Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudtátok elviselni,...

Hogy tudtátok elviselni, szeretteitek, szüleitek, apukátok halálát?

Figyelt kérdés
Egy hónapja halt meg édesapám, de a mai napig nem tudom felfogni, hogy mi történt. Nagyon hirtelen történt a dolog! Mindig várom haza: Mindig csak az okokat keresem hogy miért, mit tehettem volna, mit kellett volna másképp csinálni, ahhoz hogy még a mai napig velünk legyen...nagyon nehéz nagyon...
2011. nov. 21. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Részvétem apukád miatt!

Én mindig arra gondolok, ha eszembe jutnak a már nem élő rokonaim, hogy ők már egy jobb helyen vannak, ahol senki és semmi nem árthat nekik. Apámmal mondjuk nem ez lenne a helyzet, egyáltalán nem foglalkoznék vele, ha meghalna. Tudom, hogy nem illik ilyent mondani, de mivel ő sem törődik velünk már 15éve szerintem érthető, hogy hidegen hagy, hogy él-e, vagy sem.

19L

2011. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2011. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Öszinte reszvetem,nagyon sajnalom az apukadat!!!Nekem 2honapja halt meg az egyik legjobb baratom,hat nagyon nehez!Probalj meg minel többet a barataiddal lenni,vagy mindig csinalni valamit,csak ne ö ra gondolj!Nekem sem nagyon megy,nincs is olyan ora,hogy ne lenne az eszembe,de azzal probalom magam vigasztalni,hogy ugyan ugy lat minket,es velünk van,csak lelekben!En eddig nagyon feltem a halaltol is,de most mar vegkep,tudom,hogy ott talalkozunk majd.Tudom ezzel nem sokat segitettem,de,több ötletem nincs,ezen,csak az idö segithet valamennyit sajnos!
2011. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Virág6 ***** válasza:
Elösször is őszinte részvétem!Én a papámmal vagyok így ,mert a szüleim még élnek.Már 20éve meghalt,de még mindig megtudom siratni.Sajnos erre nincs gyógymód,hogy legyünk túl rajta,csak azt tudom mondani,hogy az idő az ,ami segíteni fog.
2011. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Édesapám nekem is nagyon hirtelen, váratlanul távozott (szívinfarktus) immár 4 éve. Igazából be kell hogy valljam, hogy kifejezetten rossz viszonyban voltam vele, így akkor nem nagyon rendített meg a halála és bizonyos szempontból azóta is könnyebb nélküle az életem, ezért nem volt olyan nehéz elviselni az elvesztését. Viszont most, 4 évvel a halála után egyre inkább a jó dolgok jutnak róla eszembe, és egyre inkább elhalványulnak azok az emlékek, amelyek miatt néha. gyűlöltem őt.


Édesanyám is a mai napig az okokat keresi, pedig felesleges, ez már úgysem lesz másképp, az életnek menni kell tovább.


24/F

2011. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Öszinte részvétem.


Nehéz feldolgozni, nagyon nehéz és szerintem mindig marad pár kérdés, amit az ember magában fog hordozni megválaszolatlanul.


Nem tudom a saját helyzetemet összehasonlítani a Tiéddel, mert az én apukám beteg volt. Tudtam, hogy meg fog halni és azt is tudtam, hogy nem tudok mit tenni ellene, de ugyanakkor ezt az egészet el sem tudtam hinni.


Sok idö kell, nagyon sok...

2011. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Stella90 válasza:
részvétem! :( sz ilyen dolgot nagyon nehezen lehet átvészelni...előbb-utóbb tovább tudsz majd lépni, de mindigis várni fogod haza...nem könnyű feldolgozni...ha van melletted valaki, akkor az sokat segít...te is légy ott édesanyádnak, mert neki is biztosan ugyanúgy hiányzik, mint neked...ilyenkor igazán fontos az összetartás...némiképp a mindennapi rutin is segít átvészelni a nagyon nehéz időket...kitartás!
2011. nov. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sehogy nem fogom tudni feldolgozni, ha majd eljön az az idő. (titkon abban reménykedek, hogy én hamarabb halok meg)
2011. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

28 éves nő vagyok, 2 éves múlt a kislányom. A papó volt a mindene, és papónak is az unoka volt a mindene. A gondolatok mindig körülötte forognak, mit csinált ilyenkor apa, mit tett volna!

Szerencsére mi nagyon jó viszonyban voltunk egymással. Apa is szívbeteg volt 3 éve. De nem feküdt, csinálta a napi teendőit, a nyugdíjat 3 évig élvezhette. 63 éves volt! Akkor is mikor összeesett a kerítést javított otthon. A boncolásból az derült ki, hogy szív koszorú ér rendellenesség volt a halál oka! Előtte lévő nap voltak a kórházban, és akkor is mondták neki hogy nem jó az EKG-ja, akkor miért nem tartották bent?? kérdem én?? Jajj nagyon nehéz elfogadni, hogy nincs többé! Kislányom aznap éjszaka mikor meghalt látta álmában, mert beszéltek egymással, Soha nem beszélt álmában a lányom, akkor igen. Elköszönt tőle! Ugye hogy mik vannak?? Nem gondolná az ember ha nem hallaná a saját fülével! A munkahelyemen szerencsére elterelem s figyelmemet, de hazafele az úton mindig eszembe jut, és midig úgy jövök haza hogy ki van sírva a szemem. Igen sajnos erre csak az idő a gyógymód....semmi más...nagyon nehéz...

2011. nov. 23. 22:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom.

Ez nagyon nehéz. Az enyém nagyon régen meghalt, több mint 15 éve, de épp mostanában kerül elő, hogy újra foglalkozzak a betegségével, haldoklásával, halálával...


Itt van egy fiú, akinek az édesanyja halt meg, neki is iszonyú nehéz most. Talán van kedvetek beszélgetni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2395027-lato..

2011. nov. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!