Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék könyvet irni,...

Szeretnék könyvet irni, hogyan kezdjem? Ki az aki már irt itt rajtam kivül? Egy Sci-fi és Romantikus történeteket mennyire szeretik az emberek? Mennyi lehet keresni (pénz) egy kezdő irónak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Először is fogalmazódjon meg benned a történet. Ha csak úgy nekiülsz, semmi logikai alap és elképzelés nélkül nem hiszem, hogy nagyobb lélegzetű műre futná. Ha ez megvan, elkezdheted írni.


Nagyon sokan írnak hobbiból, de ebből kis százalék jut publikálásra. Ha körülnézel a pont ilyen történetekre specializálódott honlapokon láthatod, hogy ötlet és tehetség bár megvan, sokak nem adatják ki könyv formában.


Mostanában a vámpíros történetek élik korszakukat, szóval nem tudom hogy a sci-fi mennyire kelendő. Viszont ha alapul vesszük pl. hogy a nők egy százaléka a romantikus irodalmat részesíti előnyben, én arra tippelnék, arra nagyobb a kereslet.


Sajnos azt nem tudom, hogy mennyit kereshetsz, viszont úgy tudom főleg publikáláshoz neked kell súlyos pénzeket kifizetned.

2010. aug. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a történet megvan mind a két kategóriában. viszont a sci-fi felé jobban húz a szivem lehet majd második könyvnek belekezdek a romantikusba . amm cimet mi alapján válasszak?
2010. aug. 18. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
A könyv témájába vágó legyen, vagy valami módon kapcsolódjon hozzá. Nem mondom, hogy feltétlen ki lehessen találni a címből mi a műfaja, és meglebbentse, hogy miről szól, bár nem árt egy kis figyelemfelkeltés. :)
2010. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ahogy az előttem szólók írták, kell egy alapötlet, majd ahhoz egy nagyon alapos vázlatot kell készítened, ami alapján írni tudod. A téma... az emberek igazából azt szeretik, ami jó, és olvastatja magát. Ilyet pedig bármilyen témában lehet írni. Ha romantikus művet írsz, akkor valóban lesz egy fix közönség (nők, főleg az ilyen középkorú, magányosak, vagy tinilányok) de mivel csak ők a célközönség, nem hiszem, hogy különösen híres lehetne.

ami a pénzt illeti... a szerzői honorárium kb 6-7% de van, ahol 10, és ez még soknak is számít. Magyarán ha van egy könyved, amit 2500 Ft-ért árulnak, akkor te minden eladott könyved után összvissz 250 Ft-ot kapsz a legjobb esetben is. Ja, és akkor még az ÁFA-t nem is vontuk le belőle.

Na igen, a másik dolog pedig a marketing, amit valószínűleg neked kell állnod és bizony még egy millió is rámehet, ha rendes kampányt akarsz neki csinálni.

nekem már nem sok a reményem ilyen feltételek mellett, de kívánom, hogy legyen szerencséd.


ui: a cím... ez tanács: valakinek(ismerős, barát) mutasd meg a művet és kérd, hogy olvassa el. szerintem érdemes lehet őket megkérni, hogy találjanak ki címet, mert kívülállóként néha nagyon jókat tudnak javasolni.

2011. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már lemondtam a könyvirásról. Megtanulok 3d animációt tervezni és megcsinálom a két történetet sorozatnak. A kép jobban elbűvöli az embert mint a szöveg.
2011. szept. 5. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!