Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kelt felháborodást ha...

Miért kelt felháborodást ha azt mondom egy romára, h cigány?

Figyelt kérdés
Hiszen az. Nekem azt mondják, h magyar én nem sértődök meg és nem akarom megkéselni az illetőt.
2011. jún. 7. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom. Média tette a "cigányt" pejoratívvá, évszázadokig ez volt a nevük.

Én direkt nem használom a "roma" szót, mert ők cigányok, és azok is maradnak.

2011. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Úgy sejtem,ha Te romát mondasz,már az is felháborodást kelt.

Nem mindegy,hogy ki mondja és hogyan.

2011. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor hogy kéne hívnunk őket szerinted?
2011. jún. 7. 15:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
10023-as fogoly..
2011. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
:D:D
2011. jún. 7. 15:19
 6/17 emolány ***** válasza:

Szerintem mindegy hogy mondod cigány vagy roma tök mindegy.

Akkor van baj ha azt a nem megfelelö hangnemben mondod.

2011. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát sajnos emolány nekem eddig nem ez volt a tapasztalatom, mondhatom én akármilyen hangnemben mindenképp nekem jönnek, ha meghallják. Bár ez hasonló ahhoz, h az amerikai négereket sem szabad négernek hívni, de gondolom ott a múltra vezethető vissza, mert a rabszolgákat hívták így.
2011. jún. 7. 15:28
 8/17 anonim ***** válasza:
A média van a dologban. Az az igazság, hogy én már egyszer levezettem ezt, hogy miért tart itt ez a szó, de elfelejtettem:D
2011. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés, mert a tradícionális cigányok magukat is cigánynak hívják és büszkék erre, ez a nevük. A tradícionális cigányok amúgy már borzasztó kevesen vannak, ők tisztes, dolgos emberek (voltak), megtermelik a magukét, és abból gazdálkodnak. Ez a nagy civilizációban elkorcsult mai fajtája, akik lopnak, bandáznak, ezek a kínai csillámos göncben slattyogó 14 éves gyerekanyák, akiket mindenki ismer, és lát, na ezek kérik csak ki maguknak a cigány elnevezést, pedig örülnének, ha annak nevezhetnék magukat.
2011. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem nehéz kitalálni, azért, mert a cigányok a legrasszistább emberek ebben az országban. Abban a "kultúrában", ahonnan jöttek, az erőszak és a tekintélyelv kéz a kézben jár, vagyis egy cigány úgy szerez pozíciót magának a társai között, hogy agresszívan lép fel másokkal szemben. Egyedül csendben van, szinte kerüli az embereket, de csoportban azonnal agresszívvá válik, hiszen nem tud máshogy kitűnni egy ilyen primitív társadalomban, csak erőszakkal.

Hatalmasak a kulturális különbségek.

2011. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!