Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek a 10 éves...

Megengednétek a 10 éves lányotoknak, hogy súlyemelés edzésre járjon?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen nem. A tornászoknál is megfigyelték, hogy az izomzat túlzott fejlesztése elvonja a növekedési hormont és nem a természet által kijelölt módon fejlődnek. Pl alacsonyabbak lesznek, mint genetikailag lennének.


Másrészt még fejlődnek a belső szervei is a vázizomzat és a csontok mellett - túlerőltetéstől le is szakadhat belső nemiszerv, vagy akár más szerv.


Megvárnám a fizikai pubertás végét, onnantól nyugodtan, főleg, ha már némi tesztoszteront is termel (igen, a nők is termelnek, csak jelentősen kevesebbet). DE! Akkor is első körben szakorvossal konzultálnék, hogy a fejlődését nem befolyásolja-e és ha az orvos rábólint, akkor engedném - azért, mert eltérő a fejlődés üteme, néhány évnyi eltérés is lehet egyénenként.

2011. nov. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Nézd meg a képeket: [link]


Szeretnél így kinézni?

2011. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Egy tíz éves még nem tud izmot építeni, hormonális okokból. A fiúk sem. A felnőtt férfiak azért tudnak látványosabb izmosodást produkálni, mert bennük termelődik elég tesztoszteron, ami "utasítja" az izomzatot, hogy vastagodjon, ha terhelés éri. Ezért olyan vékonykák, izomtalanok a tíz év körüli fiúk. Náluk is 13-15 éves korban indul be és 15-19 éves korban zárul le a tesztoszteron szint stabilizálódása.

Ezzel összefügg a szőrösödés is, nem véletlenül csupasz a 10 évesek nagy része (mediterrán népeknél genetikailag szőrősebbek az emberek, ott már 8 éves kislányt is láttam olyan lábszőrrel, mint a férjemé...)

2011. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Virág6 ***** válasza:
80%
Én sem.Nem szeretném ennyi idősen megerőltetné a méhét.még meg se jött neki a menzesze.Meg amúgy sem.
2011. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
én megengedném
2011. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

aki berakta ezt a képet az meg azt se tudja milyen rendezvényen van


súlyemelés és testépítés között óriási különbség van


ismerek egy csajt kis kora óta csinálja és semmi különös nincs benne egy kicsit szélesebb a háta nem integető izma van hanem formás karja de alapjáraton nagyon csinos jó alakú csaj

2011. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 10 évesen súlyemelésre akart járni.Megengedtem neki,mert az edző pontosan tudta kinek mennyi súly a jó..De nemcsak ezért engedtem meg neki,hanem azért is,mert nem akartam hogy úgy érezze később,hogy miattam nem valósíthatta meg az álmait,és biztos voltam benne,hogy pár hónap után feladja..Igazam lett.Kipróbálta mert érdekelte,de most már rájött mégsem ez a sport amit szeretne csinálni..Most éppen röplabdázni jár..
2011. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Általános iskolában volt egy osztálytársam, aki súlyemelésre járt. Azóta is kb 150 cm maradt, nem nőtt meg, most már ő is azt mondja, hogy a súlyemelés miatt.


Szóval a kérdésre a válasz: nem.

2011. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Általánosságban nem. Ha a kislány nagyon elszánt, és kimondottan sportoló akar lenni (ezt ugye korán kell kezdeni), akkor elmagyaráznám neki - figyelembe véve a korát -, hogy ez mivel jár, mik a következményei. Ha továbbra is akarja, akkor elvinném orvoshoz, aki megmondja, alkalmas-e ilyesmire. Ha a válasz igen, akkor nagy körültekintéssel választanék egy edzőt.

Tehát: divatból nem.

Ha élete álma, hogy súlyemelő legyen (+ versenyek, eredmények stb.), akkor igen - de csak szakemberek támogatásával.

2011. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!