Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig idegeskedek, aggódok...

Mindig idegeskedek, aggódok anyu miatt, de betegesen. Szerintem már komoly problémáim lehetnek. Mit tegyek? Hogy tegyem a helyzetet jobbá?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.Anyuék elváltak.

Anyuval lakok+a tesóimmal.Sokszor vagyok itthon "egyedül".

Anyunak 2,5 hónapja lett normálisabbnak nevezhető kapcsolata.A pasi nagyon kedves,türelmes,találkozott már velünk gyerekekkel többször is(itt aludt,közös progi stb).De van úgy,hogy a pasi lemondja a talit,ilyenkor anyu nagyon kiakad.Anyuval alig találkozok,egész nap dolgozik. Sokszor kiborul,és képes 1 teljes napon keresztül sírni... és olyanokat mond h elege van mindenből. Régebben többször próbált öngyilkos lenni,mindig félek hogy itt akar minket hagyni,hogy egyszer nem jön haza vagy ilyesmi.


Nagyon kiszoktam akadni,ha pl. nem veszi fel a telefont,ha kivan kapcsolva,ha szomorúnak hallom a hangját. Ilyenkor én is sírok,remegek,idegeskedek,fáj a hasam,szédülök. Ő az egyetlen szülőm,nagyon szeretem. Ez már szerintem nem állapot.


Mit csináljak??? Segítsetek légyszives,kezdek megőrülni:(((


2011. okt. 25. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád depressziós, és orvoshoz kéne fordulnia mielőbb. Az végképp elfogadhatatlan, hogy titeket gyerekeket kitesz ennek az egésznek. Nagyszülők élnek? Mert akkor velük kellene erről beszélned mindenképp. Az nem normális, hogy egy 16 évesnek rettegésben kell leélnie az életét, mert az anyja bármikor végezhet magával.
2011. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég szörnyű, hogy anyukád ilyen állapotba kerget téged...

Milyen ember, aki öngyilkos tudna lenni, amikor ott a gyereke?? Semmi felelősségérzet nincs benne.

Sajnálom. Örülj, hogy lassan felnőssz, és a magad ura leszel. Mások helyet te nem gondolkodhatsz, nem dönthetsz. Anyukádat nem tudod megváltoztatni, mert ő egy infantilis személy, és nem törődik a te érzéseiddel.

2011. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak. Szerintem ülj le anyuddal és beszélgess el vele, mondd h aggódsz érte, menjen kérjen segítséget psychológustól. A depressziót komolyan kell venni, söt kezelni kell.
2011. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom. Beszélj anyukáddal nagyon komolyan, mondd el, hogy Téged mennyire megvisel ez a helyzet, hogy attól rettegsz folyamatosan, hogy ő esetleg itthagy titeket ezen a világon, és hogy ezt Te így nem tudod hordozni, kéred, hogy kérjen segítséget pszichológustól, mert így mindannyian rámentek.

Családterápia is jól jöhetne nektek, egy összenőtt rendszer vagytok, mindannyiótokat érint az, ami egyikőtökkel van.


Az, hogy Neked már fáj a hasad, szédülsz, ez nagyon nem jó. Azt hiszem, ha anyukád elkezd egy pszichoterápiát, és elkezd jobban lenni, lemegy Rólad ez a teher, és megszűnnek a tüneteid. De addig is bírnod kell valahogy, úgyhogy ha találtok pszichológust, Te is beszélj vele ezekről a szorongásaidról, mert NAGYON komolyak, és meg is betegíthet ez, konkrét testi betegséged lehet belőle...


Lépj, ez így nem mehet tovább!!!!


Szurkolok Neked :)

2011. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De törődik,kérlek ne mondjatok ilyet!:( Nagyon szeret engem,az elmúlt 2 évben a legjobb a kapcsolatunk,csak ő is nagyon sokmindenen ment keresztül! És most inkább nem szeretném sorolni hogy min,a lényeg hogy sosem volt álom az élete:( Én teljesen megértem őt,csak hát az nem állapot h kivagyok készülve... teljesen. Ezen szeretnék változtatni.
2011. okt. 25. 20:49
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


Ha pszichológushoz szeretnék menni,lehetőleg egyedül,akkor anyu arról tudni fog? Nem szeretném hogy tudjon róla.

2011. okt. 25. 20:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Bizonyára önállóan jársz a házorvosodhoz. Menj el hozzá, modd el neki, mi a helyzet. Ő tud beutalót adni a megfelelő pszichológushoz. De bizonyára van nevelési tanácsadó is a városban, ahol élsz, esetleg iskolai pszichológus.

Mégis az lenne a leghelyesebb, ha őszintén elmondanád anyukádnak, amit itt leírtál. Ha tudná, milyen helyzetbe hoz, hozott téged, lehet, hogy együtt tudnátok tenni valamit. Esetleg együtt menni család-terápiára. A tesóid hogy bírják ezt a helyzetet? Kisebbek nálad?

2011. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, azt most így hirtelen nem tudom, hogy ha kiskorú pszichológushoz megy, a szülő beleegyezése kell-e... Ha akarod, meg tudom érdeklődni.

DE: nagyon fontos lenne anyukádnak eljutni egy szakemberhez!!! Ha már próbálkozott öngyilkossággal, és most is labilisnak látod, sürgősen szakemberre van szükség, valószínüleg gyógyszeres kezelés is kell.


Beszélj vele, mondd el neki, amit nekünk ilyen szépen elmondtál, és kérd meg, hogy keressen fel egy pszichológust, mert te ELVISELHETETLENÜL RETTEGSZ, hogy öngyilkos lesz. Meg fogja érteni...


Írj majd, hogy hogy alakul, jó?


:)

2011. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén: ha KÉPES LENNE öngyilkos lenni, amikor tudja, hogy beleőrülsz a fájdalomba, akkor mennyire törődik veled...?

A szeretet az, hogy nem okozunk a másiknak fájdalmat. Pláne nem a gyerekünknek. Lehet, hogy te még ezt 16 éves fejjel nem érted, de majd meg fogod érteni.

Nem bántásból mondom. Éltem át hasonlót.

2011. okt. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi újság Veled, hogy vagy?
2011. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!