Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ha jelentkeznék...

Mit tegyek? Ha jelentkeznék neki, csak felkavarnám az állóvizet, de nem bírom nélküle? Vagy próba szerencse?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja volt egy barátom, aki az ország másik felében lakott, de minden hétvégén találkoztunk, nagy szerelem volt a miénk. Idősebb volt nálam, és a szüleim eltiltottak tőle, nagy botrányok keletkeztek, ezért én is azon voltam, hogy inkább minél elöbb kikeveredjek a dologból, és lezárhassuk az ügyeket, így próbáltam elhagyni, és hittem bent, hogy majd úgyis elfelejtem. Ő azt mondta, hogy mindig szeretni fog. Én elhagytam, és eljátszottam, hogy nem érzek iránta semmit, hogy ne fájjon neki látni, hogy az én szivem is ugyan annyira megszakad mint az övé. Még hetekig próbálkozott, de nem vettem fel a telefont, nem válaszoltam az smsekre, mert tudtam, ha megteszem, akkor nem fogunk tudni elszakadni egymástól. Az utolsó smsben, amit tőle kaptam, az állt, hogy az én érdekemben nem fog többet keresni. Borzalmasan rosszul éreztem magam, de azt hittem, hogy hosszútávon ez lesz a legjobb mindkettőnknek, illetve nem is volt jobb választásom.

Nos, a probléma az, hogy nem sikerült elfelejtenem, ugyanúgy szeretem, de a szüleim még mindig úgy gondolnak rá vissza, mint a "gonosz"-ra, de én nem bírom, nagyon szeretnék egy smst küldeni neki, vagy felhívni, vagy akármit, hiszek abban, hogy még ő is szeret engem. De nem tudom, ha megint elkezdenénk belebonyolódni félek, hogy megint tiltás lenne, stb.

Arra gondoltam, hogy egyszer élünk, meg kellene próbálnom. Na de mi van, ha ő már megpróbált továbblépni, elfelejteni, és újra bekerülnék a képbe, akkor felborulna minden?

Tanácstalan vagyok :(

(bocsi a hosszúságért, köszönöm mindenkinek, aki elolvasta)


2011. nov. 19. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Korod?
2011. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Jó lenne tudni, hogy hány évesek vagytok.
2011. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én 17, Ő 26
2011. nov. 19. 21:26
 4/11 bánomisén ***** válasza:
72%

Hívd fel, aztán lesz, ami lesz.

Egy év múlva már a szüleid sem tudnak tiltani, betöltöd a 18-at, addig meg, ha tényleg még mindig szeret, csak ellesztek valahogy...

2011. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még gyerek vagy. Talán azon kellene elgondolkodnod,hogy a szüleid miért tiltottak el tőle? Ők tapasztaltabbak nálad,és csak jót akarnak neked.

Idővel elfelejted a srácot,ez csak kamasz szerelem.

2011. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kapcsolatot nem lezarni kellett volna, hanem megvarni azt, amig nagykoru nem leszel pl. A szuleid miert elleneztek, hiszen ez nem akkora nagy korkulonbseg, ez meg elfogadhato.
2011. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen okosabbak a szülők és nem feltétlen kamasz szerelem ami csak úgy elmúlik...az én páromat is tiltotta tőlem az anyja, mert neki nem "ilyen nőt" képzelt el mint én...17 évesek voltunk,150 km-re egymástól, de nem adtuk fel, mert biztosak voltunk magunkban. Érettségi után hozzánk költözött,8 éve vagyunk együtt, és egész idő alatt boldog kapcsolatban éltünk/élünk. Azt kéne tudni, hogy miért utálják a szüleid őt, mert ha csak a korkülönbség, meg az előítélet, hogy ennyi idős ember nem szerethet igazán egy 17 éves lányt, mert ez így szokott lenni akkor igenis tévedhetnek és máris nem olyan okosak. Mivel nem vagy nagykorú, nem tudsz elmenni otthonról, érdemes lenne megvárni míg betöltöd a 18-at és ha még mindig ugyanúgy érzel akkor megkeresni, hátha tényleg nem csak ámított és nem lépett tovább komolyabban, persze ehhez nagy erő kell.
2011. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nagyrészben a korkülönbséggel van problémájuk, ezt tudom, na meg azzal, hogy mikor ők azt mondták, hogy nem találkozhatok vele, ő ebbe nem nyugodott bele, lejött a városomba, megkeresett, nem adta fel stb. megmutatta, hogy ő tényleg szeret.

nem tudom, hogy ez mennyire számít, (mivel a mi családunk nem híve az előítéleteknek) de ő fekete. de nem hiszem, hogy ez probléma lett volna, hiszen ők neveltek arra, hogy nem származás/szín/vallás alapján kell megítélni az embereket. szóval nekem ő semmivel sem több vagy kevesebb mint egy fehér ember. de most már azt is beleképzelem a dologba, hogy lehet, hogy ez is bajukra volt, hogy ők magyar/fehér párt képzeltek el nekem, vagy már ötletem sincs, hogy mi lehetett.

de valamilyen szinten félek felkeresni újra, hiszen ha felkeresném, újra beleélnénk magunkat a dologba, de én így már félek a szüleim reakciójától. ha írnék neki, utánna már nem léphetnék vissza, de szüleimet meg nagyon szeretem, és ezt leszámítva, semmilyen nagyobb konfliktusunk nem volt, mindig megértettek/megértenek, úgyhogy őket sem szeretném elveszíteni. nagy felelősség lenne rajtam, ha felkeresném, de nagyon bánnám, ha nem tenném meg. van ebben az esetben helyes döntés? :(

2011. nov. 19. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül amiatt, hogy fekete. Szintén nagyon elfogadó családból származom, de anyámék utólag vallották be, hogy azért drukkoltak, nehogy távolabbi kultúrából származó pasit vigyek haza 20-22 éves korom előtt.

Nem bőrszín vagy más miatt (pl egy hófehér amerikai is ide tartozott volna), hanem azért, mert biztosak akartak lenni benne, hogy már van annyi élettapasztalatom, hogy más kultúrát a helyén tudok kezelni és "nem veszik el az eszem".


Sőt, a házukat is úgy iratták a nevemre (egyke vagyok és akkoriban még elég nagy mértékű örökösödési adó volt), hogy haszonélvezetet tettek rá. Amikor idősebb koromban egyszer rákérdeztem, mondták, hogy tartottak attól, hogy szerelmes leszek valakibe, aki esetleg rávenne arra, hogy eladjam a házat a fejük fölül. Ilyen szándékom nem volt és nem is lesz, de tény, hogy amikor 8 éves voltam, még nem tudhatták, hogy felnőttként mire számítsanak tőlem.

2011. nov. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem 16 évesen volt 25 éves pasim.. jó kapcsolat volt, jól megvoltunk, jobban illett hozzám mint a kortársaim. :)

Pár éve volt ez, azóta is tartjuk a kapcsolatot, és találkozunk hébe-hóba.


Na de ...max nem tart sokáig és kész... mit veszíthetsz ??!

2011. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!