Hogyan mondjam el?

Figyelt kérdés

Hello. Nagyapámnak van egy akkor újonnan vásárolt autója ami mára már 6 éves. A 6 év alatt az olajcseréken meg a szűrőkön kívül sose lett semmi se cseréve. Mivel én autószerelőnek tanulok így értek az autókhoz tudom hogy ilyen korba ennyi kilóméter után mi az amit cserélni kéne/kell.

Viszont a nagyapám azon az elven van hogy óóó megy az autü nem kell hozzányúlni. Ez igaz is mivel tényleg nem kell kéthetente szétszedni de ennyi kilóméter után a fék és a motor egyes alkatrészei már csereérettek.

Hogyan mondjam el neki hogy ki kellene cserélni úgy hogy ne vesszünk össze. Mert ha odaállítok hogy ezt és ez és ezt ki kell cserélni úgyis csak a megy az nem kell bántani szöveg jön...


2011. nov. 20. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Hát pedig beszélni kell vele, máshogy nem fogja megérteni. Mondd neki, hogy te segíteni akarsz, őt is félted nehogy esetleg balesetezzen stb. Biztos értékelni fogja a segítséged.
2011. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom. Énis azon aggódok hogyha a szíj elszakad még haggyán tönkre megy az autó de ha a fék elszáll vagy beblokkol a kerék háát.
2011. nov. 20. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Mikor volt műszaki vizsgán az autó?

Megvizsgálták rendesen?

Hány km-t ment azóta?

Én se rohanok munkát adni a (többnyire szélhámos) szerelőknek.De ha valami nem ok a kocsival viszem és ott állok (újabban) mellettük amig kész nincs.

Voltak tapasztalataim.

Sajnos a régi szerelőm beteg lett és azóta nem találtam olyat aki ne azon volna ,hogy csináljon a kicsi munkából minnél nagyobbat és ne próbáljon szivatni mindenféle trükökkel.

2011. nov. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

6 éves az autó 50E kmvan benne. De mivel 0%-át az 50E-nek városba ment így a fékek sokkal jobban igénybe vannak éve és már csikorog vagyis a véguket járják.

A kilóméter miatt nem is de a 6 év miatt a vezérmű szíj is csereérett.

Mivel én autószerelőnek tanulok és van több autószerelő ismerősöm is így az alkatrészek cseréje nem lenne gond.

Viszont azt meg nem akarom hogy pl az első kopott fékbetétről egy darab ferrodol leválik és keékelődik a tárcsa meg a betét közé és beblokkol a kerék. egy 68 évesnem már nem olyan a reflexe hogy azonnal reagálni tudjon. Még én fiatalon se biztos hogy tudnák. Ha meg a vezérszíj elszakad mondnaom se kell hogy nagy esléllyel hazavágja a hengerfejet a vezérléssel és a dugókkal együtt.

2011. nov. 20. 19:35
 5/5 A kérdező kommentje:
90% át az 50E-nek.
2011. nov. 20. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!