Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném leszoktatni erről....

Szeretném leszoktatni erről. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A fiamról van szó aki 5 éves. Ilyen kis hiperaktív nagydumás gyerek (kiskoromban ugyanilyen voltam néha még mindig előjön). Oda megy mindenkihez és teljesen idegenekkel is elkezd beszélgetni bármiről de ez általában bejön az embereknek. Ezzel így nincs is bajom csak azért nem szeretném hogy bárkivel beszélgessen mert sok hülye van meg nehogy valami olyat mondjon ami másoknak nagyon nem tetszik (sajnos a káromkodás, sértegetés is elég jól megy neki amiről próbálom leszoktatni). Szeret másokkal szórakozni, állandóan viccelődik és sok hülyeséget megcsinál itthon (a múltkor bort ittam egy haverommal és nem adtam neki, 1 pillanatra elfordultunk és fél üveg bor eltünt :D rejtély...) egy ilyen kis boltba valamelyik nap venni akart egy rágót meg kólát és mondta a pénztáros h nem elég a pénz, ő meg súgta neki h na..oldjuk már meg! Szokott alkudozni a boltosokkal :D Jófej gyerek csak nem örülnék neki ha egyszer valami baromnak szólna valamit. Kicsit vissza kéne neki venni. Mit mondjak?

32/F


2011. nov. 20. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

:))))) majd kinövi.

De ő már elég "nagy" hozzá, hogy elmond neki, mint férfi a férfinak, hogy nem mehet mindenkihez oda. Szerintem tetszeni fog neki, hogy "komolyan" beszélsz vele. Próbáld megkérni, hogy hallgasson abban rád, hogy kihez, mikor, és hogyan mehet oda, mert így lesz Nagyfiú , mint Te :)

2011. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

32 éves férfi fejeddel nem tudod megnevelni az 5 éves gyerekedet. És az interneten kérsz tanácsot? Ez gáz.

És még nevetsz is azon, hogy eltűntetett fél üveg bort meg beszólogat mindenkinek. Szerintem ezt tőled tanulta.Példa erre a "na oldjuk már meg"...

Egyedül neveled?

2011. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Hozzám jönne oda káromkodni a kis szar, a holdig rúgnám, veled együtt, apuci. Gyereked már most kis panelproli, fél üveg bort húzóra kiissza, a boltban meg alkudozik, mert csokit azt zabálna, de pénz meg nincs.. legközelebb lopni fog a kis tündérbogár, majd tarthatod érte a hátad..
2011. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon buta válaszolók vannak...


Az én unokaöcsém is ilyen, ugyanilyen:D


Igazából szerintem tesómék nem csinálnak vele semmit,elmondják, hogy nem szabad,meg hogy butaságot mondott,ilyenek....egyre kevesebbszer csinálja amióta rendszeresen figyelmeztetik.

Szerintem próbálj meg erélyesebben rászólni ha ilyet csinál.

2011. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Vajon kiről vesz példát a gyerek?

Na, őt kéne leszoktatni, és megoldódna a probléma. :)

2011. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen gyerekek nekem ellenszenvesek, pedig a szülők a hibásak. Akik adják alá a lovat, hogy produkálja magát. Mert azt hiszik más is úgy odalesz, meg elolvad, mint ők. Van egy rossz hírem, az idegenek csak a tényleg aranyos gyereket tartják aranyosnak. És most próbáltam nagyon kulturáltan fogalmazni, mert amit durván mondanék, azt már leírták előttem.
2011. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem beszól csak beszélget. Káromkodni akkor szokott amikor valami nem sikerül neki. A pénzes az úgy volt h 50 forinttal odaszaladt a nőhöz (akit amúgy egy kicsit ismerek) utána mentem én is de azért lopni nem fog, nem olyan. Amúgy egyedül nevelem
2011. nov. 20. 22:20
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Tök jópofa :)
2011. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Jó kapcsolatteremtő és kommunikációs készséggel rendelkezik a gyerkőc.

Ez nem baj amig be tudod tartatni vele a határokat ,amiket lehet hogy egy két sallerral kell majdan nyomtékositani.Az apja vagy ,nem a jáccópajtása és ezt marháskodás közben se feledjétek.Se Te se Ő.Vigyázz milyen mitát adsz neki, mert aztán nem fog tetszeni mivé fajuhat a dolog.


Sokkal jobb az iylen gyerek mint amelyikből egy köszönést se lehet kiszedni ... mert annyira szégyellős.

2011. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos lehet! Remélem ha egyszer lesz gyerekem ilyen lesz mint a fiad!:)
2012. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!