Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz az olyan szülőkhöz,...

Mit szólsz az olyan szülőkhöz, akik a lakás átrendezésével tulajdonképpen kiteszik a gyereküket otthonról?

Figyelt kérdés
Több olyan ismerősöm, barátom is van, akiknek alighogy összejött az első olyan párkapcsolatuk, akivel összeköltöztek, a szüleik otthon azonnal felszámolták a szobájukat, legfeljebb vendégként tudnak otthon aludni a kanapén. Mi van ilyenkor, ha például szakítanak? Nekem ez annyira szívtelennek tűnik. 40 éves elmúltam, ezer éve nem lakom otthon, de a gyerekkori szobám ugyanúgy az enyém, mint ahogyan a testvéremé is megvan.
2011. nov. 11. 15:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%

Miért kellene megtartani a gyerek költözése után a gyerekszobát. Anyuék is átrendezték a lakást, nekem sincs meg a szobám, de mindíg tárt karokkal várnak, és az egyik vendégszobába alszok, ha maradok éjszakára.

Nyilván ha a gyerek hazaköltözik, akkor ki kell alakítani egy szobát neki.

Nem is hallottam még olyat, se ismerősi körbe se családba, hogy a szülők a gyerek szobáját megtartották volna.

2011. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
76%
A rácsos kisággyal a sarokba?Hintaló az ablak alatt,úgy gondolod?
2011. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nekünk meghagyták a szobáinkat, de kell is, amikor családostul látogatunk haza. Nyáron sokszor 2-3 hétre is hazamegyek a gyerekekkel, sokkal otthonosabb a saját szobámban laknunk, mintha vendégszobában lennénk. Nyilván átrendeztük azóta, nem a gyerekkori bútoraim vannak benne, de nekem és a családomnak lett berendezve, hogy minél kényelmesebben elférjünk benne.
2011. nov. 11. 16:09
 4/40 anonim ***** válasza:
98%

Nekem az a fura ha érintetlenül hagynak egy szobát,mert a gyerekük már külön családjával él egy másik lakásban..Annak mi értelme van hogy egy szoba vagy akár kettő tök üresen álljon,és csak porosodjon??

De ha valaki 3-4-5 szobás lakásban él,és megteheti,hogy a gyerekei szobáját akár 20-30 éven át érintetlenül hagyja akkor tegye meg..Én ezt nem tehettem meg,ahogy a szüleim sem.MI hárman vagyunk testvérek.Hárman és a szüleimmel együtt 2 szobás lakásban nőttünk fel.Amikor mi lányok egyesével kirepültünk a családi fészekből úgy lett a lányszoba egyre tágasabb.A végén amikor a húgom is családot alapított és lakása lett,apám átvariálta a lakást.A nappali ahol eddig éltek végre tényleg nappali lett.A mi szobánk pedig a hálószoba lett..

Már nekem is felnőtt fiam van aki rendelkezik saját lakással.Mivel mi is 2 szobás lakásban éldegéltünk,így amikor a fiam a saját otthonába költözött,én is átalakítottam a lakást.

De hozzáteszem,hogy ha az élet úgy hozná,hogy a fiam haza akarna jönni,akkor szó nélkül,és örömmel átrendezném a lakást újra,hogy mind elférjünk..


Én ezért megértem ha valaki nem hagyja kihasználhatatlanul a szobát..

2011. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Egy barátunk miatt merült fel bennem a kérdés, aki huszonévesen megnősült, aztán most néhány év után elvált. Mivel a gyereke a szüleivel lakik egy városban, a láthatás miatt a hétvégéket a szüleinél tölti, illetve nagyrészt nálunk, mert a szülei és a testvérei tökéletesen belakták a lakást nélküle, nincsen igazán ott helye.
2011. nov. 11. 16:14
 6/40 anonim ***** válasza:
53%

Én nem tudom elképzelni, hogy megszüntessék a szobámat. :s Az fontos számomra. Igaz, én még otthon lakom, de ha elköltözöm, akkor is így lesz.

A húgom egy ideje a barátjával lakik, de kis túlzással még a takarítást is kikéri magának a szobájában, mert ne nyúljon ott senki semmihez... De meg is értem.

Szóval szerintem elég szívtelen dolog, hacsak nincs ok rá. (Pl. másik gyerek jön, akinek kell a szoba, vagy a körülmények bármilyen változása indokolja.)

2011. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
95%

Nem furcsa, mert hadd éljenek már ők kényelmesebb, tágasabb otthonban, az már az övék.

Akkor ahhoz mit szólsz, mikor sokan elköltöznek egy másfél szobás lakásba, netán egy garzonba, miután kirepültek a gyerekek? Hadd legyen már meg a joguk eldönteni, mekkora méretű lakásban szeretnének élni.

2011. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Azt meg végképp elképesztőnek találom (bár erre én is csak egy példát láttam), amikor egy fiatal lány odaköltözik a barátjához, illetve lényegében annak a szüleihez, és máris kipaterolják otthonról a cuccait.
2011. nov. 11. 16:19
 9/40 anonim ***** válasza:
92%
Nekem évekig megtartotta anyám a szobámat.Férjhez mentem, lányaim lettek,és vettünk egy szép kertes házat.A szobámat anyám továbbra is megtartotta.Végül én mondtam neki,hogy rendezze át vendégszobának,hiszen sokszor van amikor a barátnői ott aludnak,és jó ha van egy külön hely..Ha mi megyünk akkor nekem ugyanolyan jól megfelel a vendégszoba..Anyukám azóta átrendezte,és én jól érzem magam ott is..Nem a gyerekszobán múlik,hogy jól érzem magam otthon..Nem is a gyerekszobám adja meg az otthon melegét.Ezt anyunak köszönhetem,az ő varázsa adja meg a jó érzést..Én ezért tartom feleslegesnek hogy megtartsuk a régi dolgainkat..Voltaképpen ez nem más,mint ragaszkodás a régi emlékekhez..
2011. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 LadyLee ***** válasza:
61%

Én is elköltözem, és az én egykori szobámat is átalakították.


Mondjuk én nem pasival költöztem össze, így nem áll fenn az a veszély, hogy szakítunk és nincs hova mennem.


Kicsit persze rossz, hogy elvesztettem a gyerekkori kis zugomat (bár mondjuk csak 14-15 éves koromban költöztem be abba a szobába), de hát fel kell nőni egyszer.

2011. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!