Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszatérő alkoholizmus! Hogy...

Visszatérő alkoholizmus! Hogy éltétek túl, családtagok?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista. Volt hogy évekig ivott, volt, hogy évekig szünetelt. Most ilyen háromhónapos periódusoknál tartunk, amely során egy hónapig földrészeg, nem érdekli semmi, még ha az utolsó fityinget is elissza, aztán legyengül, kórházba kerül és van 3 tiszta hónapja. Intellektuális ember, akiről józanon egy kívülálló meg sem gondolná, hogy alkoholista és nem tud ellentmondani a fránya piának. A gond az, hogy ha nekiáll szó szerint NINCS EGY JÓZAN PILLANATA SE. Volt már elvonón többször is de csak ideig óráig tartott a hatása. Ma ott állunk, hogy nem merjük alkoholos környezetbe engedni (pl. lagzi) mert bármennyire is okos és intelligens ember nem tud ellentmondani ha megkínálják.


Aki volt hasonló helyzetben kérem írjon hogy élte túl a szituációt! Én lassan idegroncs leszek, akárcsak a húgaim és édesanyám.


18/L


2011. aug. 8. 13:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem említettem, de tegnapelőtt megint elkezdődött egy ilyen ivás szakasz. Már tényleg nem bírom. Nem érdekli semmi, a felvállalt munkákat hanyagolja és csak a pián áll az esze. Nem érdekli honnan fizetünk számlákat, miből élünk, semmi...
2011. aug. 8. 13:25
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi elköltöztünk és anyáék elváltak. Mást nem lehetett tenni. Az alkoholistát és egyéb szenvedélybeteget, csak 1 ember tud meggyógyítani és az saját maga. Az én apukám sem volt rossz ember, de ezzel tönkretette az életünket (eladogatta a dolgainkat, h pénzhez jusson, ha már anya nem adot neki, mert nem lett volna kajára való, apa meg nem is dolgozott mindig)
2011. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

El kellene anyukádnak válni.

Magát tönkreteheti egy alkoholista mellett, de titeket ne tegyen tönkre.

Ha apukád nem változik, az az ő felelőssége, de erre nem mehet rá a gyerekei lelki egészsége.

2011. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én apám is komoly alkohol gondokkal küzd. Nála is vannak jobb időszakok, de vissza-visszaesik. Anyukámmal és a testvéremmel él, én külön, mert férjhez mentem és családom van.

A testvérem már nem izgatja magát apánk miatt, mondhatni lesz...ja, külön lakrészben él, dolgozik.

Anyukám napi harcot vív apámmal, a pénzt beosztja neki, számon kéri, okítja, beszél vele szépen és csúnyán több- kevesebb sikerrel.

Én is próbálkoztam már mindenhogyan, kérte, könyörögtem, sírtam, üvöltöttem vele és ez van... ennyi...hol sikerül, hol nem.

Ha gyerekek lennénk még, akkor kérném anyut, hogy költözzünk el, mert nem tudnám csinálni úgy és nem is akarnék úgy élni.

Így meg csak tűrni tudunk és sokszor szégyenkezni miatta. Az iránta érzett szeretetem sem a régi már, és az az igazság, hogy már nem izgat, ha megbántom a szavaimmal, nem izgat, hogy mit csinál, csak anyámat kímélné...


Érdemben nem tudtam segíteni, ne haragudj. Sajnos szerintem sok-sok család küzd az alkoholizmussal, bár ez nem vigasztal senkit.


30-N

2011. aug. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Normális állapotban a legeslegjobb apa. Ő az igazi támaszom, tanácsadóm, minden. És szeretik egymást anyával, annak ellenére hogy vannak zűrös időszakok. (nem mondom hogy nem adhatna anya neki ultimátumot). Ha a piát ki lehetne űzni a világból ideális család lehetnénk :(
2011. aug. 8. 13:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Harmadiknak: ugyanez a helyzet nálunk is, szép szóval, veszekedéssel, mindennel próbálkoztam már. Mostanra viszont ignorálom részegen, mintha ott sem lenne, mert folyton csipkelődik velem, és olyankor nagyon felmegy a pumpám, aminek ordibálás lesz a vége részemről, és egyetlen hatása az, hogy tönkreteszem magam, nála úgyis elfolyt víz az egész beszéd. Szóval most kerülöm, nem szólok hozzá, ha épp kérdez akkor válaszolok, de ennyi.
2011. aug. 8. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem apam kis korom ota iszik. Nem emlekszem, hogy mikor kezdodott.

Eloszor nem is igen fogtam fel, hogy mivan, de ahogy nagyobb lettem rajottem, hogy ezigy nagyon nem jo.

Volt olyan, hogy permetezo szert ivott, volt, hogy a szemem lattara vagta fel az ereit(amikor en 10 eves lehettem kb.).

Edesanyam tartotta el mindig, de cserebe csak az orditozast kapta. Volt olyan is, hogy megverte..

Elkoltozni akkor meeg nem tudtunk.

Volt egy csomo elvonon, de semmi nem hasznalt neki..


Aztan egyszer sirva mentem anyahoz, hogy koltozzunk mar el, mert en ezt nem birom..


Ugyan, egy pici panel lakasba mentunk, de ezerszer jobb volt, mint otthon.


Egy alkoholistaval nem lehet egyutt elni.

Akar mennyire is faj, mindenkepp el kell koltozni, mert hosszu tavon ez semmi jora nem vezet.


Es ez nem azt jelenti, hogy nem latogathatod meg, csak, hogy nem elsz vele egyutt.

Sok kinlodastol mented meg magad.

2011. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15/L
2011. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok és még hozzátennék valamit. Apukámank is voltak jobb-rosszab időszakai (ez olyan depressziószerű). 48 évesen halt meg, mert a mája nem bírta már a piát. Pont az érettségim, felvételim kellős közepén.
2011. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet,de én a feleség vagyok.

Nem tudok vele mit csinálni,mert nem tudunk hova menni...

önkormányzati lakásban lakunk,munkám nincs már lassan 3 éve,tehát "csak"tűrni tudunk..

2011. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!