Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Igazából, szeretem a szüleimet de ök folyton bántanak lelkileg.. szavakkal, bár tettlegességig is elfajult már, nagyon utálok itthon lenni, de sajnos nem tudok elmenni, nem is engednek.. nem tudom mit tehetnék?
2011. nov. 25. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Csúnya dolog, de üss vissza!
2011. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
55%
Azért ennyi információ alapján nehéz lenne válaszolni. Önmagában az, hogyha megfenyítenek, normális dolog egy szülő részéről, még akkor is, ha veréssel teszi azt. Kérdés, hogy mennyire és jogosan teszi-e. Ha mindezek ellenére szereted őket, akkor nagy baj nem lehet. Gondolkodj el azon, mi lehet a baj, a valódi ok.
2011. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

63 %-os! Szülőt visszaütni nagyon elítélendő. Téged is jól nevelhettek a szüleid.

A másodikkal értek egyet én is.

2011. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tekike99 ***** válasza:

ha valaki a saját gyerekét bántja lelkileg, már az egy elítélendő dolog, mert a személyiségét torzítja. a verés is elítélendő, a gyenge emberek teszik ezt.

nem tudom, hogy mit tehetnél, mert tényleg kevés az, amit leírtál. valahogy próbáld elkerülni a konfliktus helyzeteket...

2011. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A tettlegességgel való nevelés abszolút helyénvaló, még a Biblia is annak tartja. Persze nem indokolatlanul, és nem mindegy milyen mértékben, de igenis a nevelés része!

Szerintem beszélj velük egy olyan időpontban, amikor jó a hangulat, és mindenki nyugodt. Ne félj tőlük, a szüleid szeretnek, és örülni fognak, ha őszinte vagy velük (persze nem tiszteletlen).

2011. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Voltak bellépéseim .. de azok már régen.. és azota voltjois a kacsolatunk..

Igazábol az a baja édesanyámnak, hogy a szobámba fésülöm a hajam és ilyenek.. és amikor meglátja nem csak ezt bármit azt mondja h a neveéls csödje vagyok és szánalas.. és katasztrófa.. meg hasonlokat én nem gondolom h jogos.. visszaütni fölösleges ugyis én szivok..csak ezzel telejen elhidegit magátol..éstanácstalan vagyok..

2011. nov. 25. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Netán rajtad nem múlik a dolog? Te teljesen ártatlan vagy? Nem lehet az, hogy a szüleidtől mindent elvársz, magadtól meg semmit?

Behódoltál a mostani divatnak, hogy a szülőnek kötelessége tökéletesnek lenni? Mert ha nem, akkor kitárgyalják és kritizálják?

A szülő is ember, ugyanúgy, mint te.

Viszont a tettlegességet minden formában elítélem, és nem érdekel, hogy mit ír a Biblia, mert már a XXI. században élünk.

2011. nov. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jó, akkor Bibliai nézőpont nélkül: a XII. század gyerekei az eddigi legneveletlenebb generációkat testesítik meg. Nincs bennük tisztelet, nincs bennük szocializációs képesség, és önzők. Ez a nagy általánosság, és bár vannak kivételek, ez a viselkedés a leginkább a nevelésre és a nevelés hiányosságaira vezethető vissza. Én mindig tisztelettel beszéltem apámmal, mert jó időben megfelelő mértékben kaptam verést. Bár akkor meg voltam sértődve, ma már hálás vagyok érte. Ezért mondom, hogy ha a szülő tudja, hogy mikor és hogyan kell dorgálni, akkor az nagyon is hasznos! Ezt persze csak felnőttként érti meg az ember.
2011. nov. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!