Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet? (lakás)

Figyelt kérdés

Elvált nő vagyok, van egy nagylányom.A válás után anyámmal maradtunk egy lakásban(bár akkor még két házunk volt, a másik olyan állapotban volt, hogy inkább nem költöztem bele).

Ez a lakás, amiben maradtunk, két szobás.Közben ,idővel azt a leamortizálódott másik házat sikerült eladni és megtehettük volna végre, hogy a két ház árából vegyünk egy nagyobbat, ahol mindhármunknak jut külön szoba.Anyám ezt semmiképpen nem akarta,mert attól félt(állítólag....)hogy nem tudjuk fenntartani, ha egy szobával több van, ez nyilván csak kifogás volt, bár nehezen viseljük el egymást,mégiscsak kényelmesebb engem eltűrnie, mint költözni....Sajnos a nevén van a lakás és mozdíthatatlan.Nekünk nincs pénzünk külön költözni tőle, albérletbe menni meg szintén nem érné meg, így sincs túl sok pénzünk.

Nagyon nehezen jön ki egy lakásban három generáció.Ráadásul, a lányomnak barátja van, aki sokszor nálunk alszik,ilyenkor én anyámmal vagyok kénytelen tölteni a napot és éjszakát egy szobában, ami nem túl kellemes .Én is szeretnék társat találni, de fogalmam sincs, hogy fogom ezt így megoldani?!Magamhoz tulajdonképpen hülyeség lenne majd meghívni, mert itt átjáróház van, legfeljebb délelőtt tudnám fogadni, de akkor meg úgysem érne rá gondolom, munka miatt, meg szintén amiatt nem érnék rá én sem.Költözzek majd oda a páromhoz?Az lehetséges lenne, de a lányom, nem biztos, hogy oda akarna majd jönni én meg nem szeretném kettesben hagyni őt a megbízhatatlan anyámmal, meg amúgy is, szeretném vele tölteni még azt az 1-2 évet,amit még lehet.Míg el nem költözik a párjával.

Vagy majd a munka mellett még éljek kétlaki életet, hogy hol itt vagyok, hol ott, ahol éppen lehet?!

Van valaki itt hasonló helyzetben?Hogyan lehetne legnormálisabban megoldani ezt a helyzetet?Mik a legolcsóbb és leg kockázat mentesebb lakáshoz jutási lehetőségek?(Például szociális lakás, vagy hasonló?).

Egyébként nem is szeretném huzamosabb ideig anyámra hagyni a lakást, mer öreg is, iszik is , volt már , hogy nyitva hagyta a bejárati ajtót, vagy ott felejtett valamit a tűzhelyen.Ráadásul, amerre megy, kupit csinál és pakolhatok utána folyamatosan, mert én utálom a koszt és a lányom sem szeretném, ha disznóólat látna.


2011. nov. 19. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ha nem lehet otthagyni, mert leamortizálná a lakást, viszont nem lehet rávenni a cserére sem, de az albérlet is drága, a lányodat se mered ott hagyni...

Így nincs megoldás. Amúgy meg lehet, hogy a lányod hamarabb el fog költözni a párjával, és lesz külön szobád. Vagy pasizz be, és költözz oda hozzá, a lányod meg felügyel nagyira.

Szociális lakás: álom, álom...

2011. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!