Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan alapítvány vagy...

Van olyan alapítvány vagy egyesület, aki étellel, ruhával, esetleg tüzelőanyaggal támogatni tudna egy ismerős családot?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátom, már régen találkoztunk. A srác 20 éves, sajnos már 3/4 éve nem talál munkát. A szüleivel él, az anyának számos szervi betegsége van, ami miatt nem dolgozhat. A mostohaapja alkalmi munkákból tartja fent a családod, mert ő sem kell sehova.

Van egy öccse (17 éves), és két kishúga (7 és 10 évesek) is.

Elmesélte az otthoni "helyzetet", amikor gyerekek voltunk, ennél sokkal jobb volt. De most annyira drasztikus a helyzet, hogy éppen hogy ételre futja, de abból is olyan kevés, hogy a szülők, ő, és a kamasz testvére éheznek a kicsik javára. Tüzelőre nem telik, szeméttel, a mezőn összeszedett kukorica csutkával, és gyűjtögetett fával tüzelnek. Csak éjszakára gyújtanak be a kislányoknak, hogy ne fázzanak...

Szörnyen elszomorít a helyzetük. Tudtok esetleg valami szervezetet, aki tudna nekik segíteni? Sajnos én sem tehetem meg ezt, nekem sincs munkám, de itthon, szülőkkel még jól megvagyok.

20/F


2011. nov. 30. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol vagytok,én tagja vagyok egy ilyen szervezetnek Pest megyében. De keressék fel a Vöröskeresztet,a helyi Családsegítőt, és szinte minden városban van egy ilyen szervezet.
2011. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csongrád megyeiek vagyunk.
2011. nov. 30. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Karitász ( a plébániákon elérhető),a Baptista Szeretet szolgálat.esetleg a Családsegítő és az Önkormányzat is tud segíteni.
2011. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

' vagyok,sajnos akkor személyesen nem tudok segíteni,de itt is tudtok segítséget kérni!

[link]

[link]

2011. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, a környéken asztalos műhelyeket keressenek fel, hogy a hulladék fát elhozhatják-e tüzelőnek! Én a felesleges fát odaadtam olyanoknak, akik fával fűtöttek, a forgácsot meg lovak alá vitték el!
2011. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyerekorvossal,védőnővel is beszéljenek náluk is mindig adnak le használt ruhákat.
2011. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A barátod és az öccse esetleg nem tudnának valami diákmunkát vállalni?
2011. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utána nézek!

Sajnos sehova nem kellenek, mert egy kis faluban élünk, körülöttünk tanyavilág van. Az emberek erre nagyon szegények. És diákmelót csak iskolalátogatásival lehet vállalni.

Ha esetleg van valakinek valami ötlete, szívesen fogadom!

2011. nov. 30. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!