Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha egy hozzám...

Mi a megoldás, ha egy hozzám közel álló személyt nem tudok leszoktatni a szemetelésről?

Figyelt kérdés

Nálatok kizáró ok lenne, ha a barátotoknál/barátnőtöknél észrevennétek, hogy szemetel? És nem csak néhanapján, hanem ami a kezében van, és már nem kell azt elhajítja, legyen az papírzsepi, műanyagflakon, zacskó,újság..akármi. Persze nem láthatóan hajigálja, hanem szépen kiejti a kezéből, mintha véletlen lenne. Ez engem azért is zavar ennyire, mert egyrészt én sohasem szemetelek, másrészt a hulladékot is szelektíven gyűjtöm otthon. Próbáltam vele beszélni erről, de valahogyan nem fogadja be a lelke a mondottakat, szerinte mindenki szemetel, egy fecske nem csinál nyarat. Azt is próbáltam, hogyha előttem "ejti el", akkor lehajolok és kidobom a kukába, hátha így abbahagyja, de a végén már én éreztem megalázónak. Az az érdekes, hogy a lakásában nincsen szemét, arra ügyel; így erről az oldalról is próbálkoztam, hogy nyilván nem szeretné, ha a lakásában is hegyekben álljon a szemét. A válasza azt volt, hogy az utca nem a lakása. Úgy érzem már nem tudok észérvekkel jönni, és már azon gondolkodom, hogy ha megváltoztatni nem tudom ezen a téren, és engem ez ennyire zavar, akkor jobb, ha különválunk. Mert valahogyan az egész mentalitása zavar ezáltal.

Szerintetek mi a teendő? Köszönöm a válaszokat!

25N


2011. nov. 18. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Engem is nagyon zavarna, és kizáró ok lenne. Valóban ez egy rossz mentalitásra utaló jel. És nem nagyon lehet átnevelni egy felnőtt embert, csak magamat tudom igazából megváltoztatni, azt is csak nehezen, nagy kitartással. Különválnék.
2011. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:
41%
A szemetelés szerintem sem a legdicséretesebb dolog, de emiatt nem szakítanék meg egy barátságot. Már ha az tényleg igazi barátság.
2011. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én sem szemetelek, de nem gyűjtöm szelektíven a hulladékot, meg nem ügyelek a környezetemre, csak annyira, hogy ne dobáljak el mindent az utcán. Amúgy biztos megemlíteném, hogy nem jó, hogy szemetel, de azért nálam ez nem akkora dolog, hogy ezért szakítsak meg bármilyen kapcsolatot, akár szerelmit, akár barátit. Ha egyszer a gyereked fog szemetelni (hiába a jó neveltetés), akkor kitagadod?
2011. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egészen más az értékrendetek. Ő csak magára gondol "az utca nem a lakása," te meg úgy tűnik felelősebben gondolkodsz, és másokra is gondolsz. Gondold át, hogy ez a mentalitás megnyilvánul e másvalamiben is.
2011. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Te jó Ég! 3 "gondol" egy mondatban. Bocsi a szóismétlésért.
2011. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most triplàn utàlom a szemetelő embereket. 4,5 hònapos kutyusom van, most fedez fel mindent. Mindent a szàjàba vesz. Egy élmény kiszedni a szàjàbòl a taknyos zsepiktől kezdve a zoknikon àt az eldobàlt szalàmivégekig. Soha nem szemeteltem, amíg cigiztem, képes voltam az elszívott csikkeket is több szàz méteren "cipelni" magammal, amíg nem talàlok kukàt.

Én a szemetelésre nagyon pipa vagyok, idegesìtene és nem tudnàm elfogadni...

2011. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, az utca, a város, a Föld nem az övé, ugye? Ha szeret szemétdombon élni, csinálja...

Mi elég környezettudatosak vagyunk, szelektív szemétgyűjtés, ökomosószer, és még a rágómat sem "vesztem el" az utcán.

Nagyon zavarna, ha a párom szemetelne, de azt gondolom, hogy NEM EZ LENNE AZ EGYETLEN zavaró dolog benne, ha ilyen lenne a mentalitása. Tehát valószínűleg nem lennénk együtt.

Abban igaza van a párodnak, hogy megváltoztatni nem tudod (nem is feladatod!!!), ha zavar, inkább keress mást.

2011. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kizáró ok lenne abban, hogy egyáltalán összebarátkozzak egy ilyen emberrel. Szemetelni nagyon nagy bunkóság, még idegenre is legszívesebben rászólnék, vagy ha olyan a hangulatom, rá is szólok, mert gyűlölöm nézni, hogy szemétdombbá varázsolják a várost.
2011. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!