Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a sógornőmmel?...

Mit kezdjek a sógornőmmel? Engedjem el a fülem mellett amiket mond?

Figyelt kérdés

A sógornőm,nagyon szereti a kislányom.Minden álma az volt hogy lesz egy kislánya de két fiút szült.

Rengeteg dolgot kaptunk már tőle,amik a gyerekekről lemaradt,elfogadtam,megköszöntem,tudtam neki már nem lesz rá szüksége.

Tegnapelőtt beszéltünk telefonon és kérdezte mire van szüksége a lánynak,mondtam hogy semmire mindene megvan.

Erre mondja hogy küld kisruhákat meg pénzt,mondtam neki hogy ne küldjön pénzt mert nincs rá szükség meg tudom venni a lányomnak a dolgait.

Kioktatott hogy őt nem érdekli hogy én mit szólok hozzá,nem kiváncsi a véleményemre,nem nekem küldi hanem a lánynak mert nagyon szereti.

Kicsit kibuktam ezen,én nem tudok az ő gyerekeinek nagy valami ajándékot venni,nem tudom ezt már viszonozni.

Megalázónak érzem kicsit a helyzetet.

Mi a véleményetek erről?Hagyjam rá,vagy probáljak beszélni vele?


2011. nov. 22. 11:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

A cím alaoján azt hittem, valami gond van :-)

Mondd el neki, hogy ez neked kínos. Ha azt mondja, ne érezd kínosan magad emiatt, mert szívesen adja, akkor szépen fogadd el. Ösülj neki, hogy nem a nevelési módszeredet kritizálja :-)

2011. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 bánomisén ***** válasza:
100%
Szerintem is-is. Az, hogy küld a kislányodnak ruhákat, nem baj, az szeretetből adott ajándék és legalább kiéli a lányos anyuka álmait. A pénz túlzás, ezzel kapcsolatban beszélnék vele.
2011. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan elfogadhatod és vehetsz belőle a kislányodnak, amit ő szeretne. Ha megteheti, hogy adjon, akkor fogadd el és köszönd meg a kislányod nevében. Nem te kérted, ő adta. Megalázó az, amikor te kérsz, ő pedig nem ad, pedig adhatna. Ennyi.
2011. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem probléma, ezen túl kéne lépned. Először is, mondtad-e neki, hogy ezt te megalázónak érzed, mert te nem tudod viszonozni? Ha nem, akkor mondd meg. Ha ezek után is szeretne pénzt és ruhát küldeni a kislánynak, akkor hunyd be szemed és fogadd el. Ennyi. Mondjuk én mindig utáltam ezt a "viszonozzuk" dolgot. Ha valaki azt nézi, hogy a másik 20 ezerért vesz ajándékot akkor nekem 25 ezerért kéne, na az már régen rossz....
2011. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

A gyerekeiről lemaradt cuccokat elfogadom,ők már nem terveznek több gyereket.

Mikor megtudta hogy lányom lesz nagyon irigy volt,ezt közölte is velem.Még azt is mondta hogyha lehetne elcserélné a nagyobbik fiát a lányomért,szerinte mindketten jól járnánk hisz én fiút szerettem volna.Szerintem már beteges.

A fiúknak unisex holmikat vesz hogy ha kinőtték oda tudja adni a lányomnak.Állandóan azzal jön hogy imádja a lányom és milyen szerencsés vagyok,és mindent meg akar neki adni.Megjegyzem két gyönyörü kisfia van,de ő még mindig kislányra vágyik.

2011. nov. 22. 11:50
 6/33 A kérdező kommentje:

Emlitettem neki hogy számomra ez kellemetlen,azt mondta nem érdekli.

A férje tartja el a családot,plusz még velük lakik a nagymama is.Jobb anyagi helyzetben vannak mint mi,de van hova tenniük a pénzt.

2011. nov. 22. 11:53
 7/33 anonim ***** válasza:
50%
Jól érzem, hogy neked a leírtakon kívül is van problémád a sógornőddel? Mert ezek nem igazán nagy horderejű dolgok, amikről írsz, magad is meg tudnád oldani. Hogy mondta, hogy irígy? Viccesen vagy teljesen komolyan? Nyilván a gyerek elcserélés is vicces lehetett, mert épeszű ember csakis viccesen mond ilyet.
2011. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Ha viccesen mondta volna a gyerekelcserélést nevettem volna rajta.
2011. nov. 22. 11:56
 9/33 tekike99 ***** válasza:
szerintem engedd, hogy szeresse a lányodat, ezzel ártani nem árt neki. amíg nem szól bele a nevelésébe, vagy nem viszi rossz irányba, csak jót is tesz vele. neked is jól esik majd gondolom, ha vigyáz rá, amíg neked valami dolgod van. nem fogja elszeretni, attól ne félj :) ad ajándékot, ruhát, ok. a pénzt szerintem sem kell elfogadni, inkább mondd meg, h vegyen valamit, kp-t meg majd akkor adjon, ha szüksége lesz zsebpénzre. :)
2011. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom a sógornőmmel,bár a kapcsolatunk megváltozott mióta szültem.
2011. nov. 22. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!