voltam és talpra esett, és akkor jöttem össze párommal, akivel a mai napig együtt vagyok és szebb életet tervezünk magunknak, mint amiben részünk volt. (náluk az érzelmi zsarolás megy nagyon)

21/L

2011. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam nincsenek ilyenek, én sosem veszekedtem még senkivel a családon belül, persze ez azért van mert igazából mindenki elvonul a szobájába, vacsinál találkozunk csak szinte. Nem akarok velük semmit megbeszélni, mindenki csinál amit akar, én is ezt teszem. Nincs min összeveszni. Jól kijövünk így.
2011. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az utolsó hozzászólás tanulsága tehát: ne akard a családoddal megbeszélni a dolgokat, ha alalmatlanok rá. Ez hasznos, és kicsit "vicces". Mert ugye elvileg a család kéne jelentse a legstabilabb támaszt. Látom, ez nem csak nálunk hibádzik. És szívből örülök, hogy a katasztrofális háttér ellenére is kiegyensúlyozott személyekké válhatunk. :)
2011. aug. 13. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!