Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haza kellene "vinnem" őt...

Haza kellene "vinnem" őt karácsonykor?

Figyelt kérdés
Karácsonykor leszünk még csak 2,5hónaposak. Ő ott lakik, ahol én tanulok, amúgy én az ország másik végében lakok. Vizsgaidőszak lesz, valószínűleg épp hogy pár napra hazamegyek karácsonykor. Őróla tudom, hogy szívesen megismerné a családom (akár a közeljövőben is), anyum is pedzegette, hogy majd egyszer látni szeretné (az ő szavaiból úgy vettem ki, hogy azért ráér még a dolog). ő az első 'rendes' barátom (de komolyra tervezzük), így még sose mutattam be otthon senkit. Viszont én ezt egy kicsit korainak érezném még. Ő nem nagyon van jóba a szüleivel, nem szívesen karácsonyozik otthon (erről még régebben egyszer szó esett, h emiatt nem szereti az ünnepeket). Szerintetek megbántódna, ha nem hívnám meg hozzánk? Vagy kérdezzem meg szüleim, mit szólnának a dologhoz, aztán kérdezzem meg őt? Én nem is tudom, hogy akarom-e. Nem igazán tudom, mit tegyek. Szerintetek? 20/L
2011. nov. 18. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy kiveszem a szavaidból, Te nem akarod még amiatt, hogy még korainak érzed (ezt ugye írtad is). Akkor igazából ennyi. Ráértek még tényleg. Mondd neki, hogy Te most úgyis csak "hazaszaladsz", vagy bármi, de ha Te nem tulajdonítasz neki nagy jelentőséget, akkor ő sem fog rajta problémázni. Csak egyszer legalább beszéljetek a dologról, hogy tudjon róla, hogy ez nem ellene irányuló, csak most még nem szeretnéd, és ennyi.
2011. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
szerintem először a pasidat krdezd meg hogy mit szólna hozzá ha együtt karácsonyoznátok a szüleidnél. és szerintem ha nem is mondja látni fogod rajta hogy akarja-e vagy nem.
2011. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Túl korai még haza vinni magatokhoz karácsonyozni. Vagy te úgy érzed, hogy a családodhoz tartozik? Én a helyedben várnék még vele. Szépen karácsonyozzon mindenki a saját otthonában. Még nagyon friss egy 2 és fél hónapos kapcsolat.
2011. nov. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Én sem vinném haza. Azt hittem egyedül leszek ezzel, de látom az előttem szólók is ezen a véleményen vannak. Nálam minden kapcsolat a hosszú távval indul. Aztán a napok, hetek, hónapok döntenek. Korainak érzem még a dolgot. Más lenne ha egy puszta hétvégéről lenne szó, de a karácsony az más.
2011. nov. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pont ez a 'gondom', amit írsz:) hogy nagyon friss még a kapcsolat, és hiába érzem/tudom, hogy kedvelem és hogy fontosak vagyunk egymásnak, valahogy nem illene még a dolog... Másrészről viszont úgy szeretném, ha most jól érezné magát ünnepekkor:) talán ha 'csak' a szilvesztert töltenénk együtt, tudnám egy kicsit kompenzálni azt, hogy most nem hívnám el?
2011. nov. 18. 08:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, és mindenkinek a válaszokat! Tényleg a napok/hetek döntenek, hiába tervez az ember...:)
2011. nov. 18. 08:51
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

2,5 hónapos ismeretség alapján szerintem nem kell ezzel különösen foglalkozni. Az édesanyádnak is megmondhatod, hogy túl rövid még az eltelt idő ahhoz, hogy mindketten tisztában legyetek a közös jövőtöket illetően.


A fiúddal is szerintem símán le tudod tisztázni, ha jól veszem ki a soraidból, ő sem igazán szorgalmazza egyelőre.


Azt kell tisztáznotok egymással, hogy teljesen mindegy, hogy milyen pirosbetűs ünnep lesz, vagy csak síma hétköznap, amikor úgy érzitek, hogy eljött az ideje a bemutatkozásnak, akkor úgyis megteszitek.

Azért, mert most karácsony jön, ez nem kötelez benneteket ilyesmire.

2011. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

08:46 vagyok


A párod szeretne menni egyáltalán? Lehet, hogy csak te problémázol a dolgon. Írtad, hogy ő nem szereti az ünnepeket. Gondolj bele az ő helyzetébe is. Egy idegen családnál -bárhogy is nézzük- vendégként tölti a szeretet ünnepét. Nyilván feszült lesz mindenki. lehet, hogy neki sem hiányzik ez a dolog. Lehet, hogy neki már össze is állt a fejében, hogy mit fog csinálni. Végül is tavaly is volt valahogy, pedig akkor még nem is voltál.

2011. nov. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd. Max másnapján áthívod. Legalább megismeri a családod, lesztek is együtt az ünnepek alatt, és pont jó időszak:

A karácsonyi stressz már lement!

2011. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még konkrétan nem beszéltünk róla, de az biztos, hogy szívesen megismerné a családom, ezt mondta konkrétan. Meg azt is, hogy már tudja mit venne nekem, meg említett olyat, h egy könyv apumnak is biztos tetszene (ilyen ajándékozós dolgokról beszélgettünk). Amúgy azért tettem fel a kérdést, mert a rövid idő ellenére elég jól ismerem, és van egy olyan "érzésem", hogy örülne a meghívásnak. Majd úgyis beszélünk róla természetesen, úgyis szóba kerül majd, hogy ki mit tervez, csak gondoltam megkérdezem nektek mi a véleményetek a helyzetről:) A karácsony másnap jó ötlet lenne, ha nem 4órás útra lenne egymástól a 2említett város:) ezért komplikált egy kicsit a dolog, mert ha egy városban lennénk, akkor simán megcsinálnám, h áthívom pár órára délután/este, de így ebben a helyzetben vagy minden, vagy semmi:) 8:46os, amúgy én is attól tartanék, h kicsit feszélyezett lenne helyzet, bár párom is, családom is a könnyen barátkozós, feloldódós típusba tartozik (velem ellentétben). Amúgy mindenkinek köszönöm, majd úgyis kettőnk beszélgetéséből "dől el":)
2011. nov. 18. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!