Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvér, de milyen? Féltestvér...

Testvér, de milyen? Féltestvérek apai ágon, de mégis valami hiányzik.

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos, imádja a gyerekeket. Mindig boldogság tölti el, ha a közelében van 1 gyerek. Így van a testvérével is. Csak a testvére nem. Mivel párom előző házasságából való, az édesanyja neveli.Ellene. Teljesen elutasító. Már ki is jelentette, hogy anyukája azt mondta, hogy a kicsi nem a tesója. Alíg van nálunk, itt sem akar aludni, pár órát elvan apukájával,aztán megy is haza.

Van az ismerőskeresőn egy adatlapja a 9 éves kisfiúnak, az édesanyja kezeli. Oda be is írta, hogy minden szabadidejét az xy nevű sráccal tölti,aki olyan mint a testvére. Tudom, hogy az anyja neveli ellenünk, csak a kicsimet rossz látni... Amikor itt van a fiú,mi megyünk a nagyihoz. Ettől az ex nyeregbe érzi magát, de nem tudom, hogy tudnék tenni a nevelése ellen a havi 1-2 szeri pár órás láthatáson, mivel többet nem akar itt lenni az idősebbik gyerek. Vajon mi lenne a megoldás?


2009. máj. 12. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne nektek hármótoknak beszélni a problémát,hogy megoldódjon. Esetleg csinálhatnátok a gyerekeknek közös programot hogy ne érezzék magukat (vagy az idősebbik kisgyerek)kicsit feloldódjon. Remélem tudtam segíteni.
2009. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy az ex kihasználja a kilencéves attól való félelmét, hogy a kicsit jobban szeretitek? Neki van apja-anyja, ő pedig "félcsaládban" maradt. Ráadásul te vagy a "gonosz mostoha", aki elcsábította az apját (még ha nem is voltatok együtt a házassága alatt, akkor is így gondolhatja). Szerintem a férjeddel beszélj. Illetve legyen olyan program, amikor a kicsit otthagyjátok a nagymamánál néhány órára, és kizárólag a nagy van a középpontban.
2009. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg sok múlik az anya hozzáállásán. Ha lehet, tényleg beszélnetek kellene 3-asban. Nekem is féltestvérem van, de nekünk az anyukánk a közös és bár a nagy a korkülönbség, szeretjük egymást és abszolút testvérként gondolunk egymásra.

Szerintem nem kellene elmennetek otthonról soha. Itt a jó idő, közös programokat kellene szervezni. Lehetőleg olyat, amit mindkettő gyerek élvez, de eleinte akár olyanokat is, amiket különösen a nagyfiú (attól függ, hol laktok:nézzetek a neten gyermekprogramokat). A testvér kérdést én nem erőltetném, de ha egy idegen, akinek szimpatikusak a gyerekek, rákérdezne, hogy testvérek-e, bármit mondana, megerősíteném, hogy azok. Ha az anya kitartóan ellenetek dolgozik, többet nem tudtok tenni, de hidd el a gyerekekben megmarad az is amit tapasztalnak, nem csak amit mondanak nekik. Ne keseredj el, ha hosszú ideig nem változik semmi, hiszen a kisfiút nemsokára eléri a kamaszkor is. Bár lehet, hogy az még jól jöhet, mert ha az anyjának elege lesz a nagypofájú kamaszból és sokat vitáznak, te lehetsz aki meghallgatja a fiút (és nem is lesz nehéz dolgod, mert a mindennapos csaták az anyjára maradnak). Sok sikert!

2009. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és a hasznos tanácsokat! Talán itt az anya féltékenységéről van inkább szó,nagyon elkényezteti azt a fiút, úgy van vele, hogy mindent meg kell adni Neki, és ezt a mindent másnak is teljesíteni kell. Hármasban nem igazán akarok elmenni vele, mert nem akarom, hogy a szituációt úgy értelmezzék, hogy a kicsi félre van rakva, míg a nagy kedvében járunk.
2009. máj. 12. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!