Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy éreznétek magatokat?

Ti hogy éreznétek magatokat?

Figyelt kérdés
A párommal négy éve vagyunk együtt. Neki már van két gyermeke akiket együtt nevelünk. Szóba került a közös baba kérdése, de ő nem akar. Anyagi problémáinkra hivatkozik és arra hogy már neki nem lenne türelme egy kisbabához. Nagyon nehéz ezt nekem elfogadni. Ti mit tennétek, mit éreznétek a helyemben? A kapcsolatunk egyébként tökéletesen nagyon boldog párkapcsolatban élünk.
2011. nov. 14. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerű.

Tisztázd magadban, hogy mi Neked a fontosabb. Egy férfi aki szeret téged, vagy az hogy gyerekeid legyenek. tudom hogy nehéz, mert mindkettőt akarod, de most csak az egyik lehet a tiéd. Válassz.


Amúgy idővel szerintem rátudod venni.

Hány évesek vagytok?

2011. nov. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,te neveled a ferjed 2 gyereket,es nem neked,hanem a ferjednek kellenne meggondolnia,mi a fontosabb neki,egy jo feleseg, aki meg a gyerekeit is neveli,föz,takarit,mos,vagy nelküled folytatna.Neki kellenne valasztani,nem pedig neked,mondjuk,nagyon sok nö,nem is menne ferjhez 2 gyermekes apahoz,hogy meg ö nevelje a gyerekeket.Persze te az elejen ezt tudtad,akkor nem volt szo,a közös babarol?
2011. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A párodnál természtesen érhető, hogy már nem szeretne babát, de ez a te oldaladról nézve azért nem ugyanaz. Szinte minden nő idővel szeretne SAJÁT gyermeket is, és ez egy természetes biológiai folyamat. Nyílván nagyon lehet szeretni a nem saját gyermeket is, de ezért lemondani arról, hogy anya legyél...

Lemondani azok szoktak általában, akiknek NEM lehet babájuk, nekik más megoldást kell keresniük. De te egészséges vagy és egészséges vágyad van arra, hogy anya légy. Ezt nincs joga elvenni a párodnak arra hivatkozásul, hogy már van két gyermeke. Az anyagiak csak kifogás szerintem, mert ahol 2-nek jut, ott azért jut 3- nak is. Az is érdekes, hogy neki nem lenne türelme egy kisbabához, de azt azért szívesen veszi, ha te ELFOGADOD az ő gyermekeit??? Nem önzőség ez egy kicsit?

Hiába boldog a kapcsolatotok -most-, ha ez közétek fog állni. Sosem leszel boldog igazán.... Hidd el, nagyon csodás dolog édesanyának lenni!

2011. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem, mindenképp beszélj vele még egyszer, és mondd meg neki hogy te mindenképpen szeretnél saját gyereket tőle, és igazad is van. Ha igazán szeret akkor megérti, és lesz gyerek. Ha meg nem akkor tényleg el kellene gondolkodni mit szeretnél és mi a fontosabb számodra.


Persze azon is el kellene gondolkodni, hogyha rossz az anyagi helyzetetek, akkor érdemes-e újabb gyereket vállalni(még akkor is ha a másik kettő nem a te vérszerinti gyereked)..

2011. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Valahol érthető a párod álláspontja. De nem lehet elvárni szerintem egy nőtől, aki gyereket akar, hogy ezek miatt ne szüljön. Szerintem is mérlegelj, mi neked a fontos.

Én biztos nem tudnék lemondani arról, hogy saját babánk is legyen, de ez én vagyok, nem tudom neked ez mennyire fontos.

2011. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a hozzászólásokat. Én is azt gondolom néha hogy ez önzőség részéről, aztán azt is gondolom sokszor hogy lehet hogy igaza van és nem kellene baba az anyagiak miatt, de másnak is van gondja mégsem mondd le a gyerekről. Ma újra szóba jött a baba dolog és mondtam neki hogy gondolja végig, gondoljon az én helyzetembe, milyen lenne ha neki kéne lemondania valamiről ami az élete álma vágya. Csak egy picit gondolkodjon az én fejemmel. A türelem dolgot is újra szóba hoztam, neki nem lenne már türelme, de nekem legyen két gyerekhez akkikel egyébként sok gond van és tulajdonképpen semmi közöm nincs hozzájuk, mert nem az enyémek. Nem tudom mi lesz, változik e valami. A koromról annyit hogy nagyon sokat nem várhatok már, 31 éves vagyok. Félek ha nem lesz közös babánk ha nem szülök, egész életemben boldogtalan leszek.
2011. nov. 17. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!