Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meggyőzni...

Hogyan tudnám meggyőzni szüleimet hogy engedjenek el sítáborba? L/15

Figyelt kérdés
Most mentem fel gimibe. És lenne ilyen sítábor, 1 hetes. Van kezdő és haladó, a kezdő Szlovákia a haladó Franciaország, és mindkettő összege: 66.000 ft. Én a haladóba gondoltam, hogy mennék, nem tudok síelni, de akik voltak már azt mondták, hogy jobban megéri, meg segítenének. Csak sajnos, apuék nem nagyon akarnak elengedni, mármint ... mondták, hogy inkább jövőre,mert akkor összegyűjtik a pénzt, de pont most mennek úgy a haladóba emberek, akik már jobban ismerek, meg van egy srác akivel alakul valami is az is megy a haladóba. Anya kapott is nagyobb pénzösszeget, de még se akarnak engedni. Mit tegyek? November 20-ig van a jelentkezési határidő, ahol előlegnek 25.000 ft kell befizetni. Hogyan tudnám meggyőzni őket??
2011. nov. 13. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

66000ft nagy pénz, plusz költőpénz, ami megint nem 2 fillér szokott lenni.

Szerintem várd meg a jövő évet, akkor biztos elmehetsz és pénz is lesz rá. Lehet, hogy bejött anyukádnak egy nagyobb összeg, de gondolom már megvan a helye.

A sráccal meg nem csak a sítáborba alakulhat valami.

2011. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább sehogy. Ha meglenne rá a pénz, akkor nyilván elengednének, de valószínűleg nem álltok olyan biztosan anyagilag, hogy ezt megengedhessétek. Aztán az is lehet ám, hogy a szüleid szeretnének most egy kicsit magukra is költeni.

Majd elmész jövőre.

2011. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most Te sielni akarsz, vagy a sraccal lenni akivel talan "alakul valami". Nagyon drage ismerkedes lenne ez, foleg ha nem haladnatok sehova.

Leirasod alapjan nem tudsz sielni, mit csinalnal mikor produkalni kell es nem tudsz? 66 ezerert ott ulnel a hegy tetejen?

Varj jovoig, tanulj meg sielni, menj el diakmunkara, szzedj valami penzt ossze, ha nem is mindet, kozben ugyis lesz meg tobb srac addig akikkel valami alakulhat, remelhetoleg a megfelelo taborba mennek majd ok is.

2011. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad van:/ Itt a fiú a lényeg nekem..
2011. nov. 13. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Draga randi. Hozd ossze valahogy kozelebb es olcsobban.
2011. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg, amiért ezt írom, de marha könnyű avval dobálózni, hogy de anya most kapott több pénzt, de 25 ezer nem is olyan sok ésatöbbi. Te kerested meg? Nem. Nagyon sok pénz az. Főleg ha lövésed nincs a síelésről, én nem engednélek el haladó táborba.
2011. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

66 ezer csak az út meg a szállás kajával meg a síbérlet, de pl a felszerelést magadnak kell vinned, vagy ott bérelned, ami plusz pénz + költőpénz is kéne. Így a te 66 ezer Ft-os síutad így lesz 80-90 ezer.

Ez más embereknek 1 havi fizetése! Gondolom a családodnak is vannak kiadásai és annak a nagyobb összegnek is már megvan a helye.

Azért ne akarj menni, mert a kiszemelted is megy. Inkább menj vele még itthon forró csokizni, jóval olcsóbb.

2011. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. haladó táborba menni úgy, hogy síléc még nem volt a lábadon: felelőtlenség. Kitöröd a lábad, meghalsz, a te hülyeséged miatt mások szívnak.

2. ez soook pénz még egy tehetősebb családban is, 66ezer a tábor. Meg kell költőpénz is. Felszerelés (az is alsó hangon 20ezer lesz). Bérlet, ha nincs benne az árban. Ennyiből azért 1-2 havi rezsi kijön. Gondolom van annak a kapott pénzösszegnek helye máshol, pl, hogy -20 fokban ne a sötétben, hideg lakásban ücsörögve karácsonyozzatok majd, miküzben koplaltok.

Ha nincs pénz, nincs pénz, ezt meg kell értened. Meg biztos menő lennél a srác szemében, ahogy botladozol, és azt sem tudod, hogy vedd fel a sílécet a lábadra...

Majd felszeded azt a srácot máshogy, ha már annyira akarod.

2011. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!