Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire szigorúak a szüleitek?

Mennyire szigorúak a szüleitek?

Figyelt kérdés

Mit engednek meg és mit nem? Gondolok én itt bulizásra, haverokkal találokozásra stb. Milyen időközönként engednek, mennyi időre. (Ehhez) otthon milyen házimunkákat kell elvégeznetek? Ha nem csináljátok meg büntetés? És hány évesek vagytok?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. okt. 18. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell nekem mondani, hogy takarítsd ki a szobád, stb.. kitakarítom én magamnak mert utálok kuplerájba élni. Ha barátokkal akarok talizni, vagy buliba elmenni (ez utóbbi ritkább), akkor is elengednek, mert jók a jegyeim, nem költöm a fizujukat cigire, piára napi alkalommal (magyarul soha). :)
2011. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amíg otthon laktam, mondhatni "mindent lehetett" csak persze előre kellett szólnom, mikor hová megyek, értelemszerűen lakásban nem volt cigizés, nem hangoskodhattam, ilyenek, jó fej volt anyukám.

1 éve élek külön.


20/L

2011. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A piát engedik (szoktunk beszélni erről, így tudják, hogy nem a detoxig iszom magam :D) egyéb dolgot nem kell. Nem cigizek meg ilyesmi.

A bulik átlagosan 2 hetente szoktak lenni. Általában utolsó busszal megyek haza (faluban lakok), de ha megbeszélem egy haverommal, hogy náluk alszok néha elsővel.

A haverokkal találkozás úgy megy, hogy 1-2 órával tovább bent maradok a városban, de mivel hulla vagyok az iskola után inkább haza szoktam menni :D

A házi munkánál az alap dolgok.


15/F

2011. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek nem azok, mondjuk tudják hogy nem iszok,drogozok,cigizek. Bulizni nem nagyon szoktam járni csak ha van kedvem akkor is csak a barátommal. Időhöz ilyenkor nem vagyok kötve de amikor bulizni megyünk legkésőbb hajnal 3ra otthon vagyunk :) 17/L
2011. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én anyukámmal élek.

A bulikat nem engedi meg, csak akkor, ha pl. egy barátomnak szülinapja van, és egy szórakozóhelyen tartja meg.

Nem iszom, nem cigizem, nem drogozom, és a bulik, meg a fiúk sem érdekelnek. Nagyon jól tudják a szüleim, hogy mi a véleményem az ivásról, cigiről, drogokról, ezért fel sem merül bennük, hogy bármi rosszat csinálnék.

A barátaimmal bármikor találkozhatok, azt sosem tiltja meg anya.

A saját szobámat kitakarítom, néha segítek főzni is. Soha semmiért nem büntet meg.

16/L

2011. okt. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a világ egyik legszerencsésebb gyereke voltam/vagyok, mert az én szüleim abszolút megbíznak bennem, és kb. 15 éves koromtól kezdve a legtöbb dologban hagyták hogy én döntsek.

Soha nem játszottam el a bizalmukat, soha nem kértek számon ha későn értem haza, soha nem tiltottak meg semmit, és soha nem kényszerítettek semmire, csak tanácsokkal láttak el, amikor szükség volt rá. Úgy is mondhatnám, hogy felnőttként kezeltek ilyen szempontból, és én cserébe felnőttként is viselkedtem.

Házimunkával voltak bajok, kicsit lusta vagyok. :D

Anya mindig jajgatott, hogy milyen rendetlen a szobám, pedig én mindig megtaláltam amit kellett. De persze magamra vállaltam a porszívózást, a mosogatást, sőt néha a főzést is.

Persze nálunk is voltak veszekedések meg kiabálások (hol nincsenek?), de ettől függetlenül tök jó kapcsolatom volt/van a szüleimmel.

Szerintem a titok abban rejlik, hogy ha a szülő megbízik a gyerekében, és nem ovisként kezeli, akkor kialakulhat egy jó kapcsolat, és a gyereknek nem lesz oka titkolózni és rosszalkodni. A tiltás mit sem ér, az legtöbbször csak olaj a tűzre.

Remélem én is tudok majd úgy bánni a gyereke(i)mmel, ahogy azt velem és a tesóimmal tették a szüleim. Már nem lakom otthon egyébként, de nem volt ez olyan régen, hogy ne tudnék hozzászólni a témához. :D


22/L

2011. okt. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szerencsésnek mondhatom magam szerintem, a szüleim elég sok mindent megengednek.

Bulizás --> engednek (diszkóba), de nem minden hétvégén, inkább úgy havonta 1x, hajnali 1-2ig. (persze majd ha idősebb leszek, mehetek többször és tovább is) (taxival megyek haza)

Haverokkal találkozás --> természetesen engednek. Nyáron minden nap időkorlát nélkül. Suli közben hétköznap 10ig (barátnőnél akár tovább is), hétvégén nincs korlátozva. Természetesen annyit találkozhatok a barátaimmal, amennyit szeretnék.

Házi munkát nem kell végeznem, az egyetlen elvárás az, hogy jól tanuljak. (és a tanárokkal szemben ne legyek szemtelen)

Hát most őszintén, még soha az életemben nem büntettek meg, pedig sokszor adok rá okot. :$


14/É

2011. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
É helyett lányt akartam írni, tehát 14 éves lány vagyok. :)
2011. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!