Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti odaadnátok a volt anyósotok...

Ti odaadnátok a volt anyósotoknak a gyermeketek okiratainak másolatait anélkül, hogy megindokolná, miért kell neki?

Figyelt kérdés

A bíróság 2005-ben nekem ítélte mindkét gyermeket. Velem élnek, hozzám vannak bejelentve, megvan mindenük stb...

A volt anyós elkérte a kisebbik gyermek (13 év) összes iratának másolatát. Nem óhajtja megindokolni, hogy miért van rá szüksége. Hozzátenném, hogy a viszonyunk a kezdetektől nem túl rózsás, minden okom megvan arra, hogy bizalmatlan legyek irányába. Természetesen felettébb magas hangon (pedig nem vagyok süket)próbálta tudomásomra hozni, hogy Ő csak jót akar az unokájának és én nem vagyok partner ebben és ez elég szomorú. Mihez lehet szükséges lakcímkártya, adókártya és születései anyakönyvi kivonat másolta egyszerre? Személyit is kért, de az még nincs a lányomnak. A másolatokat még nem adtam oda neki. Ti mit tennétek?


2011. nov. 23. 08:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
A másolatokkal nem megy semmire. Simán odaadnám.
2011. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám, hogy én partner vagyok bármiben, ami jó a gyereknek, de csak ha tudom, miről van szó. Mivel a felelősséget én vállalom a gyerekért.

Esetleg ejtsd el, hogy nem tudsz elképzelni olyat, ami törvényes és nem tudhatsz róla, hátha ez kiugrasztja a nyulat a bokorból :)

2011. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hajlandó elmondani, hogy mire kell neki, akkor nem adnám oda a másolatot. Sőt, ha ilyen hivatalos dolog, asszem nem is járhat el, mert te vagy a szülő és nem ő.
2011. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2. válaszoló: Én is próbálkoztam a "nyulas" dologgal. Akkor kezdődött a magasabb frekvencián történő társalgás. Sajnos nem mentem vele semmire, sőt előkerültek a régebbi sérelmek is....


3. válaszoló: Én is így gondolom, de ki tudja... Elég gusztustalan az ilyen.

2011. nov. 23. 08:37
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Mondd meg neki, h te, mint gyám, majd egy hivatalos szervtől megkérdezed, h kiadhatod-e. Ha azt mondják, h igen, akkor adod, ha azt, h nem, akkor nem adod. Meglátjuk, h erre mit lép.


Egyébként másolattal sokra nem tudnak menni, ha nincs hitelesíttetve. Lehet, h csak bankszámlát akar nyitni neki. Minden esetre én sem adnám ki neki, ha nem mondja meg mi az.

2011. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérdezd meg, mire kell. Ha jót akar, akkor miért nem meri megmondani?
2011. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tekike99 ***** válasza:
100%
én se adnám oda, már csak azért sem. te vagy az édesanya, a te hátad mögött ne intézzen senki semmit. gondolom nem emlékbe szeretné magának.
2011. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy túl optimista vagyok, de megfordult a fejemben, hátha ingatlant akar ráíratni, de aztán lehet, hogy tévedek...Mindenesetre kérdezd meg a gyámügyön, kiadhatod-e vagy mégsem az iratokat.
2011. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Végülis az iratokat bárkinek kiadhatja, akinek akarja. Csak nem mindegy, mire kell az illetőnek.
2011. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a tanácsot! Tulajdonképpen csak megerősítettetek a döntésemben. Üdv mindenkinek

További szép napot!

2011. nov. 23. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!