Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kérhetem ezt...

Szerintetek kérhetem ezt apáéktól ajándékba?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm az osztályból aki elég szegény családban él, arra gondoltam ,hogy most karácsonykor le mondok a drága ajándékokról, csak a barátnőm,az anyukája és a kishúga hagyj jöjjenek át hozzánk karácsony egyik napján.

Szívesen lemondok az ajándékról a barátnőm kishúgának javára.


2011. nov. 15. 22:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hát lehet szép dolog ez, de én biztos nem lennék benne. Nekem is barátnőm egy nagyon szegény családból származik, fürdőszobájuk sincs. Volt olyan,hogy barátnőm eljött hozzánk karácsony valamelyik napján, de azért, hogy a szülő meg a testvére is jöjjön annak sem én se szüleim nem örültek volna. Ahogy barátnőm el se jött volna a családjával karácsonykor. Sok embernek a karácsony családi ünnep és barátnőd családja is kényelmetlenül éreznék magukat szerintem. Persze ajándékot lehet venni, de az én családom tuti nem engedné ezt meg.


25/L

2011. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szép ötlet nagyon !

Mindenféleképpen említsd meg a barátnődnek is ha már a szüleid igent mondtak. (ha igent is mondanak, ne vedd készpénznek, hogy a barátnőék menni fognak.)

Anyukájuk lehet nem szivesen megy éppen karácsonykor máshoz. Egyszerűen az illem miatt. Lehet szivesen elmennek máskor, de nem akkor. Arra vigyázz tényleg, hogy ne hangozzon úgy, hogy azért, mert ők szegények !!! (még rosszabbul érezheti magát főleg anyukájuk)

Hanem, mert szeretnéd ha megismerné a két család egymást, mert te szereted őket.

Ne sértődj be, ha nemet mondanak a szüleid. Attól még nem lesz veszve semmi, legfeljebb karácsonykor nem mennek.

2011. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a karácsony végül is családi ünnep, én nem hívnék meg másokat rá... Meg ha annyivaljobb körülmények közt éltek, az nyilván látszik a házatokon is, és abból egyből leesik nekik, hogy sajnálatból hívod meg őket.
2011. nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondanám ,hogy családi ünnep hanem a szeretet ünnepe.
2011. nov. 18. 19:59
 15/20 anonim ***** válasza:

Nagyon szép gondolat, ha a lányom lennél, büszke lennék rád és megengedném. DE... lehet, hogy a szüleid nem tudják. Ők nagyon kemény munkával keresik a pénzt, amiből biztosan nem könnyű megspórolni a TE ajándékodat, és ez nem adják szívesen "idegennek" (azaz nem családtagnak), akkor sem, ha te kéred.

Az én szüleim nem engedték volna meg ezt gyerekkoromban.

2011. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jó srácnak tűnsz.Szimpatikus.
2011. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha jézuskásat játszanál. előásod a régi játékaidat, vagy veszel egy babát a kislánynak.

Szépen becsomagolod, és az ajtajuk elé teszed. Nem kell tudniuk, hogy te voltál!

2011. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Huuu milyen ritka az ilyen jószívű ember!! Maradj is ilyen jóságos mindig! :) És mi lenne ha barátnőddel együtt sütnétek valami egyszerű finom sütit, és azt hoznák magukkal? És akkor mégsem lenne olyan érzés mintha üres kézzel állítanának be hozzátok!!! Nekik sem lenne kellemetlen esetleg...Írj hogy mit mondtak szüleid végül!! :)
2011. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#17 és #18 köszönöm az ötleteket. :)
2011. nov. 19. 11:45
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tedd az ajtajuk elé. Nem biztos, hogy szivesen veszik az így adott ajándékot.

Én nem vagyok nagyon szegény, és egyszer valaki az ajtónkra akasztott egy zacsit ruhákkal a gyerekeknek, és nagyon rosszul esett. Azóta se szólt senki, hogy ki volt az csak épp nem voltunk itthon. Egyébként itthon is voltunk aznap. Szóval nem bizots, sőt lehet sejtenék is.


Legyél velük, sütögessetek, vigyél egy karácsonyi kazettát, vagy amin van hallgatni náluk, hogy ott is teremtsetek jó hangulatot. (főleg ha nem jönnek hozzátok.)

Nem biztos, hogy ajándékkal kellene ünnepelned, mert rosszul érezheti anyuka magát.

Vihetsz karácsonyi zenét, vihetsz gesztenyét, az hangulatos ott megsütni.

Inkább náluk próbáljatok hangulatot csinálni annak biztos jobban örülne anyukája, nem érezné rosszul magát, és a gyerekek is nem gondolnák, hogy de jó nektek stb., hanem rájönnének, hogy náluk is lehet jó hangulat, illat, és karácsony.

Ha nincs karácsonyfájuk, vihetsz karácsonyfa súlytást felragaszthatjátok a falra hullámozva s hasonlók.

Remélem szép lesz a karácsony !

2011. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!