Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újra emberek közé akarok...

Újra emberek közé akarok járni. Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

Évekig pánikbeteg voltam, alig mozdultam ki a házból, otthonról dolgozom interneten keresztül. Neten megismerkedtem egy férfivel egy éve, minden rendben van kötünk, találkozgatunk, és a segítségével elkezdtem gyógyulni.

Ő szokott vinni magával a barátaihoz, meg rendezvényekre, ahogy éppen bírom a dolgot, de nekem a régi baráti köröm teljesen leépült a hosszú betegség alatt. Most már vagyok annyira jól, hogy sokszor egyedül is ki tudok menni emberek közé, csak ugye közben nem nagyon maradt kihez.


Hogyan "térjek vissza" a világba? Nem pasit keresek, csak valakiket beszélgetni, ismerkedni, vannak erre helyek?

Szórakozóhelyen gondolom, nem ilyen ismeretséget találnék, sportklubba vagy mittomén meg sportolni járnak az emberek, nem ismerkedni.

Egy régi barátommal most veszem fel ismét a kapcsolatot, de ugye közben mindenkinek megváltozott az élete, családjuk lett stb.


(Nem tudtam, melyik kategóriába tegyem ezt a kérdést, nem volt olyan, hogy "emberek").


28/L


2011. nov. 21. 11:47
1 2
 1/14 whyme válasza:
100%

Az jó start, hogy ha felkeresed a régi ismerőseidet. Akivel jóban voltál biztos örülni fog neked.

Sportklubb nem rossz ötlet, a sport amugy is kikapcsol és ott is találkozol emberekkel. Szerintem nem arra kell törekedni, hogy ismerkedj. Ha visszaáll az életed normális kerékvágásba, a sors úgyis összehoz emberekkel.

2011. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 zkriszti3 ***** válasza:
Vállalj önkéntes munkát.
2011. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Járj el aerobikozni.Nálunk sokan járnak egyedül.
2011. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is pánikbete vagyok, bocsi, hogy offolok, de Te hogyhogy nem jártál kezelésre? Nekem ez 2 éve tart, nagyon nehéz, de most veszem rá magam, hogy elmenjek kezeltetni, mert nem akarom ezt hosszútávon csinálni.
2011. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szia, jártam egy darabig, de vacak volt a pszichológus, semmit nem használt, inkább ártott, aztán elküldött egy pszichiáterhez, aki csak felírt egy gyógyszert, semmi mást nem csinált, a gyogyó meg teljesen kiütött, borzalmas rosszul voltam tőle, amíg csak szedtem. Ezzel be is fejeztem a velük való kísérletezést. Azért remélem, te szerencsésebb leszel.
2011. nov. 21. 12:47
 6/14 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező pánikbeteg!

Ennek a betegségnek a gyógyulási ideje max fél év. Persze ha elmész vele pszichiáterhez, beszeded a felírt gyógyszereidet, és nem hagyod abba idő előtt a kezelést. Látod, még a csak két éve pánikbeteg válaszoló is csodálkozik rajtad, és most már ő is eldöntötte, hogy orvoshoz fog menni. majd holnap. Két év után. Én erre azt mondom: de nagy az isten állatkertje! Ha eltörik a lábad, vagy influenzát kapsz, azonnal felkeresed az orvost. De ha agyilag szenvedsz, azt szégyelled. Persze nem az a legerősebb szerved....

2011. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Természetesen arról írsz, amiről jólesik, isten ments, hogy megkösselek kreatív szabadságodban, de mégis megemlíteném, hogy nem azt kértem, hogy pofázz bele a pánikbetegségbe. Kösz.
2011. nov. 21. 13:01
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Pirateca!


Lehet, hogy mi pánikbetegek vagyunk, de neked pedig az agyaddal vannak súlyos problémáid, én azt mondom, ne habozz, már most siess be a pszichiátriára!

2011. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

bocsánat nem akarok veszekedni de!

piratecának üzenem fogd be a szádad és húzz el azonnal egy (nem tudom hogy kell leírni de) szihologushoz mert neked nagyon-nagy problémáid az agyaddal!!!


kedves kérdező:

én sportolok és elég sokan szoktak járni sportra, ha már "ki"gyógyultál a betegségből akkor menj el te is sportolni amit te is szeretel pl.:úszni,lovagolni(lovaglást nagyon ajánlom neked mert a ló "nyugtat" ha vélsz tőle sebaj majd eleinte egy oktató úgy is veled lesz és végén imádni fogod,táncolj(nekem nagyon nagy kikapcsolodás nem gondolok semmire és senkire csak a ritmusra,én régebben Salsára jártem de már a kubai Salsára csak ajánlani tudom,persze itt egy fiút szerezni kell hogy tudj táncolni de említettél egy fiút akivel jóba lettél,hívd el őt magaddal :) ),szerintem se szedd a gyógyszert mert a gyógyszernek is vannak hátrányai pl.: egy sima fájdalom csillapítót beveszünk nem csak a fájdalmat csillapítsa hanem egy egészséges szervet,agy selyteket puszit el.

remélem tudtam neked segíteni :) és jobbulást!! :)

14/L

2011. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értékes válaszokat.
2011. nov. 21. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!