Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb? Mit mondjak anyumnak?

Figyelt kérdés
Párommal történt valami nagy baj és most jelenleg nem tudja hogy fog megélni. Az is lehet hogy amit most vett házat elúszik azzal a sok pénzel amit eddig fizetett rá meg amit eddig rá költött. Anyumnak hogy mondjam meg hogy karácsonykor nem fog ajándékot adni? Mondjam neki hogy a páromnak ne vegyenek semmi ajándékot? Csak az nekem meg olyan rosszul esne. Ülne a szobába és nézné az egészet. Tudom hogy mennyire fájna neki. Így már én is ki akarok belőle maradni. Mi lenne a legjobb?
2011. nov. 17. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A karácsonynak nem az ajándékokról kéne szólnia.
2011. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.

Ha épp viszik a házát akkor gondolom a család is megértheti hogy nem a karácsonyi ajándék most neki a legfontosabb, attól még karácsonykor együtt tudtok ülni az asztalnál, és legalább pár órára elfelejti a problémáit.

2011. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Hány évesek vagytok?
2011. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a karácson nem alkalom az ajándékozásra. Sokkal inkább családi esemény és a szeretetről szól. De a kérdésed mögé nézve úgy érzem Téged nem is ez az ajándék kérdés izgat igazán....
2011. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt így elmondod nekik,biztos vagyok benne,hogy abszolút megfogják érteni.Elvégre a karácsony a szeretet,és nem a drága ajándékok ünnepe.Elvileg...
2011. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen mond el anyukádnak, hogy mi történt a pároddal. Ha anyukád megértő ( márpedig miért ne lenne az) akkor ő fogja javasolni, hogy ne vegyen semmit a párod karácsonyra. Hidd el ajándékok nélkül is szépen el lehet tölteni a karácsonyt.
2011. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Párom 31 én 27
2011. nov. 17. 13:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért titkolod el anyukád elől hogy a párod nagyon nehéz helyzetbe került?

Ez nem szégyelnivaló!

Igenis állj oda anyukád elé hogy az idén a párod nem tud nekik ajándékot venni, mert örül hogy talán ennivalót tud magának venni.

A karácsony a szeretet, az összetartozás jelképe. Nem a felesleges ajándékvásárlásé. Pláne nem ha az ember azt sem tudja miből fog enni stb.


Már nem vagytok gyerekek, és ennyi idősen már nem az ajándék körül forog minden.

Ennyi idősen már össze is költözhetnétek és közösen vállalhatnátok a kiadásokat stb. Talán a párodnak is sikerülne összeszednie magát.

Mert így csak egyre mélyebbre fog csúszni, és nagy szüksége lesz a támogatásodra, a szeretetedre.

2011. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az már régen rossz, ha ennyire ajándékorientált a karácsony. Anyukád meg fogja érteni sztem, ha nem tud párod adni. Azt mondjuk még megcsinálhatjátok, hogy együtt süttök egy kis finom sütit, és azt adjátok oda.
2011. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

azért mert a párod most nem tud ajándékot venni, a szüleid miért ne vehetnének neki egy kis apróságot?


szerintem vegyél te a szüleidnek ajándékot és adjátok oda a pároddal közösen, te így tudsz rajta segíteni hogy ne érezze magát kényelmetlenül, csak beszéld meg a pároddal, hogy te megveszed és majd ketten adjátok oda

2011. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!