Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerős gyere szemtelen. Mit...

Ismerős gyere szemtelen. Mit csináljunk? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ez akérdés nem épp a családi kapcsolatok kategóriába tartozik,de nem tudtam eldönteni,hogy hova írjam ki.

Baráti körünkben van egy pár,akik 10 évvel idősebbek a többieknél,de nagyon fiatalosak,szeretnek bulizni és ezért jóban vagyunk velük.Rajtuk kívül ,még senkinek nincs gyereke a társaságban,nekik viszont van egy 13 éves lányuk.Ezzel nem is lenne gond,ha a lány tudna rendesen viselkedni.Régebben nem is volt vele semmi gond,de mostanában,hogy elkezdett kamaszodni nagyon idegesítően tud viselkedni.Ha összejövünk bandázni,főleg ha náluk vagyunk,ő is odaül közénk és folyamatosan hülyeségekkel traktál minket.Ha valaki olyasmit mesél,ami neki nem tetszik,akkor undok megjegyzéseket tesz,mindenkit leolt.Őszintén szólva még a saját anyjával is nagyon tiszteletlenül beszél,de az anyját ez látszólag nem zavarja.

A párom elég gyakran szokott segíteni a lánynak ha nem tud valamit beállítani a számítógépén,meg ha a lány megkéri szokott neki zenéket,játékokat tölteni a netről.Olyankor ha valami kell neki,akkor nyalizik,meg adja az ártatlant,de ha esetleg a párom nem ugrik rögtön a szavára,akkor rögtön fintorog,meg beszólogat.

Ez már elég régóta így megy és egyre inkább kezd idegesítővé válni,hogy egy 13 éves csitri csicskáztatja a nála 10-15évvel idősebb embereket.Az volt az utolsó csepp a pohárban,hogy amikor hazéertünk tőlük és felmentem facebookra,azt látom,hogy a kiscsaj az egész üzenőfalat megtöltötte idióta kiírásokkal,amikben engem és a páromat égetett.Nevet szerencsére nem írt,de nekem persze rögtön lejött,hogy rólunk van szó.Volt olyan kiírás,amiben a páromat szó szerint leidiótázta,mert valami olyat mondott,ami neki nem tetszet.Ezt a dolgot szóvá is tettem,amikor legutóbb náluk voltunk,de az anyja csak röhögött rajta.

Az szülei meg vannak győződve arról,hogy a lányuk egy szent és a társaság többi tagját szólják le,hogy ne használjunk trágár kifejezéseket a lány jelenlétében,pedig én nap mint nap látom,hogy az egész facebook üzenőfala ordenáré káromkodásokkal van tele,mi meg nem merünk a jelenlétében káromkodni.

Mostmár finoman szólva is az agyamra megy a kiscsaj,de nem tudom,hogy hogyan állíthatnám le,anélkül,hogy sértődés legyen belőle.

Nem akarok durván beszólni neki,de nem tudom meddig birom még elviselni,hogy egy 13 éves lány b*aszogasson.

Ha az anyjának szólok,abból tuti sértödés lesz.

Mit léphetnék,annak érdekében,hogy a lány kicsit visszafogja magát,de a szüleit ne sértsem meg?

21/L


2011. okt. 28. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne náluk tartsátok a "bandázásokat".
2011. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ha másnál vagyunk,a lány,akkor is jön a szüleivel.Szóval ez nem jó megoldás,de azért köszi a választ!:)
2011. okt. 28. 15:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Valahogy szivasd meg.
2011. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát elhiszem, hogy nagyon zavaró. Én talán a szülőnek is megmondanám, hogy beszéljenek a lánnyal, legalább társaságban viselkedjen.
2011. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek a társaságot olyan helyre szórakozni ahol feltétel a 18. életév betöltése.
2011. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,ezzel csak az a baj,hogy,ha a lány nem jöhet,akkor a szülei sem jönnek és velük nem szeretném megszakítani a barátságot.:(

Szerintem végül is csak az lehet célravezető,ha beszélek az anyjával,de akkor meg lehet,hogy megsértődik.

2011. okt. 28. 15:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nagyszülők nem tudnának vigyázni a kiscsajra?
2011. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a lánnyal. Ha nem akarod a szülei előtt, akkor írj neki facebook-on, egy üzenetet, hogy ezt és ezt miért kellett?

Ha legközelebb mentek hozzájuk, akkor a párod ne segítsen neki, esetleg ha a kiscsaj kimegy a szobából kérdezd meg, hogy csak nem facebook-ra mész kiírni valamit? Talán abbahagyja.

2011. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

hát egy 13 éves csicskáztat eg y21 évest és mindenkit?

ne vigyék a szülők.olyan helyre menjetek ahova nem lehet őt vinni.elég idegesítő lehet.nincs egy másik kiscsaj akivel ellehetne esetleg?

2011. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
amúgy mi az h a csaj nélkül nem jönnek a szülei?annyira összenőttek?a bnőivel is taligathatna.am menő csaj?
2011. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!