Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tálaljam finoman...

Hogyan tálaljam finoman anyósoméknak, hogy idén ők nem lesznek meghívva a karácsonyi vacsorára?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 14:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Miért nem?
2011. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Hát ez kicsit ciki...


És miért nem hívod meg őket? Csak ők nem lesznek meghívva, vagy a te szüleid sem?

2011. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Összevesztetek? Mert ha igen, akkor lehet hogy sejtik. Ha nem, akkor valahogy nagyon finoman, nehogy megbántsátok őket. Főleg, ha semmi gond, és derült égből...
2011. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
A ferjednek a szulei, talan a parodnak kellene ezt kozolni veluk.
2011. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Miért nem hívod meg őket, attól függ?
2011. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Kifejthetnéd a szitut. Mert ha pl. a te szüleid meg lesznek hívva, az egyértelműen gáz.


De ha úgy döntöttetek, hogy idéntől kezdve csak a szűk család (apa+anya+gyerekek) ünnepelnek szenteste, az egy érthető dolog, persze a tálalásra oda kell figyelni - a férjed dolga lenne ennek közlése.

2011. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
10%
Megünnepeljük mi magunk a Szent estét, magukra nincs szükségünk sem az olcsó ajándékaikra. Amúgy sem szórakoztató a társaságuk, úgy hogy maradjanak nyugodtan otthon. Elég volt, hogy felnevelték a páromat, ezzel le is tudták a szülői kötelességüket, most már nyugodtan meg is halhatnak felőlem. Így mondd nyugodtan. Szerintem nevén kell nevezni a dolgokat, felesleges finomkodni.
2011. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy csak ők nem lesznek meghívva. Elegem lett a beszólogatásokból, a megjegyzéseikből, a stílusukból, abból ahogy viselkednek (főleg apósom). Eddig én támogattam, hogy jöjjenek, de idén, szeretnék egy nyugodt Karácsonyt, amikor nem pattanásig feszült mindenki. A férjem elég nyersen közölné velük a tényt, én kicsit finomabban szeretném, mert nem az a célom, hogy többé ne találkozzunk. Ráadásul, így ha ők nem jönnek, akkor a férjem testvérei viszont igen, aminek nagyon örülnénk.
2011. nov. 15. 14:35
 9/25 anonim ***** válasza:
Fuuu, hát Én rábíznám a páromra, végül is az Ő szülei, talán tőle kevésbé veszik sértőnek...
2011. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
"Mama, tudod mit főzök idén Karácsonykor? Tyúkhúsleves lesz, aztán narancsos kacsa rizzsel, sütök bejglit és zserbót. De ebből sajnos ti nem ehettek..." :D Bocsi, hülyeség, de csak ez jutott eszembe. Szerintem ezt nem lehet finoman megmondani, hogy ne legyen belőle sértődés. Valami jó hazugságot kéne inkább kitalálnod.
2011. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!