Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a férjemnek,...

Hogy mondjam meg a férjemnek, hogy jó lenne, ha ő is fizetne ezt azt, anélkül, hogy megsérteném?

Figyelt kérdés

Pár évig munkanélküli volt, természetesen mindent én álltam akkor. 2 éve dolgozik vidéken, 300 km-re innen, és csak havi egyszer tud hazajönni, ezért havi 1x én is megyek hozzá.


Sosincs semmi kaja mikor oda megyek, úgyhogy azzal kezdtük, hogy megyünk együtt vásárolni. Mivel nekem volt kaja jegyem, azzal fizettem. Eleinte csak kaja, de utána pulcsi, ing stb. is a kosárba került.

Most már nem kapok étkezési jegyet, viszont így is mindenért én fizetek, ha ott vagyok.

Újabban ha hazajön, csak annyi pénzt hoz, ami az útiköltséget kifutja. Viszont mondja, hogy elfogyott a tusfürdője, fogkrém, cipőápoló, nincs zoknija... stb. Úgyhogy ezeket szépen itthon megvesszük neki.


Októberben és ebben a hónapban is azt mondtam, hogy dolgoznom kell, és nem tudok menni hozzá. Ha elmegyek kb. 10 000 elvásárolunk, ha hazajön akkor is... a maradékból meg fizessem a lakást, rezsit stb..


Nem tudom, hogy mondjam meg neki, hogy ez így nem jó. Nem akarom megsérteni. 1x már célozgattam, akkor vérig sértődött.

Nem sajnálom tőle, de ő is keres annyit, mint én.


2011. nov. 19. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Vigyél te is annyit amennyi éppen az útiköltséget fedezi.

Amúgy ennek a különélős házasságnak van értelme? Nem megbántásból mondom, de pl közös vagyon elméletileg. De én úgy látom, hogy van a férjed fizetése, meg a közös kassza(a te fizetésed).

2011. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy házasságban ilyenröl lehetne nyiltan beszélni, nem pegid célozgatni. Ha megsértödik, akkor az az ö baja, ez így NEM házasság, hanem te tartod el gyakorlatilag a férjedet, ö meg a saját pénzét arra költi, amire nem szégyelli.

Ha nem tér észre, akkor semmi értelme húzni az idödet vele, mert ez csak egyre rosszabb lesz.

2011. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de milyen kapcsolat ez. Miért te állsz mindent, ha van fizetése? Teljesen kihasznál, te meg a lelkivilágát félted? Már bocs, de én egy ilyen herét már rég dobtam volna.
2011. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mi a fenének dolgozik ha még a saját dolgait is te állod

ennek így semmi értelme

2011. nov. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem kurv.zik a férjed
2011. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én se akarlak megbántani, de ennek a házasságnak én nem sok értemét látom így a leírtakból.
2011. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eddig azért nem tettem szóvá, mert nem keres valami sokat, mondjuk én se... de egy kicsit többet (Ő a munkától függően, de max.70 ezer, én 90 000). És gondoltam, egy kis apróságot ha megveszek néha, segítem vele. Ami nem is gond, csak az esik rosszul, hogy már természetesnek veszi, hogy mindig én fizetek...
2011. nov. 19. 17:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez így milyen házasság? Bocsi, nem megbántásból kérdezem!Távházasság, ahol nem közös kassza van? Akkor semmi értelme, hogy olyan messzire elköltözzön tőled dolgozni! Mond meg neki, hogy akkor inkább hagyja ott a munkahelyét és jöjjön haza hozzád, mivel így sem vagytok előrébb anyagilag, ha ő semmit nem ad a háztartásba, rezsibe és még a személyes cuccait is te vásárolod. Itt nincs olyan, hogy megsértődik, sértődjön! Egy házasságban együtt kell viselni a terheket is, nemcsak a jó dolgokat. Amúgy szerintem is nője lehet, akire rákölti a pénzét. Ha olyan ritkán találkoztok, nem tudom elképzelni, hogy nincs melletted valakije. De remélem, nincs igazam!
2011. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A férfiakkal nyíltan kell beszélni. Nem értik a női "körítés"-t. Mond meg neki egyenesen, amit gondolsz. Ha megsértődik, majd megbékél. De legalább tudja, hogy mit akarsz.
2011. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez milyen házasság? Havonta egyszer találkoztok,és mindent te fizetsz,gyakorlatilag eltartod.Ő hova teszi a fizetését? Kihasznál csak, nem veszed észre? Gondold végig, mi az, amit nyújtani tud neked. Biztonság,szeretet,megértés van?
2011. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!