Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szüntették be Magyarorsz...

Miért szüntették be Magyarországon a kényszer elvonót? (alkoholizmus)

Figyelt kérdés
Nem értem hogy ez miért lett beszüntetve mivel így sok család megy tönkre.Miért nem hozzák ezt vissza?A családtagok aláírnak egy papírt és elviszik a piást kórházi kezelésre meg beépítenek valamit a testébe hogy mikor iszik nagyon rosszul érezze magát.Mert ugyebár van elvonás de ott bele kell egyeznie és egy alkoholista soha a büdös életbe nem egyezik bele hogy elvonóra menjen mivel azt hiszi hogy ő nem beteg.Más is így gondolkodik mint én?
2011. nov. 21. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert a szociális rész és a jogi rész nem fonódik ennyire egybe. Erkölcsileg, szociálisan én is támogatnám a visszaállítását (pedig nem vagyok érintett).

Viszont jogilag azért aggályos, mert sokan visszaéltek vele és olyat is bezárattak, akire csupán haragudtak, de valójában nem volt alkoholista.


Gondolj bele ebbe a példába: Teszem azt, van egy férjem, aki elhagy, mert egy házisárkány vagyok. Ezen bedühödök és amíg még házasok vagyunk (ugye a válás nem két nap alatt zajlik le), kifigyelem, hogy mikor iszik meg két pálinkát. Lehet, hogy fél éve nem ivott és akkor is csak azért, mert egy barátjának születésnapja volt.

Hazaér, én bosszútól szomjasan ráküldöm a kényszerelvonósokat. Megmérik a véralkoholját, jé, tényleg ivott.

Utána bizonyítsa be és járja végig az utat, hogy hiába volt akkor épp ittas, amúgy nem alkoholista.


Egyrészt az önrendelkezési jog és a személyes szabadság védelmében szüntették meg, másrészt a fent leírt (és gyakran megtörtént) visszaélések elkerülése érdekében.

2011. nov. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ezt meg lehetne oldani úgy is hogy tanúkat keresnek hogy tényleg iszik ..stb meg nem egy aláírás kellene hanem több családtagé.
2011. nov. 21. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Igen, de egyrészt az hatalmas adminisztrációs teher lenne állami részről (bár ugye, aki akar, az megoldja, ez már a politikai rész, ebbe ne menjünk bele, nem a politika témakörben vagyunk), másrészt szintén teret adna rágalmazáshoz.

Képzeld el, hogy téged akarnak alaptalanul támadni, elindul a hercehurca, szomszédok is utálnak, mert ugatott kettőt a kutyád, a családtagod is keresztbe akar tenni. Végül kiderül, hogy mégsem vagy alkesz, de addigra elindul a pletyka, megtudják a munkahelyeden, stb.


Simán kijöhet az a végén, mint a viccben, hogy "ő az, aki kabátlopásba keveredett".


Akkor hitelrontásért visszaperelsz - még több teher a bíróságokon.


Szóval állami és jogi szemszögből ezért nem tepernek a visszaállításért. De tény, hogy szociálisan indokolt lenne.

2011. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem azért, mert semmi értelme nincs. Az elvonó akkor hatásos, ha az illető abba akarja hagyni az ivást. Ha nem akarja, akkor felesleges benn tartani, kimegy és minden megy tovább ugyanúgy.

Ezt a beépítenek valamit a testébe dolgot meg ugye nem gondoltad komolyan??? Először is vannak emberi jogok, mindenkinek joga van eldönteni, hogy akarja-e, hogy bármit beleépítsenek. Egy alkesznek is.

Másrészről mégis hogy hatna a dolog? Rosszullétet okoz? Láttál már alkoholistát? Lesz*rja, hogy hidegrázása van, hány vagy esetleg merevgörcsbe esett, akkor is piálni fog következő nap is.


Teljesen értelmetlen és jogtalan a kényszerelvonó.

2011. nov. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Van olyan ismerősöm, aki önként vállalta az általad említett chip beültetését. Majd egy hét múlva KIVÁGTA a bőre alól, mert kezdett rosszul lenni, ahogy összegerjedt a piával a chip.
2011. nov. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én aki bizonyítottam bántalmazza a családját és még alkesz is,azt elzárnám egy időre az tuti....


A felvetésed azért is bonyolult,mert sok ember a bűntények alól felmentést kap az elmeállapotára hivatkozva.S az alkoholizmus is "betegség",mint a többi függőség...Nagyon szépen ki lehet játszani már mindent :( főleg a törvényhozást,rendeleteket...


De egyetértek veled...

2011. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én aki bizonyítottam bántalmazza a családját és még alkesz is


Coming out? :)

2011. nov. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak ne szüntették volna be! Apám egy alkoholista vadállat, állandóan terrorizál bennünket, rémálommá alakította a gyerekkorunkat. Egyedül, amire emlékszem azokból az évekből vele kapcsolatban, az a félelem, és a rettegés. Na meg a tehetetlenség.. az, hogy hiába kiáltunk segítségért, senki sem nyújtja a kezét.
2011. dec. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled utolsó!A beültetős chip pedig pont arra való hogy rosszul érezze magát valaki amikor bizonyos mennyiségű alkohol kerül a szervezetébe.
2011. dec. 30. 11:40
 10/10 anonim ***** válasza:
És nem lehet sehogy elintézni hogy bevigyék? Apámnak azt mondta az orvos hogy 2-3 napja van ha nem megy be a korházba de nem akar mert ott nem tud cigizni meg inni.Az egész teste tele van vízzel nem tud WC-ni de alá írta a papírt hogy saját felelőségére itt marad.Nem lehet valamit tenni beszámíthatatlanság vagy valami?? Ilyet mond hogy inkább meghal de cigi nélkűl nem bírja. Ez nem beszámíthatatlan ???
2012. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!