Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt mi csináltuk rosszul és...

Ezt mi csináltuk rosszul és tényleg bántón viselkedtünk vagy anyósomék vitték túlzásba a felháborodást?

Figyelt kérdés
Mivel néhány hónapig még együtt kell velünk élniük (és már elég sok probléma adódott ebből), úgy gondoltuk a férjemmel, hogy közösen meg kell beszélnünk és fel kell osztanunk a feladatokat. Mi úgy gondoltuk, hogy mindenki főz, mosogat és a szobájában takarít magára, a közös helyiségeket vagy közösen vagy váltásban takarítjuk. Erre anyósom teljesen felháborodott, hogy ne tartsuk cselédnek, ha neki hetente egyszer van kedve mosogatni, akkor csak egyszer fog és ne akarjuk beosztani az ő idejüket... Még ma is duzzog, pedig ennek már 2 napja. Ez tényleg olyan sértő beszélgetés lett volna vagy csak ő(k) fújták fel a dolgot?
2011. nov. 18. 10:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Mindkettőtöknek igaza van szerintem. Gondolom náluk éltek, így alapból senkinek sincs joga az ő életvitelét megzavarni és utasít osztani. Én is felkapnám a vizet, senki ne mondja meg mit csinálok a saját házamban. A másik meg az, hogy tőletek nem várható el, hogy csak mert ott laktok, helyettük csináljatok bármit.

Nehéz helyzet, de én úgy gondolom nem nagy megalázkodás egy bocs és egy megfelelőbb megoldás keresése.

2011. nov. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
esetleg ha szépen megkértétek volna, akkor talán nem duzzogna :/ miért élnek veletek és mennyi ideje? nem hiszem el, hogy ez idő alatt egyszer sem mosogatott el.
2011. nov. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Mi a férjemmel még egymás között is felosztjuk a teendőket. Ezzel nincs is baj. Szerintem anyósodnak azzal volt problémája, hogy a saját házában te vetted kézbe a dolgokat. Ez neki is eszébe juthatott volna, hogy bizony ezt le kell ülni és meg kell beszélni.
2011. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értettem ellenben az előttem hozzászólokkal, nem ti éltek az anyós házában hanem az anyósék élnek a ti házatokban. Legalábbis a szövegedből ez derül ki. Amennyiben ez így van teljesen természetes hogy a te házadban ti a fárjeddel mondjátok meg ki mennyit takarítson.


Kinek a szüleiről van szó? Mert pl. ha a férjed szülei, akkor a férjed beszélhetne velük, hogyha segítenének az anyósodék a házimunkában az nagyon megkönnyítené a ti életeteket, és magát az együttélést. Mert ők nem vendégek hanem családtagok, és nem csak 1-2 napra jöttek hozzátok vendégségbe.És hogy nektek is van saját munkátok, amivel foglalkoznotok kell..

Ha szépen megmondjátok nekik, akkor egész biztos nem fognak ellenkezni..

2011. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vele beszéljétek meg, hogy hogyan gondolja a háztartás vezetését (költség, házimunka)

Mert, ha jól vettem ki szavaid, ti a férjeddel ezt megbeszéltétek és szinte tényként tártátok elé.

Amúgy ilyen téren én is sértődékeny vagyok, anno lakótársnőm (hárman laktunk együtt) csinálta azt, hogy megnézte a munkabeosztásunkat és kiosztotta a napirendet. Ha nem úgy történt, ahogy ő tervezte, hisztizni kezdett. Ennek oka pl az volt, hogy hazamentünk a szüleinkhez halottak napján, moziba mentem a párommal, amikor vacsi utáni mosogatásban voltam soros (nem is vacsoráztunk együtt) satöbbi.

Addig nagyon szépen megvoltunk úgy, hogy mindenki elmosogat maga után (nem főztünk, mert ketten vendéglátósok voltunk, onnan vittünk haza kaját, vagy ott ebédeltünk), mindenki a saját szobáját takarítja, ha kifolyik valami, akkor feltörli, ha kosz van akkor takarít.

2011. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Újraolvastam.

Most látom, h ők élnek nálatok.

Ez esetben teljesen jogos és nincs min megsértődnie..

2011. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

5. vagyok.

Én is átnztem. Helyzetben annyit változtat, hogy valóban anyóséknak kéne alkalmazkodni. De ez nem jelenti azt, hogy nem vele kell közös nevezőre jutni.

2011. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

1. Aki otthon van, az állitja fel a szabályokat.

2. Ha csak pár hónapról van szó, akkor azonban nem erölködnék, annyit mindenképpen ki lehet birni, a békesség megéri, hogy esetleg te többet csinálsz.

3. Gondolom, anyós sem hagyja hetekig ott a koszos edényeket, csak nem tetszik neki, hogy neki kell szótfogadnia, mint egy gyereknek.

4. Szerintem probáljatok még egyszer nekifutni a beszélgetésnek, én megkérdezném az anyóst, hogy ha neki igy nem tetszik, akkor mi az ö javaslata. Ha az elfogadható, akkor abba is belemennék, mert az allandó veszekedés, sértödés a legrosszabb ilyen helyzetben.

2011. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, ők élnek nálunk tavaszig.


A házimunkából illetve annak hiányából már sok vitánk volt. Már itt is tettem fel kérdést, amire ezt a tényleg jó ötletet ajánlották sokan és megpróbáltuk alkalmazni. Rá kellett jönnöm, hogy anyósomékkal van a baj. A férjem már próbálta szépen, csúnyán, de valahogy mindig az lesz belőle, hogy megssértődnek és persze nem csinálnak semmit. Az a baj, hogy ilyenkor vendégnek érzik magukat, de amikor a hűtőből kell kienni a kaját akkor családtagnak...

Most elhatároztam, hogy tartani fogom magam és nem dőlök be a "sértődött áldozat" nézésnek, így talán rájönnek, hogy tényleg komolyan gondoljuk (eddig 3-4 nap utám "megadtam magam").

2011. nov. 18. 11:21
 10/18 A kérdező kommentje:
Anyósomnál belefér az is, hogy az étel addig marad a tűzhelyen az edényben, amíg be nem penészedik ill. a hűtőből is lassan kezdenek "kimászni" a megromlott ételek, de ha ki merek valamit dobni, akkor abból tragédiát csinál, pedig nem hiszem, hogy a már zöld kefírrel túl sok mást tudnának kezdeni. Már külön hűtőnk van, mert nem mertem megkockáztatni, hogy a kicsinek főzött étel egy hűtőben legyen az ő "maradékaikkal". A mosogatásnál tényleg komolyan gondolja a heti 1 alkalmat, a fürdő takarítására pedig szerinte elég havi 1 alkalom. Ezeket ők is elmondták a beszélgetés alkalmával és nem értik, hogy mi bajunk van ezzel, szerintük én ill. mi vagyunk rendmániásak.
2011. nov. 18. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!